Łukasz Szewczyk12.04.2014 (20:54)1 komentarz

"Oscar Pistorius - brzemię prawdy". Dokument specjalny na CI Polsat

Po tym jak modelka i aktorka Reeva Steenkamp ginie z rąk słynnego lekkoatlety Oscara Pistoriusa, powstaje pytanie: czy był to jedynie tragiczny wypadek czy może zabójstwo z premedytacją? Film "Oscar Pistorius - brzemię prawdy" na kanale CI Polsat przedstawia kulisy dochodzenia przeprowadzanego przez specjalistów medycyny sądowej.
"Oscar Pistorius"
"Sednem procesu jest ustalenie, czy zbrodni dokonano z premedytacją" - mówi profesor prawa karnego, Steve Tuson. Oscar Pistorius, człowiek, który pokonał wszelkie przeszkody, by stać się międzynarodową ikoną, używa takich słów jak "groza", "strach" czy "wielkie niebezpieczeństwo", chcąc opisać, co czuł w tamtą noc. Niepełnosprawny, wystawiony na atak ludzi grożących mu śmiercią, Oscar żyje w kraju, w którym poczucie nieustannego zagrożenia zmieniło mentalność jego mieszkańców. Obrońcy Oscara utrzymują, że chciał obronić Reevę przed intruzem. Analiza rany postrzałowej, plam krwi oraz informacji znalezionych w telefonie komórkowym pozwalają na oddzielenie kłamstw od zimnych faktów. "Wina bądź jej brak może zależeć od maleńkiego szczegółu" - mówi Tuson.
Program powstał na początku marca 2014 roku przed rozpoczęciem trwającego obecnie procesu Oscara Pistoriusa w sprawie zabójstwa Reevy Steenkamp. Niektóre z wyrażanych opinii oraz kwestii poruszanych w programie mogły zostać obalone w trakcie postępowania, podczas gdy inne mogły okazać się faktem.

Film "Oscar Pistorius - brzemię prawdy" na kanale CI Polsat w sobotę 12 kwietnia o 23:30 i w piątek 18 kwietnia o 20:00.

Komentarze (1 - 1 z 1)

CI polsat to ostatnio mój ulubiony kanał, a taki film to niezły smaczek w kontekście całej afery z Pistoriusem.
 0