Łukasz Szewczyk01.04.2014 (6:30)34 komentarze

Antyradio zmienia oblicze! [Prima aprilis]

1 kwietnia 2014 roku Antyradio startuje w nowej odsłonie. Stacja będzie grać różne odmiany muzyki pop. Zmieni się oprawa dźwiękowa, programy, logotyp i liner rozgłośni.
nowe oblicze
Nowe Antyradio będzie nadawać w formacie muzycznym AC z dodatkiem lekkich rockowych przebojów. Na antenie usłyszymy m.in. piosenki takich wykonawców jak Ultravox, Pharrell Williams, Daft Punk, Maroon 5, Bee Gees, Queen, Piersi, Poparzeni Kawą, Enej, czy T.Love. Nowy liner stacji nawiązuje do dotychczasowego i brzmi "Popowo bezkompromisowi".
"Nowa formuła Antyradia to nasza odpowiedź na zmiany, które zaszły w ostatnim czasie na rynku radiowym. Decyzję poprzedziliśmy wieloma analizami, które wykazały, że stacja o charakterze popowym ma większy potencjał od dotychczasowego. Wkrótce zobaczymy pozytywne efekty zmian. Zdecydowaliśmy się pozostać przy nazwie Antyradio, która jest głęboko utkwiona w świadomości słuchaczy. Na tym etapie nie planujemy rewolucyjnych zmian personalnych." - komentuje Marcin Jedliński, dyrektor stacji lokalnych Grupy Eurozet.

Zespół stacji pozostaje bez zmian. Zmieni się za to formuła poszczególnych pasm. Ich nazwy będą nawiązywać do dotychczasowych. Pasmo poranne przejmie nazwę "POP budzenie" (dotąd "Pobudzenie"). O 6.30 słuchaczy niezmiennie powita duet Tomasz Dunowski i Piotr Opoka. Od 10 Aleksander Ostrowski poprowadzi "Bardzo ostry POP" (dotąd "Bardzo ostry dyżur"), w którym będą gościć rekiny gwiazdy show biznesu. W południe wystartuje "Kaspi-POP" (dotąd "Kasprologia") Tomasza Kasprzyka, czyli cztery godziny z najnowszymi wydarzeniami ze świata muzyki. Zgodnie z wymogami koncesyjnymi, na antenie Antyradia pozostają tematy motoryzacyjne, ale w odnowionej formule. O 16 Włodzimierz Zientarski i Joanna Zientarska poprowadzą program "POProstu odjechani" (dotychczas "Odjechani"), w którym m.in. "zajrzą pod maskę" Rihanny, Shakiry, a także powracającego po latach Prince'a. Od 18 do 20 - "Non stop POP". Od 20 o największych przebojach muzyki popularnej będzie opowiadać Michał Prokopowicz w "Wybierz prawdziwy POP" (dotąd "Wybierz prawdziwy rock"). Na antenie zostaje "Makakart" Piotra Szarłackiego. Rozmowy o wydarzeniach kulturalnych w Warszawie, Krakowie i na Śląsku tradycyjnie od 22.

Informacje lokalne (Kraków, Kraków, Śląsk) będzie można nadal usłyszeć w "Prawdzie Antyradia", która będzie nadawana co godzinę między 6 a 18.

Komentarze (1 - 10 z 34)

Prima aprilis !!!
 27  
Faktycznie, ale się dałem nabrać..
 19  
Wiecie co wydaje mi się że to jednak nie jest żart :(
Polski eter schodzi na psy, kiedyś jeszcze można było gdzieś posłuchać audycji autorskich(roxy, pin, chilli) a teraz... wszystko zmierza w kierunku jednego, w kierunku disco
 6  
Rano jak włączyłam radio to się przeraziłam. Ostatnie radio które grało muzykę na poziomie. A dziś co słyszę: że jakieś badania, że ludzie chcą słuchać tylko popu i że nie będzie rock tylko pop. Ale nagle mnie olśniło że 1.04. Redakcjo! Okrutny żart.
pozdrawiam
 12  
Prima aprilis to najbardziej poj***bane "święto" w roku... Moim zdaniem oczywiście.
 10  
Genialny żart Haha :D
Postawiliście mnie na równe nogi :D

Kur... mam nadzieje że to żart .....
 12  
Mam nadzieję że to żart , przed chwilą grali donatana !!!!matko do czego to zmierza
 7  
ja równiez mam nadzieję, że to żart bo jak nie to pooooooooooooorażka
 6  
Mam taką nadzieje że to żart
 4  
@zboczek: nie tylko twoim.
 2