Łukasz Szewczyk30.03.2014 (0:02)14 komentarzy

Wiktory 2013 dla Młynarskiej, Chajzera, Kraśko, Stocha i Podsiadło

Za nami 29. gala wręczenia telewizyjnych nagród Wiktory 2013. Telewizyjną Osobowością 2013 roku została Agata Młynarska, prowadząca "Świat się kręci" w TVP1. Filip Chajzer, dziennikarz "Dzień doby TVN" zwyciężył w kategorii Odkrycie Roku. Statuetki otrzymali także m.in. Piotr Kraśko,
Agata Młynarska
W sobotę (29 marca 2014 roku) w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 29. gala wręczenia nagród Wiktory 2013. Uroczystość poprowadził Przemysław Babiarz, który w ubiegłym roku otrzymał Wiktora 2012 w kategorii Komentator/Publicysta.
Trzy Wiktory otrzymali dziennikarze związani z kanałami telewizyjnymi Grupy TVN - Filip Chajzer (Odkrycie Roku), Maciej Wierzyński (Komentator Roku) oraz Katarzyna Kolenda-Zaleska (Twórca Programu). Dwie statuetki otrzymali natomiast dziennikarze Telewizji Polskiej - Piotr Kraśko (Prezenter telewizyjny) i Agata Młynarska (Osobowość Roku)

Wiktory 2013 - zwycięzcy:
Gwiazda kina i telewizji: Robert Więckiewicz
Gwiazda piosenki: Dawid Podsiadło
Odkrycie roku: Filip Chajzer (dziennikarz "Dzień dobry TVN")
Prezenter telewizyjny: Piotr Kraśko ("Wiadomości" - TVP1)
Osobowość 2013 roku: Agata Młynarska ("Świat się kręci" - TVP1)
Sportowiec roku: Kamil Stoch (skoczek narciarski)
Komentator roku: Maciej Wierzyński (TVN24 / TVN24 Biznes i Świat)
Polityk roku: Elżbieta Bieńkowska
Twórca Programu: Katarzyna Kolenda-Zaleska (TVN / TVN 24)
Wiktora Publiczności: Joanna Moro
Super Wiktor (nagroda za całokształt twórczości): Bronisław Komorowski (prezydent RP), Krzysztof Krawczyk (piosenkarz), Jacek Cygan (autor tekstów piosenek), Waldemar Dąbrowski (były minister kultury i dyrektor Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski)

Wiktory są nagrodami przyznawanymi od 1985 r. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera (poza jednym Wiktorem Publiczności) Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Pomysłodawcą Wiktorów jest Józef Węgrzyn. "Wiktor" jest niewielką statuetką z brązu, zaprojektowaną i wykonaną przez Andrzeja Renesa.

Wiktory można otrzymywać wielokrotnie, nagrodę Super Wiktora, przyznawaną od 1992 r., tylko raz w życiu. Wiktory i Super Wiktory to nagrody, którymi honoruje się wybitne osobowości małego ekranu, które dzięki swej charyzmie, wiedzy czy umiejętnościom zapisały się w pamięci telewidzów.

Retransmisję gali Wiktory 2013 pokaże TVP1 w niedzielę, 30 marca o godz. 16:00

Komentarze (1 - 10 z 14)

Stoch - rozumiem. Ale za co dla Młynarskiej, Chajzera czy Kraśko?
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 30 marca 2014 o 8:55:17 przez Axell).
 20  
Ludzie! w Polsce nazwiska się odmienia! dla Podsiadły (nie dla Podsiadło!)
 27  
Kto z kim przestaje, takim się staje. Kamil idzie drogą Małysza?
 17  
Słabe te nagrody. Gdzie Jurek Owsiak, gdzie Heńka Krzywonos? A brak Kuby to już prawdziwy skandal.
 25  
kraśko widać że się promuje synalka żydokomuny
Trzeba posprawdzać TWOICH przodków, może wśród nich też znajdą się osoby o niechlubnych zasługach? Wtedy też będzie powód, żeby Cię wyśmiać...

Piotr Kraśko nie ma żadnego wpływu na to, kim był jego ojciec, i mieć do niego o to pretensje jest co najmniej idiotyczne. No ale ty przecież jesteś idiotką, więc w sumie u ciebie to normalne...
 9  
Już wiadomo kto wygra taniec z gwiazdami :D. ten wybór oprócz 2 pierwszych i Stocha to kompletne dziadostwo
 13  
A nie mówiłem że chcą Młynarska wypromować? Pierwsze wyniki jej szoł były marne a mimo to TVP dalej w nią brnęła. Dla poprawy oglądalności zaczęli robić powtórki i nadal inwestować w program. Wyniki dalej są marne. Niezłe plecy musi mieć ta pani w TVP.
 17  
Stoch to powinien nagrodę bohatera narodowego dostać! Facet będzie lepszy jak Malysz!

Dla Chajzera i Krasko proponuje również nagrodę Zlotej Maliny. Malina to za amerykańsko powiedziane. Proponuje nagrodę Zlotego Kartofla albo Zlotego Buraka! :) Chajzer zawdzięcza wszystko tatuśkowi, nie mialby w tvnie szans. Pchaja go na sile. Krasko to syn starego kacapa, zawdzięcza mu karierę. Talenty i piekni w Polsce gnija gdzies na wsi w alkoholu a takich ludzie się foruje... Fuuuu...
 15  
Co za żenujący spektakl, ta kretynka Bieńkowska to niby za co dostała Wiktora?! a ten Pokraśko to mało już wiktorów/telekamer zdobył i jeszcze mu dokładają?
 13  
Stoch rozumiem i popieram - super chłopak. Kraśko da się znieść może czasami zachowuje się idiotycznie no ale nie można mu zarzucić, że nie zna się na wielu rzeczach, ma ogromną wiedze, którą dziennikarz z prawdziwego zdarzenia powinien mieć, bo niektórzy to kompletna amatorka np. Kuźniar TVN24 no nie można Go nazwać prawdziwym, wybitnym dziennikarzem szanującej się stacji informacyjnej, ale kompletnie nie mogę zrozumieć wyróżnienia dla Komorowskiego, proszę mi napisać za co? Chyba za "nico".
 2