Łukasz Szewczyk07.12.2013 (10:59)4 komentarze

"Słodkie życie" - nowy sitcom TVP1

W styczniu 2014 roku na antenie TVP1 dwa pilotażowe odcinki nowego polskiego sitcomu "Słodkie życie". Wybitni aktorzy komediowi w towarzystwie znanych i lubianych artystów z Kabaretu Moralnego Niepokoju zabiorą widzów w świat pełen dobrego humoru i wspaniałej rozrywki.
Zależało nam na stworzeniu serialu, opartego na autorskim scenariuszu i w żartobliwy sposób odnoszącego się do naszej rzeczywistości- "Słodkie życie" nie jest więc żadnym zagranicznym formatem przystosowanym do polskich realiów. Pokazujemy sytuacje i wydarzenia, które każdy z widzów szybko rozpozna i z którymi będzie mógł się utożsamić - tłumaczy Marek Modzelewski, autor scenariusza
Głównymi bohaterami nowego sitcomu jest małżeństwo Janusza (w tej roli Mikołaj Cieślak) i Marzeny (Ewa Gorzelak). Poznali się jeszcze na studiach i od lat stanowią kochającą się, acz różniącą poglądami parę. Janusz to tradycjonalista, katolik z jasno określonym systemem wartości. Marzena natomiast jest umiarkowaną feministką kierującą się w życiu głównie zdrowym rozsądkiem. Perypetie tych dwojga śledzić będziemy w ich domu i... cukierni! Rodzinnym biznesie prowadzonym przez Janusza oraz jego ojca Stanisława (granego przez Jerzego Łapińskiego). Pewnego dnia do rodzinnego domu głównych bohaterów sprowadza się Jurek (Robert Górski), brat Marzeny który uciekł właśnie od swojej wieloletniej konkubiny Klary... I tak rozpoczyna się humorystyczna podróż przez świat ludzkich relacji, zależności, problemów i sytuacji, z którymi bohaterowie muszą zmierzyć się w życiu codziennym. A wszystko to okraszone wspaniałą grą aktorską, celnym poczuciem humoru i interakcją z publicznością. "Słodkie życie" będzie bowiem realizowane na żywo przy udziale widowni.
To, co jest najtrudniejszym elementem tej produkcji, jest jednocześnie jedną z jej najmocniejszych stron. Nagrywamy odcinki pilotażowe na żywo. Odchodzimy od schematu tzw. dogrywania publiczności do gotowego i zmontowanego materiału. W "Słodkim życiu" aktorzy już podczas nagrania wystąpią przed pełną widownią - tłumaczy reżyser serialu Mirosław Bork
"Słodkie życie" na antenie TVP1: dwa pilotażowe odcinki 1 i 5 stycznia 2014 roku, emisja całej serii (13 odcinków) od marca 2014 roku.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Obecność ekipy z KMN może przyniesie widzą dobry serial komediowy, jakiego dawno u nas nie było. Czekam na pierwszy odcinek ;)
 13  
"Janusz to tradycjonalista, katolik z jasno określonym systemem wartości.
Marzena natomiast jest umiarkowaną feministką kierującą się w życiu głównie zdrowym rozsądkiem."

... pomysł na tę parę cuś mi zalatuje "Światem według Kiepskich". :)
 9  
Popatrzym i zobaczym, co z tego będzie, może będzie spoko, a może będzie dno? Who know...
 7  
może być ciekawie, KMN to gwarancja dobrego programu, tak jak było to w "Tygodniku Moralnego Niepokoju" ;)
 2