Łukasz Szewczyk29.11.2013 (9:54)32 komentarze

W grudniu VOX FM zastąpi Eskę Rock

W poniedziałek (2 grudnia 2013 roku) program Radia VOX FM zostanie udostępniony na częstotliwościach zajmowanych dotąd przez ponadregionalną sieć Eska Rock, dzięki czemu odbierać go będzie można w osiemnastu miastach Polski. Eska Rock dostępna będzie w Warszawie i w internecie.
VOX FM
Jak informuje Grupa Radiowa Time informuje, decyzja o zmianie podyktowana jest względami biznesowymi. Rynek reklamowy jest obecnie zainteresowany docieraniem do starszej grupy klientów, co wymusza zmianę strategii rozwoju poszczególnych projektów radiowych. Program Vox FM, odpowiadający rosnącemu zapotrzebowaniu Klientów, zostanie w związku z tym udostępniony jako sieć ponadregionalna. Eska Rock będzie z kolei dostępna w eterze na rynku warszawskim gdzie wypracowała sobie silną i stabilną pozycję. Stacja będzie też intensywnie rozbudowywać i umacniać swoją pozycję w Internecie, który będzie stanowić kanał dotarcia do słuchaczy w całym kraju.
Zarówno Vox FM, jak i Eska Rock mają bardzo atrakcyjną i przemyślaną ofertę dla swoich grup słuchaczy. W ostatnim czasie obserwujemy wyraźną tendencję do lokowania budżetów reklamowych w projektach adresowanych do starszych grup odbiorców, co spowodowało decyzję o korekcie wewnątrz stacji należących do Grupy. Liczymy na to, że Vox FM jako sieć ponadregionalna będzie satysfakcjonującą odpowiedzią na potrzeby klientów. W przypadku Radia Eska Rock, które ma zdecydowanie młodszy target, skupimy się na rynku stołecznym i na bardzo silnym rozwijaniu tego projektu w sieci. Chcielibyśmy, aby Eska Rock stała się prekursorem nowoczesnych rozwiązań internetowych. W najbliższym czasie zamierzamy intensywnie inwestować w ten projekt oraz w platformę eskaGO.pl - mówi Renata Krzewska, prezes zarządu TIME SA
Od 2 grudnia program Radia Vox FM dostępny będzie w następujących miastach: Białystok (na częstotliwości 88,6 FM), Gdańsk (104,4 FM), Gdynia (105,6 FM), Katowice (95,5 FM), Kielce (95,5 FM), Koszalin (95,4 FM), Lublin (106,1 FM), Kraków (107,0 FM), Łódź (97,9 FM), Olsztyn (94,7 FM), Płock (90,4 FM), Poznań (107,4 FM), Szczecin (95,7 FM), Rzeszów (97,1 FM), Siedlce (91,3 FM), Warszawa (104,4 FM), Wrocław (101,5 FM), Zielona Góra (95,3 FM).
Radia Eska Rock będzie można słuchać za pośrednictwem platformy www.eskago.pl oraz w Warszawie na częstotliwości 93,3 FM.

Arkadiusz Frąckowiak, który objął funkcję dyrektora ds. projektu internetowego Eska ROCK, przejmuje także obowiązki dyrektora programowego stacji. Arkadiusz Frąckowiak pracuje w Grupie Radiowej Time od 1991 roku. Karierę rozpoczął jako reporter poznańskiego Radia S, gdzie następnie był serwisantem, wydawcą i zastępcą redaktora naczelnego. Dotychczas pełnił obowiązki m.in. dyrektora programowego Radia Super FM w Poznaniu oraz szefa anteny poznańskiego Radia Gold FM. Współuczestniczył w stworzeniu w 2004 roku poznańskiego Radia Eska ROCK, które dało początek sieci pod tą samą nazwą. Ostatnio pełnił funkcję zastępcy dyrektora programowego stacji.

Komentarze (1 - 10 z 32)

szkoda eski rock.to było najlepsze radio ostatnich lat.
 23  
Współczuje ludziom którzy nie mają dostępu w swoim mieście ani do Eski Rock ani do Antyradia no też w ostateczności do Roxy fm. Skazani na ciszę. Dlaczego obecnie patrzy się tylko na pieniadze??? Pierwszy oddział Eski rock został uruchomiony w 2004r, Roxy zaczęło nadawanie w 2005r. Zauważcie że to okres dorastania, młodości polskich muzyków których teraz doceniamy... Mela Koteluk, Dawid Podsiadło, zespół We draw a i wielu innych. Wydaje mi się że własnie takie stacje ukształtowały ich świadomość muzyczną.
Żeby zobaczyć efekty trzeba było czekać 7 lat! Zobaczmy że w 2005 roku, kiedy mało było stacji alternatywnych, polska muzyka opierała się tylko na Dodzie, Kasi Cerekwickiej, Bajm...
Może się mylę i to tylko zasługa dostępnego już wszędzie internetu, ale mimo wszystko szkoda.
 14  
włączcie Czwórkę jest sporo rocka, alternatywy, a do tego hip hop i fajna elektronika
 18  
hip hop to nie muzyka. Już Rebel TV się na tym przejechało. Chwilowa, niszowa moda. A Eski Rock mi nie szkoda. Od 3 dni słucham Roxy FM i teraz widzę, że Eska Rock była typową komerchą w niby rockowym stylu (tylko co tam robiła w/w Mela zHotela czy jak się tam zowie) gdzie cała playlista mieściła się na karcie SD 32 GB.
 13  
@pavv
Zgadzam się.
 6  
pozostaje tylko słuchać na kompie albo przez komórkę... :(
 0  
pozostaje tylko słuchać na kompie albo przez komórkę... :(
Albo znaleźć alternatywę - Antyradio bądź Roxy FM
 9  
Dla mnie jest to obojetne przy znikomym zasiegu o 0.10KW na podkarpaciu (cały rzeszów + niewielkie obrzeża rzeszówa do 7km)O całej Polsce mocą mieszaną miedzy 0.10-1.58KW.Licząc ludności to około 10 mln a słucha może 5mln.
 0  
o żesz cholera jasna, ale do bani :(
 3  
Gdański nadajnik Eski Rock to tragedia jeden wielki szum.
 7