Karol Przygoda17.07.2006 (9:04)9 komentarzy

Tele5 chce dorównać konkurencji...

Czy Tele5 czeka rewolucja? Zdaje się, że tak. Po latach wyśmiewania przez widzów, stacja chce pokazać na co ją stać. W najbliższych dniach, czy nawet tygodniach ma poprawić się jakość techniczna oraz merytoryczna stacji. W dodatku ma pojawić się nowe logo.
Ciekawość wielu widzów wzbudziło nie emitowanie logotypów stacji Tele5 i Polonia 1. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jest to efekt zmiany studia emisyjnego na cyfrowy system emisyjny (play-out). Nad emisją będą czuwać komputery. Pozwoli to na znacznie poprawienie się jakości obrazu.
To jednak nie wszystko. Wkrótce ma zostać zaprezentowana nowa ramówka, w których znajdzie się dużo premier seriali, m.in. "LA Heat" czy "Mrocznego Rycerza". Nie zabraknie także dużej ilości nowych filmów. Stacja nie zdradza jednak żadnych szczegółów na ten temat.

Przypomnijmy, że nadawca kanałów Tele5 i Polonia 1, spółka Fincast niedawno ogłosiła upadłość. Takie orzeczenie wydał sąd. Od tamtej chwili los obu telewizji stał pod znakiem zapytania. Okazuje się jednak, że upadłość spółki im nie zaszkodziła, a wręcz pomogła.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Aby polepszyc jakosc to nie wystarczy zejsc z emisji na betach na serwery, ale na poczatku zwiekszyc przepustowosc przekazu satelitarnego, a takowa w przypadku Tele5 jest marna.
 0  
Oooo! Widze ze tele 5 zmienilo logo !
Na tej oprawie zalaczonej na obrazkach jest nowe logo i nie mowi tu o tym tymczasowym napisie TELE 5
 0  
Wkrótce bedzie nowe logo, pewnie je przygotowują. Mam tylko nadzieję, że nowe logo nie będzie białe czy szare, tylko ciut przeźroczyste.
 0  
Nie rozumiem stwierdzenia, ze cyt.: "Okazuje się jednak, że upadłość spółki im nie zaszkodziła, a wręcz pomogła." Z artykulu wynika, ze spolka nie ma nowego sponsora. Skad w takim razie maja pieniadze na te zmianu??
 0  
Heh, tez tak sobie pomyślałem, jak moze to poprawic jakosc programowa, skoro wlasciciel zbankrutował. Juz pamietam wiele takich akcji typu "Metamorfoza polonii 1..." itd. i jakos nic sie nie zmienilo. Teraz to ja na razie widze, ze logo stacji siadło na amen, teraz pewnie pora na program.
 0  
juz chyba to kilka razy mielismy przyjemnosc ogladac metamorfozy tele5 polonia1 przecierz te zapowiadane zmiany i tak niczego nie zmienialy a kanal jak byl tak jest ....
 0  
Inwestuje w nich właściciel Fincastu -> Eurocast Italia, a dokładniej inna jego spółka Media 5. Między Fincastem i Media 5 jest taka umowa, że ta druga spółka daje pieniądze na produkcję kanałów, aw zamian otrzymuje dochód z reklam. Tak jest już od ponad 2 lat i nikt nie potrzebuje nowego inwestora.

Fincast to firma bez majątku. Nie miała pięniedzy, koncesja P1 należy do Eurocastu Italia, a T5 do Antel. Obie marki do Eurocastu, programy chyba też.
 0  
Zmiany wchodza od poniedziałku 31 lipca serial Mroczny rycerz i Gorączka w mięscie będa zamaist filmów od 17:15, nowy serial animowany chyba o 7:20 i 13:30 i Zew krwi bodajze w sobote o 15:05
 0  
Ostatnie zdjecie - softporno, i to bez ostrzezenia: skandal! ;)

A co do metamorfozy - teraz i tak jestem poza krajem, ale fajnie. Oby tylko to nie skonczylo sie tak, jak te wszystkie dotychczasowe proby "wskrzeszenia" czy "odswiezenia" Polonii1 czy Tele5...

BTW: to nie czasem Tele5 ostatnio kupil Murdoch?
 0