Łukasz Szewczyk14.02.2014 (18:34)37 komentarzy

Fokus TV rusza 28 kwietnia. Stacja ujawnia logo i hasło

Nowa telewizja o profilu edukacyjno-poznawczym Fokus TV ujawnia swoje logo i hasło. Stacja zadebiutuje na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) pod koniec kwietnia 2014 roku.
"Fokus TV Otwiera świat" to hasło nowej stacji telewizyjnej o profilu edukacyjno-poznawczym, które ma za zadanie wprowadzić widzów w nowy interesujący świat. Uświadomić im, że oferta programowa Fokus TV poszerza ich wiedzę, pobudza ciekawość, rozwija pasje, inspiruje i pomaga się zrelaksować. Logotyp stacji jest natomiast uniwersalnym, nowoczesnym i czytelnym znakiem, który w szybko zmieniającym się świecie jest stabilny i ponadczasowy.
FOKUS TV
FOKUS TV
Logotyp Fokus TV składa się z następujących elementów: dominującej litery "F", położonej w centralnej części znaku, skrótu "TV" umieszczonego w prawym górnym rogu, słowa "FOKUS" w dolnej części oraz kwadratowej ramki. Podstawowy logotyp występuje w wersji czarnej na białym tle. Pozostałe wersje mają białe logo i jeden z 4 kolorów tła - oliwkowe, fioletowe, czerwone i turkusowe. Kolory te stanowią zespół cech wizualnych marki.Zarówno projekt logotypu, jak i hasło, stworzone zostały wewnątrz zespołu dedykowanego do obsługi kanału.

Jak podaje nadawca, start telewizji Fokus TV zaplanowano na 28 kwietnia 2014 roku. Kanał dostępny będzie m.in. w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Właścicielem koncesji jest należąca do grupy kapitałowej ZPR spółka TV Spektrum, której prezesem jest Ewa Lampart.

Komentarze (1 - 10 z 37)

Boże widzisz i nie grzmisz... Co to za logo?
 55  
Moim zdaniem logo ohydne...
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 14 lutego 2014 o 18:59:54 przez Q-W-E-R-T-Y-U-I-O-P).
 42  
Logo może ochydne..., ale niech to przynajmniej bedzie jakaś alternatywa dla discovery chanel lub NG.CH. :-)
 47  
Przynajmniej napisane po polsku FOKUS a nie FOCUS . Lepiej by było samo FOKUS ewentualnie w ramce.
 47  
Logo może ochydne..., ale niech to przynajmniej bedzie jakaś alternatywa dla discovery chanel lub NG.CH. :-)
Na pewno będzie konkurencja jakieś gówno dla biedoty puszczą i powórki i koniec a na NG da się coś ciekawego zobaczyć tak jak na discovery :D
 8  
Patrząc na to logo czuję się jak u okulisty ;)
 44  
o.O a mieli ponoć startować 15 marca- chyba na forum emi..ela czytałem.
 2  
Co za dureń wybrał FokusTV zamiast DMAX ?? śmierdzi korupcją!!! gdzie jest CBŚ???
 8  
Przecież to logo jest robione w paincie. O_O
 12  
Fokus jak Fiskus...
 6