Łukasz Szewczyk24.01.2014 (15:38)19 komentarzy

Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 w Telewizji Polskiej

Dzięki Telewizji Polskiej do polskich kibiców dotrą tysiące godzin transmisji i wiadomości sportowych na TVP1 i TVP2, TVP Sport, TVP Info i TVP Regionalna, a także wszystkimi nowoczesnymi kanałami komunikacji: streamingiem, hybrydowo, aplikacjami mobilnymi oraz w serwisach internetowych.
Po raz kolejny widzowie będą mogli oglądać zmagania najlepszych sportowców świata za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Co najważniejsze, starty Polaków będzie można zobaczyć w antenach otwartych - Jedynce i Dwójce. Już za dwa tygodnie transmisje z tej najważniejszej obok mistrzostw świata w piłce nożnej w Brazylii (prawa do nich także posiada TVP) imprezy będą obecne w TVP1, TVP2 (w sumie około 180 godzin), TVP Sport (350 godzin), a w zakresie informacyjnym także w TVP Info (ok. 16 godzin) oraz w TVP Regionalna (nocne pasmo powtórkowe: 23.35 - 5.25).Początek na antenach otwartych (TVP1, TVP2) już nawet od godziny 9.00 rano aż do 20.00. Transmisje przede wszystkim z dyscyplin, w których medalowe szanse mają Polacy: skoki narciarskie (Kamil Stoch i drużyna z Maciejem Kotem, Piotrem Żyłą, Dawidem Kubackim, Janem Ziobrą i Kamilem Stochem) i łyżwiarstwo szybkie (Zbigniew Bródka oraz drużyny kobiet i mężczyzn) będą obecne w Jedynce, natomiast biegi narciarskie (Justyna Kowalczyk) oraz biathlon (Krystyna Pałka, Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń) w Dwójce.
Oczywiście nie zabraknie programów wspierających ("Halo, tu Soczi" już od 3 lutego w TVP1 ok. godz. 7.30), podsumowań wydarzeń danego dnia ("Dzień na igrzyskach" w TVP1 ok. godz. 22.20-23.00) i wielu innych, a tylko Soczi poświęcone będą serwisy sportowe. Specjalny program to "Studio Stadion Narodowy" (TVP1, po "Sporcie" po "Wiadomościach"), w którym komentować igrzyska prosto ze Stadionu Narodowego będą znane osoby.W TVP Info serwisy olimpijskie będą emitowane od godz. 7.00 do 22.00, a o godz. 23.00 - 25-minutowy "Olimpijski Wieczór" i "Olimpijska niedziela". TVP Sport zamieni się w kanał olimpijski: transmisje i retransmisje będą obecne od godz. 6.00 rano do 2.00 w nocy!

Do Soczi Telewizja Polska wyśle 30-osobową ekipę. W jej składzie znajdą się komentatorzy, pięć ekip reporterskich oraz obsługa produkcyjna. Główne studio olimpijskie będzie zlokalizowane na Woronicza, a wśród gości znajdą się byli wybitni sportowcy.Igrzyska będą szeroko relacjonowane w nowych mediach Telewizji Polskiej. Wszystkie transmisje obecne w TVP1, TVP2 i TVP Sport nadawca publiczny udostępnia w postaci "streamów" na specjalnym portalu SOCZI2014.TVP.PL. Zostanie także przygotowanych specjalnych 15 kanałów poświęconych poszczególnym dyscyplinom. W sumie będzie to około 700 godzin przekazu. Kolejne tysiąc godzin zajmą materiały wideo. Nie zabraknie informacji, galerii, wyników na żywo, multimedialnych encyklopedii dyscyplin olimpijskich, wideoblogów komentatorów i interaktywnego planu transmisji.

Specjalna aplikacja znajdzie się także na Platformie Hybrydowej TVP (dodatkowe treści live/VOD dla użytkowników telewizorów z usługą HBB TV). To nowatorska usługa, w której tradycyjny przekaz telewizyjny jest wzbogacany o dodatkowe dane udostępnione za pośrednictwem sieci Internet, przygotowane w ten sposób, aby korespondowały z treścią danej audycji. Przygotowana zostanie również specjalna aplikacja mobilna - na telefonach komórkowych i tabletach będzie można odbierać transmisje antenowe oraz kanały dyscyplin olimpijskich. Konkursy oraz interakcja z widzami będzie miała miejsce na oficjalnych profilach TVP na facebooku, twitterze, youtube.

