Łukasz Szewczyk04.10.2013 (23:35)5 komentarzy

Polska seria "Oblicza prostytucji" w TVN Style

Telewizja TVN Style rozpoczyna emisję przenikliwej serii dokumentalnej "Oblicza prostytucji", która przez pryzmat różnorodnych historii, dociera do prawdy o trudnych problemach, potrzebach, dramatycznych wyborach i wielkich marzeniach kobiet. Obala mity.
Oblicza prostytucji
"Oblicza prostytucji" to cykl unikatowy, ponieważ patrzący na problem nie z punktu widzenia zdystansowanego obserwatora, ale oczami kobiet uprawiających ten niebezpieczny i upokarzający zawód; także oczami ich najbliższych - rodziców czy... dzieci.Wielu ludzi woli kojarzyć kobiety uprawiające seks za pieniądze ze specyficzną, "rzucającą się" w oczy kastą funkcjonującą na obrzeżach społeczeństwa. Prawda jest inna: dziś prostytutką bywa wysmakowanie elegancka i elokwentna kobieta z willi za rogiem, nieletnia córka powszechnie szanowanych ludzi, wzorowa uczennica liceum, studentka prawa, zapobiegliwa gospodyni domowa, policjantka, dobra żona i troszcząca się o godny byt dla swoich dzieci matka. Oblicze prostytucji zmienia się razem ze specyfiką czasów. Cykl programów podąża śladem tych zmian pokazując nie tylko losy dziewczyn z agencji towarzyskich, tak zwanych "tirówek", czy pań pracujących w branży magazynów i filmów porno. Autorom cyklu udało się uzyskać wstrząsające wyznania nieletnich prostytutek, prostytutek ekskluzywnych, czy zwykłych dziewczyn traktujących płatny seks jako dorywczą pracę.

Dokumentalna seria przynosi prawdziwe i bolesne odpowiedzi na ważne pytania: "Co powoduje, że kobieta podejmuje taką pracę?" "Jeśli ma rodzinę - jak znosi podwójne życie?". "Czy czuje do siebie obrzydzenie?'. "Dlaczego decyduje się wyznać prawdę swoim dzieciom?". "Czy łatwo jest zerwać z prostytucją?". "Czy są rzeczy bardziej upokarzające niż seks za pieniądze?".Oglądając dokumenty tej serii widz zrozumie, że praca prostytutki nie ogranicza się do aktu seksualnego. Wymaga wielu zabiegów logistycznych, nieustannej aktorskiej gry, ciągłego przeobrażania się zgodnego z oczekiwaniami klientów, znoszenia dyskomfortu fizycznego i psychicznego bólu.

"Oblicza prostytucji" to również portret kobiet, które ciągle mają swoje trudne do zrealizowania cele i wielkie, ciągle obecne w ich życiu, pragnienia. Prostytutki przed pójściem spać marzą. O czym? Żeby nie uprawiać tego zawodu do końca życia. I o domu...


Premierowe odcinki "Oblicza prostytucji" w TVN Style w piątki o godzinie 23.30 (od 4 października)..

Komentarze (1 - 5 z 5)

pusia daj jakiś kontakt do siebie bo bardzo chcę skorzystać z twoich usług
 5  
"Dokumentalna seria przynosi prawdziwe i bolesne odpowiedzi na ważne pytania :
"Co powoduje, że kobieta podejmuje taką pracę ?"
"Jeśli ma rodzinę - jak znosi podwójne życie ?"
"Czy czuje do siebie obrzydzenie ?"
"Dlaczego decyduje się wyznać prawdę swoim dzieciom ?"
"Czy łatwo jest zerwać z prostytucją ?"
"Czy są rzeczy bardziej upokarzające niż seks za pieniądze ?"

... zaraz się rozpłaczę. :)
Dorabianie ideologii do "uciemiężonych i poranionych".
Paranoja.
 5  
fuj, jaki ryj ta baba ma... bleh.
 5  
"Telewizja TVN Style rozpoczyna emisję przenikliwej serii dokumentalnej "Oblicza prostytucji",(...) Obala mity."

- Na ile i jak bardzo "przenikliwej"?
- Czy kręcili to prawdziwi fachowcy znający z autopsji temat?
- czy to będzie za... chwycające na pewno?

"widz zrozumie, że praca ............ nie ogranicza się do aktu seksualnego. Wymaga wielu zabiegów logistycznych, nieustannej aktorskiej gry, ciągłego przeobrażania się zgodnego z oczekiwaniami klientów, znoszenia dyskomfortu fizycznego i psychicznego bólu."

- właściwie to w wykropkowane miejsce można wstawić wiele zawodów uprawianych czy wykonywanych dziś przez korporacyjny i nie tylko element. Więc po co ten serial?
 5  
Mam nadzieję, że dziennikarki Z TVN będą dawały du*y na ulicach stolicy - promocyjnie po 25 w paszczu, po 45 w żopu, a potem opiszą swoje wrażenia, kamera będzie im towarzyszyć na każdym etapie.
 4