Łukasz Szewczyk22.01.2014 (17:24)4 komentarze

Cartoon Network wprowadza audiodeskrypcję i napisy

Cartoon Network, popularny kanał dla dzieci, wprowadza audiodeskrypcję i napisy, by polskie dzieci z dysfunkcjami wzroku i słuchu mogły w pełni cieszyć się jednym z najpopularniejszych seriali stacji.
Niesamowity swiat Gumballa_CN
Od połowy stycznia 2014 roku stacja rozpoczęła emisję wszystkich odcinków serialu "Niesamowity świat Gumballa" z napisami i dodatkową ścieżką dźwiękową. Celem działań podjętych przez stację jest umożliwienie niepełnosprawnym dzieciom uczestniczenia w życiu społecznym i kulturalnym w takim samym stopniu jak ich rówieśnicy."Niesamowity świat Gumballa", który niedawno zdobył już trzecią dziecięcą nagrodę BAFTA dla najlepszego scenarzysty*, przedstawia historię optymistycznego, niebieskiego kota Gumballa Wattersona, jego przyjaciela - złotej rybki Darwina i ich nietypowej rodziny zamieszkującej niesamowite miasto Elmore. W serialu pojawiają się również inne niezwykłe postaci, takie jak szkolni koledzy Gumballa - tyranozaur rex, orzeszek - cheerleaderka, czy uwielbiający płatać figle banan. To pierwszy serial Cartoon Network wyprodukowany przez Cartoon Network Development Studio Europe. "Niesamowity świat Gumballa" można oglądać na antenie Cartoon Network od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, a w weekendy o 16:00.
Turner Broadcasting System Poland zapewnia dodatkowy kanał audio dla sygnału Cartoon Network, natomiast napisy dla słabosłyszących dostępne są w telegazecie na stronie 791. By poinformować widzów o dostępności usługi Cartoon Network wprowadzi informację graficzną pojawiającą się na ekranie na początku emisji odcinków "Niesamowitego świata Gumballa".

Komentarze (1 - 4 z 4)

czyli nadal bez16:9? nie mozna bylo tego wprowadzic przy okazji za jednym zamachem? chyba to dla nich za trudne
 9  
a formatu 16:9 jak nie było, tak nie ma
 9  
zacznijmy od tego ze to nie jest kanal dla dzieci.
Norbert z Klanu na TVP 22.01.2014 (21:34:19)
 3  
16:9. ?? Ja sie pytam co z jakością HD ?
 0