Łukasz Szewczyk06.11.2013 (22:37)9 komentarzy

Animal Planet zmienia oblicze. Nowa grafika i format (wideo)

Discovery Networks wprowadza nową szatę graficzną oraz premiery programowe popularnego kanału dokumentalnego o zwierzętach - Animal Planet. Od piątku (8 listopada 2013 roku) stacja będzie dostępna w Polsce w lepszej jakości i nowym formacie 16:9.
"Łowcy aligatorów" / Fot. materiały prasowe
"Łowcy aligatorów" / Fot. materiały prasowe
Ptaki tańczące moonwalk, sprytne gołębie, walczące wiewiórki i kąpiące się małpy są gwiazdami odświeżonej szaty graficznej Animal Planet, która skupia się na uchwyceniu podobieństwa ludzkich i zwierzęcych zachowań. Nowy wizerunek, inspirowany hasłem "rozrywkowy z natury", zawiera pełne akcji sceny z udziałem zwierząt i prezenterów z najpopularniejszych programów kanału. Wkomponowane są one w literę "M" w logo Animal Planet.
Animal Planet
Animal Planet
Pomysł kreatywny, który stoi za tym odważnym, nowym wizerunkiem, wciela w życie hasło kanału, czyli "rozrywkowy z natury". Mamy nadzieję, że pokazując jak podobne są do siebie zachowania zwierząt i ludzi, wywołamy niejeden uśmiech na twarzach naszych widzów. Natomiast przedstawiając prezenterów stacji oraz niezwykłe, bliskie spotkania ze zwierzętami, chcemy przybliżyć widzom świat przyrody. Da to fascynujący wgląd w naturę naszych programów wyjaśnia Richard Pembroke, Head of Channels CEN w Discovery Networks CEEMEA
Piętnasto- i trzysekundowe spoty autopromocyjne oraz nowa oprawa graficzna kanału zostały zaprojektowane tak, aby podkreślić wyjątkowe treści i wartości stacji. Odróżnią również ofertę Animal Planet, która w ciągu dnia skierowana będzie do całych rodzin, natomiast wieczorami ma zainteresować dorosłą widownię.


Nowej oprawie będą towarzyszyć programy, emitowane w formacie 16:9. Wśród jesiennych i zimowych premier znajdą się:

"Strażnicy australijskiej dziczy" (od 2 listopada)- program zabiera widzów w podróż do jednego z najpiękniejszych miejsc na Ziemi - Parku Narodowego Kakadu w Australii. Poznajemy w nim kulisy pracy strażników, którzy z bronią w ręku chronią rezerwat. Nieustraszona grupa na co dzień przeprowadza akcje ratunkowe, walczy z kłusownikami i pomaga zwierzętom. To niebezpieczna praca, która wymaga zachowania kontroli i pełnego skupienia w terenie, który nie wybacza błędów.


"Poznajcie leniwce" (od 6 listopada) - słynna reżyserka Lucy Cooke przygląda się losom tych przemiłych i rozczulających stworzeń. Obserwuje, jak rozwijają się ich wyjątkowe historie o miłości, stracie i pragnieniach oraz dowodzi, że życie leniwców wcale nie jest takie "leniwe".

Łowcy aligatorów" (od 9 listopada) - Paul Bedard i Jimmy Riffle to dwaj wyjątkowi łowcy aligatorów. Każdego dnia ryzykują zdrowie i życie, aby własnymi rękami schwytać zwierzęta, które zakradają się do ogrodów, basenów, garaży, a nawet sypialni mieszkańców Everglades na Florydzie.

"Życie wśród gepardów" (od 5 grudnia) - "rozrywkowy z natury" filmowiec Kim Wolhuter, posiada niezwykłą umiejętność zaprzyjaźniania się ze zwierzętami zamieszkującymi jego rodzime Zimbabwe. Robi to w bardzo nietypowy sposób: pije tam, gdzie one, jada, tam gdzie one i biega u ich boku.

