Łukasz Szewczyk27.11.2013 (17:45)8 komentarzy

Więcej Speedway Ekstraligi w nc+? nSport wiosną 2014 także w UPC?

Władze Speedway Ekstraligi mają nadzieję na więcej polskiego żużla w przyszłym sezonie na antenie nSport. Jest także szansa na powiększenie liczby widzów poprzez wprowadzenie nSport do oferty UPC Polska.
Enea Ekstraliga - żuzel
Za nami pierwszy sezon Speedway Ekstraligi realizowany przez satelitarną platformę nc+. W każdej kolejce kanał nSport pokazywał na żywo dwa spotkania, niektóre z nich były także nadawane na antenie TVN Turbo. Transmisje Speedway Ekstraligi na antenie nSport śledziło średnio 100 tys. widzów, o 60 tys. mniej niż w TVP Sport.
Zasięg techniczny TVP Sport jest zdecydowanie większy niż nSport, jednak wydaje mi się, że taka sytuacja będzie się zdecydowanie zmieniać na korzyść nSport, choćby poprzez bardzo możliwe uruchomienie na wiosnę 2014 kanału nSport u największego operatora telewizji kablowej UPC. Poza relacjami live mamy również inny bardzo ważny wskaźnik zainteresowania dyscypliną, mianowicie dotarcie do widza. Według dostępnych badań Nielsen Media Measurement ekstraligowy żużel dotarł w sezonie 2013 do ponad 5 mln odbiorców TV, przy 2 mln w sezonie 2012 powiedział dla SportoweFakty.pl Wojciech Stępniewski
Czy nSport pojawi się wiosną 2014 roku w ofercie UPC Polska? Do powyższych deklaracji należy podchodzić ostrożnie. UPC tradycyjnie nie ujawnia swoich planów dotyczących powiększenia oferty. Dodajmy także, że władze Speedway Ekstraligi jeszcze przed startem minionego startu informowali o rozmowach UPC z nSport. Mimo to UPC wciąż pozostaje jedynym dużym operatorem kablowym w Polsce bez nSport w ofercie.Władze Speedway Ekstraligi liczą także na więcej polskiego żużla w telewizji od przyszłego sezonu. istnieje szansa, aby od przyszłego sezonu pokazywano nawet trzy spotkania danej kolejki.
Najprawdopodobniej sezon zostanie zainaugurowany Galą Czarnego Sportu, które będzie podsumowaniem sezonu 2013 oraz otwarciem sezonu 2014. To wydarzenie będzie realizowane w większej całości przez nSport. Postaramy się aby częściej żużel gościł na antenie NC+ w sobotę. Jest duża szansa, że od przyszłego roku dzięki temu będą kolejki, z których pokażemy aż 3 z 4 meczów - dodał Stępniewski
SportoweFakty.pl

Komentarze (1 - 8 z 8)

Majewski, nie pokazuj się w Magazynie Ekstraligi i studiu GP. Przywróć Darię, a sam ewentualnie siedź za biurkiem i czuj się wielkim szefem ds. żużla. ;)
 10  
W upc Nsport a to dobre !!!! Upc jeśli chodzi o bajki to tak ....w tym są niedoscignieni ( obiecują cuda )
 18  
ha ha na wiosne 2014...puzniej już nie da sie???
 13  
Da się, da. UPC na pewno Ci to udowodni ;-)
 12  
A 1liga (może i 2liga) podobno ma być Polsat Sport,Extra,News
 9  
Kurna, wam dogodzić! Nie było informacji o nSport w UPC, to wieczne marudzenie w komentarzach "kiedy nSport?". Jest info, że na wiosnę spora szansa na ten kanał w UPC, znowu marudzenie, że "dopiero na wiosnę", "UPC udowodni, że będzie później", "w UPC nSport, bajki" itd. Żenada. Mnie tam informacja ucieszyła, kuzyn ma nSport w Multimedii i czasami Ligę Mistrzów u niego oglądamy, bo u mnie w UPC to tylko Szpaku ze swoim mistrzowskim komentarzem na TVP.
 5  
W kwietniu tego roku też obiecywali NSport. Teraz obiecują na kolejną wiosnę i to tylko być może stąd też niewiara i rozgoryczenie abonentów.
 5  
hehe ważne ze jest nadzieja:D a lige mistrzow da sie ogladac i tak
 0