Łukasz Szewczyk11.05.2014 (17:59)22 komentarze

Dziennikarzom "Uwagi" TVN przeszkadza krzyż?

Tygodnik wSieci atakuje TVN za incydent, do którego miało dojść w Ustrzykach Dolnych. Zdaniem wiceburmistrza tego miasta - TVN nalegała na zdjęcie krzyża ze ściany jego gabinetu.
Uwaga w TVN - prowadzący
Dziennikarze telewizji TVN, podczas nagrywania materiału do programu "Uwaga", mieli prosić wiceburmistrza Ustrzyk Dolnych o zdjęcie krzyża ze ściany jego gabinetu. Dziennikarze uznali, że krzyż nie pasuje do scenografii - opisuje prawicowy tygodnik wSieci, który ten incydent nazywa "światopoglądową wojną stacji z Kościołem".
"Z przykrością dowiaduję się, że czysto technicznej sytuacji, związanej z nagraniem wypowiedzi, przypisano ideowy charakter. Ekipa realizująca to nagranie starała się stworzyć najlepsze scenograficzne warunki do urzędowej wypowiedzi" - komentuje producenta programu "Uwaga" w telewizji TVN.
wSieci

Komentarze (1 - 10 z 22)

Ale bzdura;d Bo krzyż to jest krowi placek no i w żaden sposób nie może pojawić się w telewizji;d A jak pokazują debili, którzy powinni kontynuować naukę w szkole podstawowej, pomimo swojego wieku to jest dobrze i nikomu nie przeszkadza. Niedługo to nawet ateiści i agnostycy zaczną wierzyć w Jezusa Chrystusa, skoro taki mały kawałek drewna ma tak dużą moc, że przeszkadza wielkim dziennikarzom TVNu:)
 8  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
I bardzo dobrze, miejsce krzyża jest w Kościele, albo w prywatnym domu.
Jest oddzielenie Państwa od Kościoła, nie życzę sobie, choć jestem katolikiem, by krzyż wisiał niedługo wszędzie, wiara jest indywidualną sprawa każdego człowieka, jak jesteś w pracy, to wiarę i jej emblematy zostawiamy w domu.
Dlaczego nie może wszędzie wisieć Gwiazda Dawida, to też emblemat wiary, dlaczego nie ma ksiąg Koranu wyłożonych wszędzie, Tory,
to, że Polska to katolicki kraj, nie może być tak, ze wizualnie prześladuje to innych.
 39  
PRECZ Z tVN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 'OLE TO MY KIBOLE' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 22  
Mam nadzieję, że dozyję takich czasów gdy TVN zostanie zlikwidowany.
 44  
Mam nadzieję, że dozyję takich czasów gdy TVN zostanie zlikwidowany.
Nie dożyjesz.
 17  
aa szkoda,że nie dożyję
 6  
Teraz zastanówmy się co by się stało gdyby tak dziennikarze poprosili o usunięcie symbolu judaizmu czy islamu? Przecież to byłaby afera międzynarodowa. Ambasador Izraela od razu by się skontaktował z Sikorskim. KRRiT od razu by zbadała sprawę. Posypały by się kary. Ale tu chodziło o krzyż a krzyż to przecież ciemnogród i zacofanie. Wszyscy mogą a nawet muszą po nim jeździć. Chojrak Nergal podarł biblie a dlaczego nie Koran? Odwagi nie starczyło?
 54  
Mam nadzieję, że dozyję takich czasów gdy TVN zostanie zlikwidowany.
Już dożyłeś, przecież z TVNu już tylko nazwa została, teraz to jest Vivendi.
@A A A też dobrze pisze, taka moda, chrześcijanie dają po sobie jeździć, a muzułmanie już nie i wielu którzy chcą się wybić tanią sensacją z tego korzysta.
 16  
Jestem operatorem kamery. Podczas nagrywania wywiadów często zdarza mi się prosić rozmówców o możliwość uporządkowaia planu, co najczęściej wiąze się z usnięciem pewnych elementów z kadru. Szczególnie często robi się to podczas realizacji reportaży, czy dokumentów - rzadziej w newsach. Jestem przekonany, że ekipa nie kierowała się żadną ideologią!
Przyznam jednak, że ja osobiście o zdjęcie krzyża ze ściany nie ośmieliłbym się poprosić...
 34  
Mam nadzieje, że kiedyś obróci się to przeciw reżimowej stacji TVN-u. Batalie o Krzyż w sejmie wygraliśmy, ale tym idiot_m Krzyż nadal przeszkadza.
Nie dożyjesz.
@sebek2222 wiesz, że jak mu się coś stanie to będziesz w gronie podejrzanych, za groźby, które kierujesz do axela ? Jak nie, to się najpierw zastanów co piszesz.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 11 maja 2014 o 23:08:05 przez bastus18).
 2