Łukasz Szewczyk28.02.2014 (12:23)15 komentarzy

"Tylko Ty" - nowy teleturniej w TVP2. Prowadzą: Tomasz Kammel i Radosław Kotarski

Telewizyjna Dwójka wprowadza na swoją antenę pierwszą, rozrywkową nowość tej wiosny. Widzowie już mogą oglądać nowy teleturniej "Tylko Ty", który jest polską wersją popularnego na świecie "Pointless".
Jeden z najbardziej popularnych brytyjskich teleturniejów, "Pointless", doczekał się polskiej edycji. W marcu na antenie TVP2 wystartują pierwsze rodzime odcinki głośnego i popularnego show. Na czym polega zabawa? Na zdobyciu jak najmniejszej liczby punktów i wygraniu co najmniej 3 tys. zł. Cztery pary, które mogą tworzyć członkowie rodziny, przyjaciele lub znajomi z pracy, stają do czterorundowego pojedynku. Po każdej rundzie w grze zostaje o jedną parę mniej. Odpadają te, który zgromadziły największą liczbę punktów.
Odpowiedzi na pytania zadawane uczestnikom udzieliło wcześniej 100 ankietowanych osób. Jeśli 40 ankietowanych wskazało wcześniej tę samą odpowiedź co dana drużyna, to otrzymuje ona 40 punktów. Natomiast jeśli żaden z respondentów nie odpowiedział tak, jak para uczestników, wówczas zdobywa ona 0 punktów, czym zwiększa swoją szansę na wygraną. Chodzi o to, żeby udzielić odpowiedzi poprawnej, a jednocześnie najrzadziej wymienianej przez ankietowanych.

Gospodarzami teleturnieju "Tylko Ty!" będą Tomasz Kammel oraz Radosław Kotarski (twórca popularnego programu edukacyjnego "Polimaty", notującego milionową liczbę odsłon w Internecie). Pierwszy pełnił będzie rolę prowadzącego, drugi - eksperta."Pointless" to jeden z najlepszych brytyjskich teleturniejów, który doczekał się już dziesiątej edycji na antenie BBC1. Zastąpił popularny program "Najsłabsze ogniwo". Poza Wielką Brytanią program emitowany jest także we Francji, Szwajcarii, Chorwacji oraz w Niemczech.

Teleturniej "Tylko Ty" na antenie TVP2 w czwartki oraz piątki o godz. 18.50 (od 27 lutego).
TVP

Komentarze (1 - 10 z 15)

Oglądałem wczoraj... Beznadziejny program za moje pieniądze abonamentowe, który tylko uświadcza mnie w przekonaniu, że tą beznadziejną TVP trzeba zlikwidować i zaorać po niej wszelkie ślady. "Tylko Ty" to w zasadzie takie samo szambo, jak "Familiada", tylko zamiast najwyżej punktowanej odpowiedzi szukają najniższej punktowanej. Dla mnie totalny bezsens, na który tylko głupia TVP mogła wpaść.
Najlepszy hejter w Polsce 28.02.2014 (13:29:53)
 14  
Program prezentował się biednie i czułem się tak, jakbym cofnął się w czasie prawie o 20 lat. Teleturniej wymaga trochę wiedzy, ale w dużym stopniu opiera się na szczęściu. Poza tym odpadanie (przy takich zasadach) po dwóch krótkich pytaniach nie jest zbyt fajnym pomysłem biorąc pod uwagę, że ktoś mógł pół Polski przejechać, żeby się tam dostać. I jeszcze fakt, że nawet dochodząc do finału można zostać z niczym to już w ogóle nietrafiony pomysł. Myślę, że na jesień już tego programu nie będzie.
 15  
Ja oglądać nie muszę. Już po tytule i prowadzącym wiem, że szkoda czasu :P.
 9  
"Na czym polega zabawa ? Na zdobyciu jak najmniejszej liczby punktów i wygraniu co najmniej 3 tys. zł."

... gwarantowane 3 patyki dla graczy ?
Tyle to pewnie bierze Kammel (jako prowqadzący) za każdy odcinek, he he.
Widać kryzys w TVP jeśli chodzi o nagrody ... nie dotyczy to oczywiście Kammela i ferajny.
 9  
DNO, zdjemijcie to z aneteny i niech 1 z 10 wraca na wizję w te dn co prezentowane jest to dziadostwo.
 11  
bardzo drętwy. Nie może tak być, że nic się nie wygrywa. W pierwszym finale były 2 punkty. więc wygrana powinna wynosić 98%. Dzisiaj najwyższy wynik w finale był coś koło 30. więc wygrana powinna wynosić 70 % puli finałowej. Ale jeszcze raz. teleturniej drętwy. Wracajcie do 1z10
 8  
Totalny niewypał - skrzyżowanie Postaw na milion z Familiadą. "Przegadany" przez prowadzących, co jeszcze bardziej czyni go nudnym. Zlitujcie się nad telewidzami i zdejmijcie go z anteny. Sądzę, że większość osób wolałaby Jeden z 10.
 7  
Program prezentował się biednie i czułem się tak, jakbym cofnął się w czasie prawie o 20 lat. .
To jest właśnie wielki plus, czuję się jak w starych dobrych czasach oglądając ten program. Nie wszędzie musi być darcie ryja, milion światełek, głupkowata muzyczka i nowoczesna grafika.
 7  
Słaby program, 1 z 10 lepszy bo od 20 lat i sprawdzony!
 9  
Czy my już jesteśmy tak głupim krajem, że nie potrafimy wymyślić autorskiego teleturnieju? Co za bieda...
 7