Łukasz Szewczyk01.10.2013 (15:58)brak komentarzy

Marek Raczkowski przenosi się na portal Gazeta.pl

Od października Marek Raczkowski publikować będzie swoje prace w internecie. Artysta rozpoczyna współpracę z portalem Gazeta.pl.
Raczkowski w Gazeta.pl
Raczkowski w Gazeta.pl
Rysunki Raczkowskiego zagoszczą na stałe w dedykowanej sekcji na stronie głównej Gazeta.pl i będą pojawiać się trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Będą to wciąż te same, charakterystyczne dla Raczkowskiego obrazki satyryczno-humorystyczne, komentujące bieżące wydarzenia.
Marek Raczkowski to legenda. Jego rysunki przez lata kształtowały poczucie humoru Polaków. Są niepodrabialne, piekielnie inteligentne i wyjątkowo zabawne. Uwielbiamy je i jesteśmy dumni, że od teraz będą pojawiały się w Gazeta.pl, że będzie je można obejrzeć w komórce czy na tablecie - mówi Paweł Stremski, dyrektor programowy i wydawniczy Gazeta.pl

Marek Raczkowski to znany i ceniony plastyk i satyryk. W ostatnich latach był głównym rysownikiem i twarzą tygodnika Przekrój. Powołał do życia bohatera - Stanisława z Łodzi, którego historyjki stawały się trafnymi i humorystycznymi komentarzami otaczającej nas rzeczywistości. Od 1993 r. Raczkowski był ilustratorem w tygodniku "Polityka". Jego rysunki pojawiały się jako subiektywny komentarz tekstów również w takich pismach, jak "Obserwator codzienny", "Życie", "Gazeta Wyborcza" i "Przekrój". Był wielokrotnie wyróżniany, został laureatem Grand Press w 2003 r. w kategorii publicystyka, w 2004 r.otrzymał nagrodę Fundacji Kultury Polskiej przyznaną mu przez Sławomira Mrożka. W 2013 roku opublikowany został wywiad Magdy Żakowskiej z Markiem Raczkowskim pt. "Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki".