Łukasz Szewczyk30.05.2014 (0:02)11 komentarzy

Rusza Sopot TOPtrendy Festiwal 2014. Na żywo w telewizji Polsat

Rusza Sopot TOPtrendy Festiwal 2014, jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. W tym roku oprócz tradycyjnego koncertu "Top", konkursu "Trendy" i "Sopockiej Nocy Kabaretowej", zaplanowano także jubileuszowe koncerty Agnieszki Chylińskiej, Urszuli oraz koncert "Największych Przebojów Roku". Transmisje wszystkich koncertów na antenie telewizji Polsat.
Sopot TOPtrendy Festiwal 2014
Ponad 100 artystów na scenie, tysiące ludzi na widowni Opery Leśnej w Sopocie i miliony widzów przed telewizorami. Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 odbędzie się w dniach od 30 maja do 1 czerwca 2014 roku.
Dzień 1 (30 maja): Koncert TOP, Urszula i Agnieszka Chylińska
W piątek (30 maja 2014 roku) w pierwszym dniu Sopot TOPtrendy Festiwal wieczór rozpocznie się od jubileuszu jednej z nich. 30-lecie pracy artystycznej będzie świętować Urszula, jedna z najbardziej utytułowanych wokalistek, laureatka wielu nagród, m. in. Bursztynowego Słowika. Kilka razy znikała ze sceny w trudnych momentach swojego życia, by powrócić na nią jeszcze silniejsza. Dzięki wielkiemu talentowi i ciężkiej pracy w studiu może dziś poszczycić się sporą kolekcją złotych, platynowych i multiplatynowych płyt. Wiele spraw w jej życiu, było dziełem przypadku i zrządzenia losu, już od pierwszego pojawienia się na scenie gdy zaczynała karierę z Budką Suflera w wieku 17 lat. Dziś jest świadomą, doświadczoną i otwartą na świat artystką, która wciąż potrafi zaczarować nas swoją delikatnością. Dynamiczna w życiu prywatnym, pomimo wielu zakrętów, które przeżyła wciąż ma wielką wiarę w ludzi i potrzebę tworzenia. Któż z nas nie pamięta jej wielkich przebojów: "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Malinowy król", "Na sen", "Konik na biegunach", "Niebo dla ciebie" czy "Rysa na szkle". Jej ciepły, dziewczęcy głos od zawsze zjednywał jej fanów, a koncerty, bez których jak przyznaje marnieje, stały się jej prawdziwym żywiołem.

Z kolei "Koncert TOP" to 10 artystów, którzy w ostatnim roku, zgodnie z Regulaminem, sprzedali najwięcej płyt. W tym elitarnym gronie znaleźli się tym razem (kolejność alfabetyczna): Dawid Podsiadło, Edyta Bartosiewicz, Enej, KULT, LemON, O.S.T.R. & Hades, Paluch, Sylwia Grzeszczak, T. Love i Zakopower. Piątkowego wieczoru Polsat nagrodzi również artystów, którzy w erze rosnącej sprzedaży plików cyfrowych dotarli w ten sposób ze swoimi piosenkami do największej liczy odbiorców. To właśnie ich przeboje: "W stronę słońca" Eweliny Lisowskiej", "Thank You Very Much" Margaret i "Tak blisko" Rafała Brzozowskiego sprzedawały się najlepiej. Koncert TOP poprowadzą Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut - Jeżyna i Maciej Dowbor.

