Łukasz Szewczyk19.12.2013 (11:43)5 komentarzy

Święta w RMF FM - gwiazdy odwiedzają w domach słuchaczy

Polskie gwiazdy odwiedzają w domach słuchaczy RMF FM . Świąteczne RMF FM z polityczną Szopką Dziennikarską, koncertem Najpiękniejszych Kolęd i spacerem po Nowym Jorku
Wigilijny wieczór w RMF FM rozpocznie o godz. 14.00 "Moja Pierwsza Gwiazdka" (do 17). Robert Makłowicz, siostry Radwańskie, Paweł Małaszyński, Bracia, Joanna Krupa, Patrycja Markowska, Adam Nawałka i Marcin Gortat opowiedzą Krzysztofowi Urbaniakowi o świętach swojego dzieciństwa Z kolei o godzinie 17.00 rozpocznie się "Koncert Najpiękniejszych Kolęd" i potrwa do godziny 21, po czym Daniel Dyk i astronom Jerzy Rafalski ujawnią Sekrety Gwiazdy Betlejemskiej (od 21 do 2).
Wigilijne "Fakty RMF" od godziny 8 do 15 nadawane będą z pierwszego na ziemiach Polski klasztoru sióstr Benedyktynek w podkrakowskich Staniątkach. "Mini studio radiowe" urządzone zostanie w klasztornej kuchni gdzie od rana będą trwały przygotowania do osiemsetnej już Wigilii odbywającej się w tym miejscu.

Pierwszy dzień świąt to czas na Bajkowe Święta (od 7 do 10), które Przemysław Skowron i Tomasz Olbratowski spędzą z bohaterami bajek. W studiu RMF FM pojawią się Król Julian z Madagaskaru (Jarosław Boberek), Sid z Epoki Lodowcowej(Cezary Pazura) i Kot w Butach ze Shreka (Wojciech Malajkat). Dziennikarze "Faktów" opowiedzą o dzieciach urodzonych w ostatnich dniach w szpitalu położniczym w Krakowie, gdzie codziennie przychodzi na świat kilkanaście maluchów, wśród nich sporo wcześniaków.
Dziennikarze RMF FM przygotowali, także w tym roku, satyryczną "Szopkę Polityczną" (10 do 15), w której wcielą się w postacie polityków. Na antenie RMF FM pojawi się z tej okazji Angela Merkel (Ewa Kwaśny), Profesor Krystyna Pawlowicz (Maja Dutkiewicz), Lech Wałęsa (Darek Maciborek), Sharon Stone (Magda Wojtoń) i Wladimir Putin (Bogdan Zaleski). Posłance Annie Grodzkiej głosu użyczy Konrad Piasecki.

Od godziny 15 słuchacze RMF FM poznawać będą głosy Karpi: Roberta Karpowicza i uczącego go śpiewu Sebastiana Karpiela-Bułecki (Karpie mają głos od 15 do 20). W nauce pomagali Robertowi Karpowiczowi: Elżbieta Zapendowska, Alicja Węgorzewska, Marek Piekarczyk, Ania Wyszkoni, zespół Pectus i oczywiście Zakopower. Wieczór zakończy Darek Maciborek - "Listą Przebojów Świątecznych" (20-1).
W drugi dzień świąt "Fakty RMF FM" przenoszą się do Muzeum Świąt Bożego Narodzenia w niemieckim Rothenburgu. Reporter RMF FM oprowadzi słuchaczy po bawarskim miasteczku i jedynym takim muzeum w Europie. "Świąteczne Wolno Wstać" (7-10) rozpocznie drugi dzień świąt. W tym roku Barbara Zielińska i Sławomir Kowalewski zaprosili do świątecznego stołu najmłodszych aktorów: serialowe dzieci Julię Wróblewską, Kubę Jankiewicza, Gabrysię Raczyńską z M jak Miłość i Mateusza Pawłowskiego z Rodzinki.pl.

Od 10 do 15 Daniel Dyk spędzi czas z gwiazdami. W programie "Gwiazdy pod Choinkę" wizyty w domach słuchaczy złożą: Katarzyna Zielińska, Łukasz Piszczek i zespół Enej. Po południu Kamil Baleja wraz z Pawłem Żuchowskim wybiorą się na świąteczny spacer po Nowym Jorku ("Święta w Wielkim Mieście" od 15 do 20), a w "Narodzinach Gwiazd" (20 do 1) Tomasz Brhel i Marcin Jędrych przybliżą historie zwykłych ludzi, którzy niespodziewanie stali się bohaterami masowej kultury. W programie między innymi historie Susan Boyle, Sugar Man'a i J.K. Rowling.

Portal RMF24.pl przygotował specjalny świąteczny raport. Internauci dowiedzą się z niego między innymi , jaki prezent kupić pod choinkę, czy wypada składać życzenia bożonarodzeniowe SMS-em, jak zgodnie z zasadami savoir vivre'u zachować się na firmowej wigilii. W Raporcie pojawią się też sprawdzone świąteczne przepisy kulinarne oraz wspomnienia kilku znanych sportowców - miedzy innymi sióstr Radwańskich, Maji Włoszczowskiej, Marcina Gortata. Portal RMF24.pl umożliwi także wirtualną wizytę w klasztorze w Staniątkach oraz na oddziale noworodków krakowskiego szpitala. O świętach z dala od domu redakcja RMF24 porozmawia z Paulą Hanasz, która dwa lata spędziła na misji w Afganistanie. W Wigilię na RMF24.pl rozegra się także Wielki Finał świątecznego karaoke: od 11 grudnia na stronach trwa głosowanie na najlepszy głos choinkowej zabawy. Zwycięzca wystąpi na antenie RMF FM.

Komentarze (1 - 5 z 5)

jak dla mnie, super :)
 9  
A kto radia słucha w święta?
 1  
nic ciekawego lansowanie gwiazdeczek program slabiutki lepiej posluchac radia w necie.
 3  
W Antyradiu nie grają jeszcze tej świątecznej szmiry. Polecam Antyradio.
 3  
Mnie z kolei dziwi, że nie ma Chylińskiej. Myślałem, że skoro ją zatrudnili we wrześniu, to w święta dadzą jej jakieś pasmo. Ale widzę, że ona ma w tym radiu tylko w niedzielę.
Może będzie w sylwestra.
 0