Skład ekipy dziennikarskiej - Soczi 2014:
Komentatorzy
• Przemysław Babiarz - ceremonia otwarcia i zamknięcia, biegi narciarskie, łyżwiarstwo figurowe
• Mariusz Czerkawski - hokej na lodzie
• Piotr Dębowski - łyżwiarstwo szybkie, short track
• Marek Jóźwik - biegi narciarskie, kombinacja norweska
• Jacek Laskowski - hokej na lodzie
• Monika Lechowska-Wróbel - narciarstwo alpejskie
• Marek Rudziński - skoki, biegi narciarskie, kombinacja norweska
• Piotr Sobczyński - ceremonia otwarcia i zamknięcia, biathlon, łyżwiarstwo figurowe
• Włodzimierz Szaranowicz - ceremonia otwarcia i zamknięcia, skoki narciarskie
• Dariusz Szpakowski - hokej na lodzie
• Sebastian Szczęsny - narciarstwo alpejskie
• Krzysztof Wyrzykowski - biathlon

Reporterzy
• Aleksander Dzięciołowski
• Bartosz Heller
• Jarosław Kuś (AI)
• Sebastian Parfjanowicz
• Justyna Szubert-Kotomska

Komentarze (1 - 10 z 19)

Nieszczesnego, najlepszego komentatora sportowego w Polsce zdegradowano do komentiwania narciarstwa alpejskiego na ktorym sie nie zna. Kto podlozyl mu taka swinie ? To nie ludzie to wilcy ;) A gdzie curling ? Jozwik chyba zalamany ze nie bedzie komentowal swojej ulubionej dyscypliny ;) tylko znow jakies narciarstwo biegowe o ktorym tylko wie ze jak ktos sie przewroci poza Kowalczyk to trzeba sie cieszyc i radowac na antenie.
 10  
Józwik i kombinacja norweska? On na kombinacji norweskiej zna się jak Kaczyński na komputerach.
 15  
Jak to dobrze, że nie będzie Szczesnego przy skokach :)
 15  
Wielki minus dla TVP za nie wysłanie komentatora na zawody curlingu, a także za nie wysłanie Snopka na zawody hokejowe. Komentuje całe sezony zawody, a potem nie wysyłają go na igrzyska.
 10  
Mnie tylko interesują: skoki narciarskie i biegi narciarskie, wiadomo... Justyna Kowalczyk, a reszta, to tak sobie. I tak, w ogóle, to za dużo tych transmisji, kto to wszystko jest w stanie ogarnąć czyli wszystko oglądać, bo ja nie wiem. A skończy się jak zawsze, że w całości nie będą pokazywane dyscypliny sportowe tylko albo duży albo mały fragment, a tylko będą w całości pokazywane skoki narciarskie i biegi narciarskie. A... tak przez cały dzień mieć włączony jeden albo dwa telewizory żeby obejrzeć no... prawie wszystkie transmisje na żywo... to ile tego prądu pójdzie... Podsumuwując. Nie będę wszystkich transmisji na żywo oglądał, a tylko te 2, które na samym początku mojego postu wymieniłem, bo po prostu nie dam rady i nie będzie mi się, też... po prostu i najzwyczajniej, chciało, bo ileż można się gapić w pudło przez cały dzień, jak tylko co najwyżej, to można liczyć na: chłopaków mam tu na myśli skoczków narciarskich i na Justynę Kowalczyk.
 13  
Jóźwik pewnie będzie kombinował biegi do kombinacji z Rudzińskim, a skoki do kombinacji sam Rudziński.
Szaranowicz nie lubi Stanisława Snopka, ponieważ, gdy kiedyś był wice szefem sportu to na mś w skokach wysłał Miklasa, z którym się przyjaźnił. Dlatego komentuje ochłapy skoków, gdy nie ma Polaków jak w tamtym roku w Willingen, lub jak jest 3 w nocy jak w Sapporo
 11  
Myślę, że będzie znacznie lepiej niż na nSporcie, a TVP dając im tam jakieś niektóre transmisje sportowe, zrobiła to z myślą o tym, by im zapewnić jakąś widownię w zimę. Ale według mnie i tak lepiej wypadnie TVP, a NC+ dalej będzie gdzieś na dnie... a NC+owcy się zachwycają nie wiadomo czym...
 3  
W tym samym czasie odbywa się Turniej EIHC właśnie w hokeju na lodzie więc Snopek będzie komentował te mecze,zresztą musiał jeden komentator pozostać w Warszawie
PS A co z komentatorami curlingu ,bobslejów,saneczkarstwa,narciarstwa dowolnego i skeletonu ?
 1  
Bobsleje, skeleton i saneczkarstwo pewnie Pajda z Ulbrychem z Warszawy
A curling i narciarstwo dowolne też za pewne ktoś z Warszawy, curling być może Marendziak (którego ileś tam razy wysyłali na igrzyska, a teraz nie)
 2  
Snowboard i narciarstwo dowolne pewnie Bogusław Solecki.
 2