"Klinika niezwykłych przypadków" (od 9 grudnia) - nowy program pokazuje nietypowe dolegliwości i choroby, które mogą dotknąć zwierzęta. Zarówno te małe, jak i duże, od domowych pupili po mieszkańców zoo.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Znowu 16:9, ale i tak się nie poddam. Za bardzo cenię swój bardzo dobry 25-calowy telewizor kineskopowy, żeby się go pozbywać (po co, skoro działa dobrze i nie ma żadnych oznak zużycia?). Wielu znajomych może mi tylko szczerze pozazdrościć takiej jakości obrazu i zazdrości, kiedy tylko zajrzy w odwiedziny... No bo te ich płaskie LED-owe zabawki z Full HD, 3D i tysiącem innych bajerów nie mają tak soczystych, żywych, naturalnych kolorów, jak na moim dziesięcioletnim CRT-ku. Szkoda tylko, że już prawie wszystkie polskie kanały trzeba oglądać z czarnymi pasami na górze i dole i z tych 25 cali robi się ~20 cali... to jedyny mankament i w sumie dość bolesny. Na szczęście są jeszcze nadawcy szanujący posiadaczy klasycznych telewizorów, na przykład Superstacja, która zapewne NIGDY nie wprowadzi formatu 16:9. No i jeszcze dużo ciekawego w 4:3 można złapać z satelity z zagranicy, zwłaszcza z krajów wschodnich (Ukraina, Rosja itd), gdzie format 4:3 na szczęście wciąż jest dominujący!
 19  
przeciez jest w lepszej jakoesci i 16:9 jest to animal planet hd
 11  
Dla prostych hAmerykanów zmiana formatu z 4:3 na 16:9 jest rewolucją.
 4  
@CRTmaniak i tu Cię rozczaruję. Czytałem gdzieś info że Superstacja złożyła zamówienie na sprzęt HD, a więc podejrzewam iż kwestią kilku miesięcy jest jak i ona przejdzie na 16:9
Niezależnie od Twojej opinii wyższości CRT na LCD, niezaprzeczalne są dwa fakty:
1. W formacie 16:9 widać więcej - wytnij sobie z kartki papieru mały kwadrat, a następnie po prawej i po lewej dodaj po kilka dalszych cm wycięcia. Zaprzeczysz że widzisz więcej?
2. Na swoim CRT może i masz wyraźne kolory, ale nigdy nie zobaczysz obrazu z większą ilością szczegółów, a więc np. nie zobaczysz piegów na twarzy Pani Zosi, czy Pana Stefana.
Zrób sobie zdjęcie aparatem 1mln px i porównaj ze zdjęciem z aparatu z 5, lub więcej mln px, to mniej więcej takie porównanie.

Tak że ciesz się ze swojego CRT, a nie opowiadaj bzdur że to najlepszy wynalazek na ziemi ;)
 11  
Przecież wiadomo po co to robią by ANIMAL PLANET HD połączyć z Animal Planet HD. Wtedy będzie upscaling sygnału SD na HD oraz będzie mnóstwo reklam na HD. Obecnie ANIMAL PLANET w jakości HD nadaje wersję ogólną europejską z foniami językowymi i bez reklam. Jeżeli będzie reklama oraz ta sama ramówka co SD na ANIMAL PLANET HD będzie można zrywać umowę bez konsekwencji.
To samo dotyczy obecnie kanału HISTORY HD który nadaje na Polskę inną wersję przy okazji połaczył ten nadawca kanał SD i HD w jeden kanał. Wersja europejska History HD jest bez reklam i ma odrębną ramówkę.
To taka dygresja o History HD ale to także będzie dotyczyło ANIMAL PLANET HD gdzie nadawca szykuje się by w Polsce był jeden kanał SD i HD z reklamami gdzie jakość HD niestety będzie znikoma!!!
 2  
Lepiej niech popracują nad ramówką!
"Policja dla zwierząt" i inne "fascynujące" programy powodują że nie da się oglądać tego kanału.
 4  
W dużej mierze zgadzając się z CRTmaniakiem pozwolę sobie zauważyć, że telewizory kineskopowe też bywają w formacie 16:9. Pół roku temu kupiłem sobie na Allegro używany telewizor kineskopowy Philips 32" 16:9 i jestem z niego strasznie zadowolony. Również nie mogłem znieść tego, że na starym telewizorze na prawie wszystkich kanałach były już czarne pasy, ale nie chciałem kupować badziewnego LCDka. A że telewizorów kineskopowych już się w ogóle nie sprzedaje w sklepach (nic dziwnego, bo gdyby nadal stały na półkach, płaskie telewizory nie sprzedawałyby się tak fajnie), musiałem szukać używanego CRT 16:9 w internecie. Ale nawet na używce mam lepszy i przyjemniejszy dla oka obraz niż na tych plastikowych LCDkach, LEDach itp wynalazkach. No i zapłaciłem tylko 300 złotych! ;-) Nnie przeszkadza mi, że nie jest to HD, w ogóle mi na tym nie zależy! Nie interesuje mnie podziwianie piegów na twarzy pani Zosi, ani pryszczy na pupie pani Małgosi. Ja się skupiam na treści całego obrazu, a nie na takich - za przeproszeniem - pierdołach. I też niejeden znajomy jak do mnie przychodził, mówił, że na moim telewizorze jest lepszy obraz niż na jego nowym telewizorze za 3000 złotych ;-)

Jestem odporny na reklamy i marketing i jeszcze długo będę się upierał przy telewizorach kineskopowych. Tak długo, jak tylko będzie się dało gdzieś kupić przynajmniej używkę... Mam też w głębokim poważaniu, co o mnie powiedzą "postępowcy" i ile minusów dostanę za ten komentarz (ta zabawa w plusy i minusy jest - IMHO - dziecinadą, ale kto do czego dojrzał, ten w to się bawi...).
 6  
Od kiedy z logo Animal Planet zniknął słonik trzymający na swojej trąbie glob ziemski (czyli od 2008), żadne logo tego kanału nie jest dobre :(
 7  
A ja mam Animal Planet HD i to mi wystarczy.
 3