Wieczór zakończy gwiazda niepokorna i do bólu prawdziwą. W sercu i duszy rockmanką, a prywatnie kochającą, łagodną matką - Agnieszką Chylińską. 20 lat na scenie to doskonały pretekst do zorganizowania niecodziennego koncertu z jej największymi przebojami. W wieku 18 lat przeszła klasyczny bunt, decydując się na martensy i ostrą muzykę rockową kosztem filologii romańskiej, której chciał dla niej ojciec. Przez 9 lat była wokalistą O.N.A. zdobywając serca fanów mocnym niskim głosem i szczerymi tekstami. Dotarła na szczyt. Z jego wysokości dostrzegła, że stała się więźniem własnego wizerunku, sukces ją zabija i wypala, a bunt zwyczajnie minął. Dziś ma 38 lat od wielu lat jest szczęśliwa i zakochana i ma zupełnie inne życiowe priorytety - rodzinę i dzieci. To z myślą o nich napisała dwie książki, a dzięki spontanicznej naturze, która wpłynęła na wiele nagłych zwrotów w jej życiu, doskonale, choć nie bez trudu odnalazła się w nowej rzeczywistości. W 2009 roku zaszokowała całą Polskę. Z mrocznej rockmanki, przeistoczyła się w królową tanecznych parkietów. Wróciła popowo - taneczną płytą "Modern Rocking" z muzyką dojrzałą, zaskakującą i nowoczesną. Płyta szybko zdobyła status platyny, a piosenka "Nie mogę cię zapomnieć" stała się super przebojem. Dziś jak przyznaje powoli pracuje w studiu, by dać coś swoim fanom, którzy jak ona przez te 20 lat mocno się zmienili. Na dobry początek, 30 maja wystąpi na Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 - będzie to pełen niespodzianek, koncert podsumowujący to, co w tych 20 - latach scenicznego życia Agnieszki Chylińskiej było najciekawsze i najlepsze.

Dzień 2 (31 maja): Przeboje roku, Konkurs "Trendy"
Drugiego dnia Festiwalu przygotowano dla widzów najbardziej przebojowy koncert tego lata. Uwielbienie fanów, miliony odtworzeń w serwisie Youtube, i topowe miejsca na listach przebojów dały najpopularniejszym wykonawcom przepustkę, aby mogli pojawić się w koncercie "Największe przeboje roku". Na jednej scenie wystąpią artyści, których hity od czerwca 2013 do dziś, szturmem zdobyły szczyty list przebojów i długo utrzymywały się wśród najchętniej odtwarzanych piosenek na radiowych playlistach. W tym roku wśród nich znaleźli się m. in.: Piersi z "Bałkanicą", Donatan i Cleo z hitem "My, Słowianie", Red Lips z piosenką "To co nam było", Patrycja Markowska - "Dzień za dniem", LemON z piosenką tytułową do filmu "Wkręceni", Bracia z utworem "Wierzę", Rafał Brzozowski "Nie mam nic", Poparzeni Kawą 3 z przebojowym "Byłaś dla mnie wszystkim", Marta Podulka - "Nieodkryty ląd", czy Margaret z energetycznym "Wasted". Wykonawcy, których piosenki usłyszymy w koncercie staną do konkursu na "Największy przebój roku", który wybiorą widzowie w głosowaniu SMS-owym. Koncert "Największe przeboje roku" poprowadzą Paulina Sykut - Jeżyna i Maciek Rock.

Drugi dzień zakończy Konkurs "Trendy", w którym wystąpią młodzi, najciekawsi polscy wykonawcy. Koncert "trendy" jest od samego początku istnienia Festiwalu jego bardzo istotną częścią. Od 11 lat zmaganiom rokujących artystów w konkursie uważnie przygląda się prasa oraz najważniejsi dziennikarze radiowi i promotorzy w Polsce. W tym roku do konkursu napłynęło 414 zgłoszeń. Spośród nich przedstawiciele największych i kluczowych rozgłośni radiowych w Polsce oraz organizator - Telewizja Polsat, wybrali dziewięciu finalistów konkursu: Marcelina, Klara, Sorry Boys, Patryk Kumór, BE.MY, Najlepszy Przekaz w Mieście (NPWM), Miąższ, Future Folk, Olek Klepacz. Gościem specjalnym koncertu będą ubiegłoroczni laureaci Sebastian Riedel i zespół Cree. W tym roku konkurs "trendy 2014" poprowadzą Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz i Michał Tercz czyli Kabaret Skeczów Męczących wspólnie z Agnieszką Popielewicz.

