Łukasz Szewczyk03.04.2014 (16:26)1 komentarz

"Tajemnice Watykanu" w TVN24 Biznes i Świat

W sobotę (5 kwietnia 2014) w ramach cyklu "Ewa Ewart poleca", telewizja TVN24 Biznes i Świat pokaże premierowo dwuczęściowy dokument "Tajemnice Watykanu". Film przedstawia nieznany obraz Kościoła i wyzwania, przed którymi stanął papież Franciszek.
Ewa Ewart
W 2013 roku po otrzymaniu poufnej dokumentacji dotyczącej nieznanych szerokiej publiczności wydarzeń w Kościele katolickim, Benedykt XVI był pierwszym papieżem od prawie 600 lat, który zrezygnował z powierzonej mu funkcji.

"Tajemnice Watykanu" przedstawiają kulisy abdykacji Benedykta XVI oraz niezwykłe wyzwania, z którymi mierzy się jego następca, papież Franciszek I. Nowy zwierzchnik Kościoła katolickiego z ogromnym wysiłkiem stara się zreformować potężną biurokrację Watykanu, wykorzenić korupcję oraz prowadzić wiernych i duchowieństwo nową drogą.

Twórcy dokumentu "Tajemnice Watykanu" przedstawiają liczne oszustwa i skandale, z jakimi papież Benedykt XVI został skonfrontowany. Nadużycia finansowe, pedofilia, pranie brudnych pieniędzy oraz korupcja w Banku Watykańskim - to tylko przykłady nadużyć, o których został poinformowany.

Autorzy filmu dotarli do tajnych dokumentów Stolicy Apostolskiej, które ujawniają nepotyzm, walkę o władzę oraz szantaż na wielu szczeblach hierarchii kościelnej. W filmie wykorzystano tajne nagrania informatorów i wywiady z urzędnikami watykańskimi, a także ofiarami przemocy seksualnej. Analizują tabu, jakim jest w Watykanie i całym Kościele orientacja seksualna księży oraz ich nielegalne związki, które łamią śluby czystości.

"Tajemnice Watykanu" przedstawiają brutalny obraz kościoła oraz zmagania papieża Franciszka I. Czy uda mu się zreformować biurokrację w Watykanie i przeciwstawić się korupcji? Czy poprowadzi 1,2 miliarda wiernych nową drogą?

"Tajemnice Watykanu" na antenie TVN24 w sobotę 5 kwietnia 2014 roku o godzinie 16.15, powtórka: niedziela 6 kwietnia, 22:15.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Film pokaże to, z czym zmaga się każda dyktatura. Zatem to żadna nowość.
 3