Łukasz Szewczyk16.04.2014 (16:36)11 komentarzy

Ruszają ID i Discovery Turbo Xtra w jakości HD. Gdzie dostępne?

Od czwartku (17 kwietnia 2014 roku) w Polsce dostępne będą dwa kolejne kanały tematyczne - kobiecy ID HD oraz męski Discovery Turbo Xtra HD. Jak informuje nadawca, nowe kanały maja być dostępne u wiodących operatorów płatnej telewizji.
Firma Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East and Africa (CEEMEA) poinformowała, że od 17 kwietnia ID HD (kanał tematyczny dla kobiet, prezentujący trzymające w napięciu opowieści i intrygi) będzie dostępny w Cyfrowym Polsacie, na platformie nc+, w sieciach kablowych UPC i INEA oraz u innych operatorów telewizji kablowej w Polsce. Natomiast Discovery Turbo Xtra HD (stacja skierowana do młodych, żądnych mocnych wrażeń mężczyzn) zadebiutuje 17 kwietnia na platformie nc+, a od maja 2014 roku "również u innych operatorów sieci kablowej".
ID HD
ID HD
Debiutowi w jakości HD będą towarzyszyć na obu kanałach ekscytujące wiosenne premiery. Stacja ID HD wyemituje nowości w wieczornym paśmie, o godz. 21.30. We wtorki będzie to "Koszmar porwania", seria prezentująca dramatyczne przeżycia osób porwanych i przetrzymywanych w "domowych więzieniach". Środowe wieczory będzie można spędzić śledząc "Zabójcze żony", czyli historie kobiet, które dopuściły się czynów zakazanych na swoich partnerach. Program pozwoli poznać motywy przestępstw, a także dowiedzieć się, co mają do powiedzenia ich partnerzy-ofiary. Czwartkowe wieczory wypełnią "Zbrodnie i kary", gdzie w każdym odcinku znajdą się dwie różne historie, będące konsekwencją tej samej niepohamowanej pasji, a w niedziele stacja będzie emitować "Zbrodnię w sąsiedztwie". Seria ta zaprezentuje tajemnicze zbrodnie, które wydarzyły się w zamkniętych społecznościach w środkowej części Stanów Zjednoczonych. Połączenie perspektywy śledczych, prokuratorów, członków rodziny i sąsiadów stworzy wyjątkową, trzymającą w napięciu historię poszukiwania odpowiedzi na pytanie: "Kto zabił?" Dodatkowo, 21 kwietnia o godzinie 22:30, stacja rozpocznie tygodniowy cykl programów "Z zemstą jej do twarzy". W jego ramach widzowie zobaczą najciekawsze historie kryminalne z kobiecą zemstą w tle.

Discovery Turbo Xtra HD
Discovery Turbo Xtra HD
Z kolei Discovery Turbo Xtra HD zabierze widzów w głąb męskich umysłów. W poniedziałkowym programie "Co chcą wiedzieć faceci?" (godz. 23.00) poznamy najbardziej niecodzienne pytania, jakie panowie zadają w kontekście kobiet, sportu, samochodów, imprez i seksu. Ponadto, w kwietniowe wtorki o godz. 18.00, Discovery Turbo Xtra HD zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji na TURBO PASMO, w którym będzie można śledzić takie programy jak: "poTURBOwani" (seria o ekipie mechaników), "Auto-reaktywacja" (historia zawodowców, wyszukujących stare auta, aby je wyremontować i sprzedać z zyskiem), "Samochód na życzenie" (o wyjątkowych, unikalnych pojazdach) czy "Ciężarówką po Antypodach" i "Życie za kółkiem" (przedstawiające kulisy pracy zawodowych kierowców).

Wśród innych premier kanału Discovery Turbo Xtra HD, związanych z branżą motoryzacyjną, zobaczymy serię "Biznes się kręci", rozgrywającą się w tętniącym życiem, rozświetlonym neonami amerykańskim Miami. Seria ta, emitowana w soboty o 19.00, przedstawia historie dealerów z największych salonów samochodowych z klasycznymi autami na Florydzie, których ceny wahają się od kilku tysięcy do ponad miliona dolarów. Klientami ich są artyści, celebryci i nastolatki z bogatych domów. W niedzielne wieczory (godz.21.00) powróci "Operacja windykacja". W kolejnej serii programu będą prezentowane kulisy trudnej i stresującej pracy windykatorów. Natomiast w czwartki o godz. 22.00 Discovery Turbo Xtra HD zaprasza na "Pobić rekord Guinnessa" - ekscytujące widowisko rozrywkowe, prezentujące śmiałków z całego świata, którzy walczą o zapewniający im nieśmiertelność wpis do Księgi Rekordów Guinessa.

Komentarze (1 - 10 z 11)

W Multimedii na pewno nie będzie:P tak jak TVP ABC, Stopklatki i wielu innych:)
 8  
Powiem szerze ze myslalem że Vectra się postara i doda 3 kanały Discovery w HD (TLC, ID i Turbo Xtra) razem z Fokus TV bo wycofaniu MTV to by ich trochę zrehabilitowało
 0  
smieszne jest to ze zaden portal nie podaje parametrow nadawania a kanaly juz jutro beda swiecic.
 0  
11449. W nc+ oba już świecą.
 5  
Na którym w nc+ jest DTX HD ?
 3  
Czy tylko dla mnie nazwa tego kanału wygląda komicznie? Turbo xtra super hiper wypas hd...
 2  
W upc jest ale co z tego jak nadają Id Hd w dts, wali to jak głupie ,jednym słowem żenada.
 2  
a turbo extra HD w UPC na którym kanale. Bo mam CI+ i się doszukać nie mogę...
 2  
dobra nie doczytałem. w UPC dopiero od maja
 1  
czym się tak podniecacie? Przecież te 2 kanały to totalne g...no! Nawet HD tego nie zmieni!
 1