Dzień 3 (1 czerwca): XI Sopocka Noc Kabaretowa
W ostatnim dniu Sopot TOPtrendy Festiwal 2014, w niedzielę 1 czerwca, na scenie zagości kabaretowo - satyryczna śmietanka, czyli najlepsi z najlepszych specjaliści od poprawiania humoru. Wokół nas jest wiele rzeczy, które lubimy. Jedni z nas wolą śpiew, inni taniec, jeszcze inni kabaret. Ktoś lubi aktorów, a ktoś inny gwiazdy sportu. Jedni gotują sami, a inni lubią pójść do chińskiej restauracji Kabaretu Ani Mru Mru. I dlatego oglądając XI Sopocką Noc Kabaretową każdy znajdzie dla siebie coś, co lubi zgodnie z wszechobecnym facebookowym - "Lubię To!". Wśród gwiazd XI Sopockiej Nocy Kabaretowej zobaczymy m. in. Kabaret Ani Mru Mru, Marcina Dańca, Cezarego Pazurę, Kabaret Smile, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Ireneusza Krosnego, Andrzeja Grabowskiego, Jerzego Kryszaka, Kabaret Młodych Panów. W Międzynarodowym Dniu Dziecka oczywiście satyrycy nie zapomną o najmłodszych. Przypomną że "wszystkie dzieci nasze są" i że bardzo je lubimy - zwłaszcza niesfornego Marcinka - Marcina Dańca. Nie zabraknie premierowych skeczów, których tematem będą dzieci i ich relacje z dorosłymi. Gospodarzem wieczoru i jak zwykle czarującym konferansjerem - gawędziarzem będzie sam Piotr Bałtroczyk.

Koncerty pierwszego dnia Festiwalu będzie reżyserował Bolesław Pawica, drugi dzień wyreżyseruje Konrad Smuga. Reżyserem XI Sopockiej Nocy Kabaretowej będzie Szymon Łosiewicz. Scenografię zaprojektuje Giorgos Stylianou, a producentem Festiwalu jest Eryk Szulejewski.

Transmisja wszystkich koncertów na antenie telewizji Polsat i Polsat HD. Początek od godziny 20 (od 30 maja do 1 czerwca 2014 roku).

Komentarze (1 - 10 z 11)

Ogladamy
 10  
Jak już słusznie odnotowano w treści tego artykułu festiwal Top Trendy to bezapelacyjnie najważniejsze muzyczne wydarzenie roku. Nieobecność na tym najistotniejszym i najbardziej liczącym się muzycznym evencie dziesięciolecia zakrawa o zbrodnię. Telewizja Polsat powinna zostać okrzyknięta "stacją telewizyjną 25-lecia" transformacji ustrojowej.
polsat polsat uber alles 30.05.2014 (13:04:47)
 4  
Oglądajcie TOP TRENDY 2014 na żywo. Transmisja HD za darmo,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

hdstream.pl/ogladaj/top-trendy-2014-na-zywo-30052014
 8  
jak to włączyć
 1  
z mojej komórki w niemczech nie mogę nic na ten nummer wysłać. a nie mam polskiej

 1  
Oglądałem dopóki Pani Ładna z Panem Ładnym nie zagadali piosenki Urszuli! Tak się palanty nie robi! To jest koncert, a nie radio, gdzie po 2 min. trzeba reklamę nadać!
 3  
z mojej komórki w niemczech nie mogę nic na ten nummer wysłać. a nie mam polskiej
Więc się ciesz bo na dole jest dopisek:
Koszt wysłania wiadomości na numer 92550 - 30,75zł oraz 91900 - 23,37zł (brutto).
 3  
Oglądajcie TOP TRENDY 2014 na żywo. Transmisja HD za darmo,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

hdstream.pl/ogladaj/top-trendy-2014-na-zywo-30052014
Koszt wysłania wiadomości na numer 92550 - 30,75zł oraz 91900 - 23,37zł (brutto).
 3  
ok no a "Transmisja HD za darmo" co mīślałeś to pisząc
jest jakaś strona gdzie mozno to zobaczyć?
Dzięki
 2  
na ipla też jest i to za darmo
 2