Łukasz Szewczyk04.01.2014 (12:40)1 komentarz

"Życie wśród gepardów", "Dziki świat Tima" - styczeń w Animal Planet HD

Dokumentalny kanał telewizyjny Animal Planet HD w styczniu 2014 roku przygotował kilka nowości dla swoich widzów, wśród nich m.in. nowe serie "Życie wśród Gepardów", "Witamy na świecie" czy "Dziki świat Tima".
"Życie wśród gepardów" / Fot. Animal Planet
"Życie wśród gepardów" / Fot. Animal Planet
Od 9 stycznia 2014 roku kanał Animal Planet HD rozpocznie emisję serii "Życie wśród gepardów". Niekonwencjonalny filmowiec i przyrodnik Kim Wolhuter zaprasza widzów na bliskie spotkania z dzikimi zwierzętami. Prezenter od dziecka uczył się z nimi obcować. Nieraz stawiał czoła ekstremalnym sytuacjom, które popychały go na granicę życia i śmierci. Kim posiada wyjątkową umiejętność radzenia sobie w dziczy i wręcz zadziwiającą wiedzę o zachowaniu drapieżników. Nie filmuje zwierząt z zamkniętego samochodu, lecz staje z bestiami oko w oko, powoli zdobywając ich zaufanie. Widzowie będą obserwować Wolhutera, jak zaszyty w buszu przez 18 miesięcy podgląda z bliska gepardzicę i jej potomstwo. Samica, o dziwo, akceptuje jego obecność, tolerując nawet wspólne bieganie. Poznamy niezwykłe upodobania i zachowania wielkich kotów w różnych sytuacjach. Zobaczymy m.in., jak Kim odpędza stado lwów czy natyka się na potężnego nosorożca. Zapraszamy na ten pasjonujący dokument, który powstał na terenie rezerwatu Malilangwe Game Reserve w południowym Zimbabwe.Kolejną propozycją stacji będzie seria "Witamy na świecie" (od 20 stycznia). Każdego roku w Wielkiej Brytanii na świat przychodzą miliony zwierząt. Są to zarówno przedstawiciele wszelkich rodzimych gatunków, żyjących w stanie dzikim, jak i różne egzotyczne stworzenia, zamieszkałe w zoo. To także domowe pupile i żywy inwentarz. Znany przyrodnik i weterynarz Steve Leonard podróżuje po Wielkiej Brytanii i prezentuje widzom najsłodsze zwierzęce maluszki, które niedawno urodziły się w prywatnych domach, ogrodach zoologicznych i na farmach. Poznamy też ludzi, którzy się tymi bezbronnymi stworzeniami troskliwie opiekują. W tym fascynującym programie zobaczymy m.in.: nowo narodzone orangutany, okapi, karłowate hipopotamy oraz pumy, foki i zebry. A także swojskie wiewiórki czy porzucone kocięta. Będziemy śledzić ich pierwsze tygodnie życia...Od 16 stycznia na antenie Animal Planet HD także "Dziki świat Tima". Zapasy z krokodylem, zmagania ze śmiertelnie groźnym tajpanem oraz pobieranie jadu od ptasznika australijskiego - tak rozpoczyna dzień szef rezerwatu dla gadów Tim Faulkner. Następnie waży ogromnego żółwia galapagoskiego oraz karmi z butelki młodziutkiego wombata. Zaś chwilę później zostaje wezwany do latającego lisa, który wpadł w poważne tarapaty. A zaraz po tym obserwuje nowo odkryty gatunek ptaka... Aż trudno uwierzyć, że Tim wciąż znajduje czas na to, aby wypuścić na wolność scynka olbrzymiego, zakolczykować dzikiego dziobaka i sprawdzić, jak radzą sobie zagrożone wyginięciem diabły tasmańskie. Oto zwykły, codzienny rytm życia australijskiego obrońcy i przyjaciela przyrody.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Animal Planet HD a Animal Planet zwykłe jak zdążyłem zauważyć maja zmienny program wiec ta oferta dotyczy tylko Animal Planet HD ?
 2