Łukasz Szewczyk07.11.2013 (16:27)4 komentarze

Długi weekend premium TV: "Dyktator", "Tysiąc słów", "Dwoje do poprawki"

Drugi weekend listopada 2013 roku na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy premierach takich filmów jak: "Dyktator", "Tysiąc słów", "Dwoje do poprawki" czy "Scooby-Doo! Upiorna gwiazdka".
Dyktator
Canal+
Canal+
Kolejny w tym miesiącu długi weekend na antenie Canal+ rozpocznie się od komedii "Dyktator" (9 listopada 2013 roku). Nawiązująca do głośnego filmu "Dyktator" Charliego Chaplina z 1940 roku satyra na współczesną dyktaturę panującą w krajach muzułmańskich Bliskiego Wschodu, inspirowana życiem Saddama Husajna. Tym razem w roli głównej znany z kreacji Borata komik Sacha Baron Cohen. Admirał General Aladeen, dyktator z fikcyjnego państwa na Bliskim Wschodzie, przyjeżdża do USA, aby wygłosić mowę na szczycie ONZ. Zanim do tego dojdzie, zostaje on uprowadzony i pozbawiony swojego największego atrybutu władzy, czyli... brody.

Kolejną propozycją będzie film "Hansel i Gretel: Łowcy czarownic" (10 listopada). Jaś i Małgosia cudem uszli z życiem w domku czarownicy. Od wydarzeń w chatce z piernika minęło piętnaście lat. Hansel (Jeremy Renner) i Gretel (Gemma Arterton) są już dorośli i uchodzą za najlepszych na świecie łowców czarownic. Najcięższa misja jest jednak dopiero przed nimi.


Natomiast 11 listopada w Canal+ dwie premiery. Pierwsza to animowany film "Kot w butach". Tytułowy Kot w Butach wraz z kompanami organizuje skok, mający na celu znalezienie i porwanie mitycznej gęsi znoszącej złote jaja.


Drugą premierą tego dnia będzie komedia "Tysiąc słów". Agent literacki Jack McCall (Eddie Murphy) pracuje jako agent w wydawnictwie literackim. Często nagina prawdę czy raczej kłamie jak z nut przy zawieraniu transakcji, aż w końcu trafia na duchowego guru (Cliff Curtis), który daje mu porządną nauczkę. Na posesji Jacka wyrasta drzewo i z każdym wypowiadanym przez niego słowem spada jeden liść. Gdy wszystkie opadną, drzewo umrze, a wraz z nim jego właściciel.


Filmowy weekend na antenie HBO rozpocznie się od dramatu "Odmieniec" (8 listopada). Życie autystycznego nastolatka zmienia się bezpowrotnie, gdy w wypadku samochodowym ginie jego ukochany starszy brat. Osadzony w azjatycko-amerykańskim środowisku film to opowiedziana z dużą wrażliwością historia o dorastaniu, stracie, miłości i tolerancji.

W sobotnie popołudnie na antenie HBO premiera filmu animowanego "Scooby-Doo! Upiorna gwiazdka" (9 listopada). Nowa przygoda nieustraszonej drużyny detektywów. Scooby-Doo i jego gang próbują wyjaśnić tajemnicę nawiedzonej wieży i udaremnić plany złowrogiego bałwana.

Natomiast w ramach niedzielnego pasma Megapremiera kanał HBO pokaże film "Dwoje do poprawki" (11 listopada). Po 30 latach małżeństwa Kay i Arnold zapomnieli już, czym jest prawdziwa namiętność. Aby ożywić swój związek, postanawiają skorzystać z terapii dla par. Brawurowy duet Meryl Streep - Tommy Lee Jones.


Natomiast na antenie Cinemax pierwszą premierą weekendu będzie film "Sawney: Kanibal ze Szkocji" (8 listopada). Jest to przyprawiająca o dreszcze historia legendarnej rodziny kanibali, która pod osłoną nocy morduje niewinnych ludzi.

W sobotę (9 listopada) premiera filmu "W drodze". Jest to oparta na kultowej powieści Jacka Kerouaca, bezkompromisowa opowieść o pokoleniu beatników.

W ramach niedzielnego pasma Ekrany Świata kanał Cinemax pokaże dramat "Uchwycić tatę" (10 listopada). Dwie młodziutkie siostry podróżują na wieś pożegnać umierającego ojca, którego prawie wcale nie znają.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Ale Canal+ zmiażdżył HBO, aż mi przykro bo mam wielki sentyment do amerykańskiego HBO.
 5  
Jak wróci z gimnazjum to coś na pewno skrobnie. Ale poważnie, CANAL+ zdecydowanie wygrywa.
 0  
Z tego co mi się kojarzy, to kot w butach był już na npremium jakiś rok temu...
 1  
To koniec obłędnego HBO.
 4