Łukasz Szewczyk22.01.2014 (0:18)29 komentarzy

15 lutego start TVP ABC. Jakie zmiany w DVB-T?

W połowie lutego 2014 roku nadawanie rozpocznie dziecięcy kanał TVP ABC, który dostępny będzie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Będzie to także okres ważnych zmian w ramach DVB-T.
15 lutego start TVP ABC. Jakie zmiany w DVB-T?
Wiesław Łodzikowski, dyrektor ośrodka - TVP Technologie, na łamach TOK FM potwierdził start TVP ABC w dniu 15 lutego 2014 roku. TVP ABC to propozycja adresowana do dzieci w wieku 4 - 12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. Stacja zapewni dzieciom atrakcyjne i wartościowe pozycje programowe odpowiadające ich potrzebom oraz zainteresowaniom. Jednocześnie będzie stanowił wsparcie dla rodziców i opiekunów poprzez udostępnienie audycji o wysokich walorach edukacyjnych i artystycznych, a także bezpiecznych treści dla rozwoju najmłodszych. Kanał TVP ABC od samego początku dostępny będzie w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Tego samego dnia, w ramach pierwszego multipleksu, nadawanie rozpocznie TV Trwam. Znikną natomiast kanały TVP2 SD i TVP Info. Od tego momentu kanały TVP2 HD i TVP Info będą dostępne na trzecim multipleksie, w całości należącym do TVP.

Do 27 kwietnia 2014 roku na pierwszym multipleksie pozostanie także kanał TVP1 HD, który docelowo znajdzie się w ramach trzeciego multipleksu, by ustąpić miejsca nowym kanałom: Stopklatka TV oraz Fokus TV.

Komentarze (1 - 10 z 29)

Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
dzieki naziemnej telewizji male dzieci benda mogli sie nauczyc co to jest kolor pomaranczowy bo jakosc obrazu w naziemnej tv w polsce jest rzenujacy
 116  
piłeś - nie pisz.

no chyba, że Ty z tych, co zamiast się uczyć oglądali tv... To by wiele wyjaśniało...
HodowcaZwierzatFuterkowyh 22.01.2014 (1:18:00)
 42  
'na lamach tok fm'? A co to, tok fm zaczelo ukazywac sie drukiem?
 44  
Dobrze że pojawią się nowe kanały i to nie związane z Polsatem. Poprawi to różnorodność w ofercie.
 33  
Tu jest info o uruchomieniu nowego kanału, a wiadomość wyżej jest info jak tu TVP płacze, że im kasy brakuje. Gdzie tu sens i logika?
 37  
Ten program w TOK FM był tak chaotyczny, że trudno było z niego cokolwiek sensownego wyłowić. Prowadzący prawie nie dawał dojść do głosu przedstawicielowi TVP. Takie informacje powinny już teraz ukazywać się w prostej formie w ramach ogłoszenia społecznego na wszystkich antenach TVP.
 24  
to znika tvp 2 a zostaje tvp polonia
 22  
Do szkoły uczyc się ortografii a nie zaśmiecać forum
 21  
a po co komu tv trwam,jak nawet kasy niema Rydzyk na koncesje.......lepiej by było tv religia.........
 21  
"Od tego momentu kanały TVP2 HD i TVP Info będą dostępne na trzecim multipleksie, w całości należącym do TVP" - CO ZA BZDURY WYPISUJECIE PRZECIEŻ TVP2 HD OD DAWNA JEST NA MUX3, TVP1 HD JEST NA MUX1 I BĘDZIE DOSTĘPNY OD 15.02.2014.
 17