Łukasz Szewczyk21.02.2014 (15:03)19 komentarzy

Programy Arte wkrótce w TVP

Telewizja Polska podpisała umowę o współpracy z francusko-niemiecką telewizją Arte, która cieszy się wysokim prestiżem w całej Europie ambitnej stacji kulturalnej.
Umowa przewiduje m.in. współpracę w internecie, emisję najlepszych programów ARTE na antenach Telewizji Polskiej, w tym przede wszystkim w TVP Kultura oraz emisję produkcji polskich w ARTE. Przedstawiciele TVP będą też uczestniczyć z głosem doradczym w konferencjach programowych i walnym zgromadzeniu ARTE. Planuje się też wzajemne wsparcie w realizacji produkcji oraz wymianę materiałów archiwalnych i informacyjnych, a także współpracę przy produkcjach z zakresu teatralnych i sztuk wizualnych.

Komentarze (1 - 10 z 19)

a może by dać polską ścieżkę dźwiękową do Arte?
 58  
A może by tak polskie programy zamiast sieczki zagranicznej z lektorem?
 26  
"Planuje się też wzajemne wsparcie w realizacji produkcji oraz wymianę materiałów archiwalnych i informacyjnych, a także współpracę przy produkcjach z zakresu teatralnych i sztuk wizualnych."

Takie umowy mi się podobają. Normalna wymiana informacji, wzajemna pomoc a nie tylko daj daj daj i płać płać płać.
 24  
No ale nie bedą mogli puszczać w TVP programów które naruszają chrześcijańskie wartośći.
Ponieważ kanały z polską koncesją muszą szanować chrześćijańskie wartośći.
Mamy religijną cenzurę w mediach i prawie, smutne ale to prawda.
 9  
rrrrr2r
W pełni popieram, a Ci co Cię minusują to "katotaliban".
 5  
Przeciez mnostwo kanalow z polska koncensja nie szanuje chrzescijanskich wartosci, wiec zapis ustawy jest od dawna martwy. Sorry, ale mowa o 'cenzurze religijnej' to bujda.
 6  
O tym słyszałem już kilka lat temu. Ja mam Arte w ulubionych mimo, że nic nie rozumiem z uwagi na wspaniałe filmy przyrodnicze i wspaniałą jakość HD.
 10  
Tylko kto te produkcje Arte będzie oglądał, oprócz małej grupy koneserów (do której nota bene też się zaliczam)?

Przecież statystyczny przeciętny Kowalski woli się odmóżdżać przy badziewiach pokroju "Ukryta prawda", "Dlaczego ja", "M jak miłość", "Rodzinka pl" itp. :-( Smutne, ale prawdziwe, takich ludzi są miliony i lecą na te odmóżdżacze jak muchy na kupę, a widzowie produkcji kulturalnych zwykle są liczeni w tysiącach, a nie w milionach...
 9  
Bzdura!!!.Łatacie dziury programowe
 1  
TVP ma spełniać misję ,co ludzie oglądają w stacjach komercyjnych to mnie nie obchodzi, bo to ich kasa. Tutaj TVP wreszcie się spisało. Więcej dokumentów Arte, BBC, prawdziwych Discovery, Planete itd. Będzie super.
 15