Łukasz Szewczyk23.04.2014 (15:16)3 komentarze

Fryderyki 2014 w TVP2. Prowadzą Kayah i Tomasz Kammel

Jubileuszową, 20. edycję gali najważniejszych nagród muzycznych w Polsce w czwartek (24 kwietnia 2014 roku) pokaże TVP2. Galę poprowadzą Kayah i Tomasz Kammel.
Fryderyki to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne - muzyków, kompozytorów, producentów muzycznych i dziennikarzy, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Kiedy powstawała w 1999 r., Akademia liczyła ok. 300 członków, dziś - już ponad 1000.
W programie wieczoru, poza wręczeniem nagród Fryderyk za rok 2013 oraz Złotych Fryderyków za całokształt dokonań artystycznych dla Konstantego Andrzeja Kulki, oraz pośmiertnie Jarosława Śmietany i Marka Jackowskiego, zaplanowano też występy największych gwiazd, m.in.: Anny Marii Jopek, Tomasza Stańki, Gaby Kulki, Janusz Olejniczaka, Włodek Pawlik, Hasmika Sirojana i Piotra Cugowskiego czy Grzegorza Turnaua.

Nagrody wręczać będą: Monika Brodka, Sebastian Karpiel-Bułecka, Beata Kozidrak, Andrzej Piaseczny, Artur Rojek, Ewa Bem, Tymon Tymański, Jan Ptaszyn Wróblewski, Elżbieta Penderecka, Justyna Steczkowska.

W roli gospodarzy wieczoru zobaczymy Kayah oraz Tomasza Kammela. W tym roku przyznanych zostanie w sumie 20 statuetek Fryderyk 2014 w 16 kategoriach. Statuetka dla Albumu Roku w muzyce rozrywkowej oraz Albumu Roku w muzyce jazzowej zostanie przyznana zarówno wykonawcy jak i producentowi albumu. W kategorii Utwór Roku statuetki trafią do wykonawcy, autora tekstu oraz kompozytora muzyki. Wśród nominowanych znaleźli się między innymi: Edyta Bartosiewicz, Dawid Podsiadło, Waglewski Fisz Emade, Tomasz Makowiecki...
Twórcy muzyki poważnej będą walczyć o dziewięć statuetek w kategoriach podzielonych na poszczególne gatunki muzyczne.

Fryderyk 2014 - gala wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej, czwartek, 24 kwietnia, godz. 21:40, na antenie TVP2.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Lubię Fryderyki bo przynajmniej nagradzają i pokazują prawdziwych artystów polskiej sceny, w przeciwieństwie do jakiś tandetnych nagród Eski czy nijakich Superjedynek.
 0  
ale premiera a nie na zywo
 4  
W moim telewizorze jest fabrycznie zamontowana blokada emisji która włącza się gdy pojawi się pan Kammel. Bo to jest inteligentny telewizor, bardziej inteligentny od większości celebrytów...
 0