Łukasz Szewczyk04.02.2014 (15:43)5 komentarzy

"Polscy bohaterowie wojenni", "Dynastia kaczorów", " Shelby, człowiek z bagien" - luty w History

Telewizyjny kanał dokumentalny History w lutym 2014 roku dla widzów przygotował kilka nowości, wśród nich m.in. nowe serie: "Polscy bohaterowie wojenni", "Dynastia kaczorów", " Shelby, człowiek z bagien"
"Shelby, czlowiek z bagien" / Fot. History
"Shelby, czlowiek z bagien" / Fot. History
Od 9 lutego na antenie History "Polscy bohaterowie wojenni". Jest to podróż w czasie do lat II wojny światowej, kiedy to Polacy zmuszeni byli przeistoczyć się w bojowników o wolność, szpiegów i łamaczy szyfrów, toczących z nazistami walkę na śmierć i życie. Lata przemilczeń, komunistycznej cenzury i propagandy sprawiły, że dopiero teraz szersza publiczność poznaje wiele takich niesamowitych historii o nieprawdopodobnym bohaterstwie i poświęceniu. W cyklu pięciu filmów dokumentalnych, wykorzystujących m.in. rozmowy z nielicznymi żyjącymi jeszcze świadkami oraz niedawno odtajnione archiwalia, autorzy przybliżają widzom postaci polskich bohaterów wojennych.Kolejną propozycją jest seria "Dynastia kaczorów" (od 4 lutego). Głęboko na mokradłach Luizjany mieszka przedziwna rodzina Południowców, którzy realizują własny wariant "amerykańskiego marzenia". To Robertsonowie, nazywani dynastią kaczorów, zajmujący się na co dzień pozyskiwaniem drewna z bagien oraz produkcją wabików na kaczki. W tej branży stali się prawdziwymi biznesowymi potentatami w Ameryce. Mimo rosnącej fortuny owi zakamuflowani milionerzy pozostają wierni swym południowym korzeniom, stylowi życia i rodzinnym tradycjom. Akcja skupia się na codziennych zajęciach ekscentrycznej rodziny, która w każdym odcinku staje w obliczu nowych wyzwań, a widzom prezentuje szczególną odmianę południowej przedsiębiorczości i poczucia humoru.
Trzecią premierą miesiąca będzie seria "Shelby, człowiek z bagien" (od 19 lutego). Przez cztery sezony śledziliśmy w "Drwalach" wyczyny Shelby'ego Stangi pracującego na bagnach i jeziorach południowej Luizjany. Ale wyrąb drzew to tylko jedno z jego zajęć. Teraz po raz pierwszy poznajemy z bliska także inne aspekty jego życia. Po tym jak huragan Isaac zatopił mu barkę mieszkalną, Shelby musi opuścićmokradła i wkroczyć w prawdziwy świat, co okazuje się dlań bardzo niekomfortowe. Dla Shelby'ego żadna praca nie jest zbyt niebezpieczna, od doglądania aligatorów na fermie po wypędzanie z domu bagiennych szczurów, od połowów na oceanie po polowanie na dziki. Shelby podejmie się wszystkiego, zawsze jednak na własnych warunkach.W lutym każdy poniedziałkowy wieczór widzowie History spędzą w lombardzie, oglądając zupełnie nowe odcinki "Gwiazd lombardu"oraz "Brytyjskich gwiazd lombardu". Najpierw stacja przypomni dwa odcinki z oryginalnego cyklu "Gwiazdy lombardu", rozgrywającego się w scenerii Las Vegas, później zaś widzowie przeniosą się na drugą stronę Atlantyku, do "Brytyjskich gwiazd lombardu", czyli Marka Manninga i jego ekipy z Regal Pawn w Chester, którzy handlują niesamowitymi przedmiotami, często o ogromnej wartości historycznej, targując się z klientami o każdy pens.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Tylko pierwsza pozycja ("Polscy bohaterowie wojenni") ma coś wspólnego z historią.
A reszta ... jak zwykle na kanale "History". :)
90 % ramówki do kibla.
 5  
Czwartą premierą będzie: "Z Archiwum Strachu" - przenieśli premierę ze stycznia na luty. Premierowy odcinek już 16 lutego
 2  
Co się z tymi kanałami popularnonaukowymi porobiło. 90% ramówek to jakieś seriale z ustawianą akcją typu aukcjonerzy, survivalowcy czy poszukiwacze złota. no i zgoda z @upsala ;)
 4  
No niestety te programy są strasznie popularne w Stanach (a wiadomo jak wszystkie telewizje do tego podchodzą, to co jest u nich popularne według nich sprzeda się i w Europie), więc dlatego tak nas męczą nimi
 5  
polscy bohaterowie wojenni -Pilecki nie wiem kto stworzył ten film ale razi mnie, ze w "inscenizacji" więźniowie KL Auschwitz mają odwrotnie naszyte czerwone trójkąty!!!! Wszystkie dostępne materiały (zdjęcia) pokazują, że w filmie trójkąty są "do góry nogami". Brawo za autentyczność i dbałość o szczegóły! ale tak ważne żeby pasiak był- i tak dobrze, że trójkąty nie były różowe.... Myślę, ze w dzisiejszych czasach powinno bardziej dbać się o szczegóły. Swoją drogą szkoda, że nie podjęto wątku zwolnienie pana Bartoszewskiego z obozu.
 0