Łukasz Szewczyk15.03.2014 (0:35)3 komentarze

"Gra o skarb" na Discovery Channel

Nowa seria Discovery Channel ukazuje, że rynek drogocennych kamieni szlachetnych rządzi się swoimi własnymi prawami. To pełen niebezpieczeństw świat, w którym główne role odgrywają chciwość, oszustwo i żądza szybkiego zarobku.
"Gra o skarb"
Don Kogen czuje się w nim jak ryba w wodzie. Ten najbardziej ekstremalny łowca klejnotów w USA nieustannie ryzykuje życiem w celu zdobycia najrzadszych, najpiękniejszych i najbardziej wartościowych kamieni na naszej planecie. Kogen i jego zespół nie obawiają się postawić na szali wszystkiego, aby dopiąć swego oraz odnaleźć najcenniejsze klejnoty świata. Czy ta gra o skarb będzie warta świeczki? Premiera programu "Gra o skarb" w czwartek (27 marca 2014 roku), o godz. 22.00 w Discovery Channel.

Don Kogen to najprawdziwsza legenda w swojej branży. Poszukiwaniem drogocennych kamieni zajął się, będąc jeszcze dzieckiem. Pierwszy interes ubił mając zaledwie 14 lat, kiedy to - opuszczony przez ojca - zajął się handlem klejnotami na ulicach Bangkoku. Kogen miał szczęście. Po kilku miesiącach w biznesie, trafił pod skrzydła największego poszukiwacza kamieni szlachetnych w całej Tajlandii, który zdradził mu tajniki swojej wiedzy. Po 20 latach mężczyzna zna ten rynek na wylot. Wspólnie z członkami swojego zespołu - australijskim gemmologiem Gavinem, brokerem Tonym, byłym żołnierzem o pseudonimie Fear oraz mistrzynią logistyki Kat, wyruszają w najbardziej niebezpieczne miejsca świata, aby z ludźmi o co najmniej podejrzanej reputacji, ubijać warte setki tysięcy dolarów interesy. W każdym odcinku "Gry o skarb" poszukiwacze trafią w inne miejsce - od Tajlandii i Indie po Brazylię i Tanzanię. Gdziekolwiek się znajdą, będą musieli liczyć się także z podążającą ich śladami konkurencją.
Dlatego Don Kogen i jego ludzie nigdzie nie będą mogli czuć się bezpiecznie. Za każdym razem będą musieli liczyć się, że nieuczciwi kontrahenci będą chcieli ich oszukać, okraść, porwać, a nawet zabić. To bezwzględny świat, w którym jedyną prawdziwą wartością są pieniądze. Przekonaj się na własne oczy, jak trudno jest zdobyć najrzadsze okazy rubinów, szafirów, turmalinów czy szmaragdów.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Szkoda Discovery, to była mądra i ciekawa stacja. Cześć Jej pamięci.
 2  
Obecnie kanał Discovery uznaję jako tragiczny. Całkowity brak ciekawych programów.
 1  
Ja juz cala paczke discovery wykasowalem listy.Obecnie to jest totalne dno.Pamietam ten program w MultiChoice ..Nadawal wtedy z polskimi napisami ......bez przerywania reklamami.....polowa lat 90 ubieglego wieku
 0