Łukasz Szewczyk25.01.2014 (19:20)32 komentarze

DVB-T: Stopklatka TV chce rozpocząć wcześniejsze nadawanie

Nadawca filmowego kanału Stopklatka TV, podobnie jak TV Trwam, domaga się wcześniejszego wpuszczenia na pierwszy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Wniosek popiera UKE.
stopklatka
TV Trwam, dzięki porozumieniu z Telewizją Polską, na pierwszym multipleksie zagości już w połowie lutego 2014 roku. Pozostałe kanały (Stopklatka TV i Fokus TV) będą musiały zaczekać do końca kwietnia 2014 roku, gdy TVP zwolni miejsce. Problem w tym, że nadawcy domagają się równego traktowania.Filmowy kanał Stopklatka TV także chce rozpocząć wcześniejsze nadawanie w ramach DVB-T. Dlatego nadawca rozpoczął walkę o możliwość nadawania w pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T najpóźniej do marca 2014 roku.
Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, wniosek o wcześniejsze nadawanie kanału Stopklatka TV popiera m.in. Urząd Komunikacji Elektronicznej. Problem w tym, że TVP nie zgadza się zwolnić kolejnego miejsca na multipleksie. W ramach pierwszego multipleksu nadawany jest kanał TVP1 HD, na którym transmitowane będą igrzyska olimpijskie w Soczi 2014. TVP liczy na dobrą sprzedaż z reklam.Przypomnijmy, że 15 lutego 2014 roku nastąpią zmiany w ramach DVB-T. Tego dnia w ramach pierwszego multipleksu nadawanie rozpoczną TV Trwam oraz TVP ABC. Znikną natomiast kanały TVP2 SD i TVP Info. Od tego momentu kanały TVP2 HD i TVP Info będą dostępne na trzecim multipleksie, w całości należącym do TVP. Do 27 kwietnia 2014 roku na pierwszym multipleksie pozostanie także kanał TVP1 HD, który docelowo znajdzie się w ramach trzeciego multipleksu, by ustąpić miejsca nowym kanałom: Stopklatka TV oraz Fokus TV.

Komentarze (1 - 10 z 32)

Niech nadaje jak najszybciej.Popieram!!!
 66  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
i tak nikt tego nie będzie oglądał
 30  
A co z tym TVP Dokument?
 41  
ja będę
 14  
I tak TVP nic nie wykombinuje do kwietnia. Gdyby teraz opuścili przynajmniej ludzie nie musieliby za dwa miesiące znowu aktualizować MUXów - dla starszych ludzi to jest naprawdę uciążliwe
 21  
TVP Info zostawić w pierwszym MUX a TVP1 HD dać w trzecim

MUX 1: TV Trwam, TVP ABC, TVP Info, Stopklatka, ATM Rozrywka, Polo, Eska i TTV
MUX 3: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Regionalna, TVP Kultura, TVP Historia i TVP Rozrywka
 10  
I tak TVP nic nie wykombinuje do kwietnia. Gdyby teraz opuścili przynajmniej ludzie nie musieliby za dwa miesiące znowu aktualizować MUXów - dla starszych ludzi to jest naprawdę uciążliwe
U mnie często trzeba wyszukiwać na nowo bo sygnał pada i gubi kanały DVB-T to słabizna
 14  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Fuzja ATM Rozrywka z TV6 powstaje Plus TV

Solorz do roboty :D :)
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 25 stycznia 2014 o 20:54:01 przez Golbi).
 101  
"W ramach pierwszego multipleksu nadawany jest kanał TVP1 HD, na którym transmitowane będą igrzyska olimpijskie w Soczi 2014. TVP liczy na dobrą sprzedaż z reklam." - tylko reklamy się sprzedadzą, ciągle te same!!
 3