Łukasz Szewczyk31.05.2014 (0:03)4 komentarze

Dawid Podsiadło zwycięzcą Koncertu TOP w Polsacie (wideo)

Dawid Podsiadło zdobywa kolejne trofeum. Dzięki najwyższej sprzedaży płyt w 2013 roku artysta wygrał "Koncert TOP" podczas tegorocznego Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 telewizji Polsat.
Dawid Podsiadło
Pierwszy dzień Sopot TOPtrendy Festiwalu 2014 to tradycyjnie "Koncertu Top", podczas którego prezentowanych jest 10 wykonawców, którzy w minionym roku sprzedali największą liczbę płyt. Można więc uznać, że koncert TOP jest najbardziej obiektywnym obrazem sympatii Polaków w stosunku do artystów na polskim rynku muzycznym.
Koncert wygrał Dawid Podsiadło. Fenomen ostatnich lat. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów młodego pokolenia. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, członek dwóch zespołów rockowych. Skromny i niezwykle utalentowany. Nie chodzi na artystyczne kompromisy. Bilety na jego koncerty wyprzedają się błyskawicznie.


Szersza publiczność poznała Dawid dzięki wygranej w programie "X Factor" w 2012 roku. Rok później artysta wydał debiutancką płytę "Comfort & Happiness", która błyskawicznie osiągnęła sukces - zaledwie trzy dni po premierze wyprzedano cały jej nakład, a równo miesiąc po premierze album osiągnął status platynowej płyty, dziś już potrójnej. Współkompozytorem piosenek i producentem muzycznym albumu jest Bogdan Kondracki (znany ze współpracy, m.in. z Anią Dąbrowską, Moniką Brodką i Noviką), a pod tekstami dwóch polskojęzycznych piosenek podpisała się Karolina Kozak. 26 listopada 2013 roku ukazała się reedycja płyty, promowana singlem "Powiedz mi, że nie chcesz". Zachwyty krytyków i fanów nie milkną! Ostatecznym potwierdzeniem sukcesu jest niedawny triumf Dawida na Gali Fryderyków 2014 - zdobył wszystkie statuetki przyznawane w kategorii: muzyka rozrywkowa, łącznie aż cztery nagrody - za Album Roku "Comfort and Happiness", Debiut Roku, Utwór Roku "Trójkąty i kwadraty" i Artystę Roku. Wokalista pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie puzonu.Podczas pierwszego dnia festiwalu rozdano także statuetki Cyfrowa Piosenka Roku, za największą liczbę sprzedanych utworów w wersji cyfrowej. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Rafał Brzozowski z utworem "Tak blisko":

Komentarze (1 - 4 z 4)

Koncert TOP w miarę ok, muzyczna różnorodność, każdy coś znalazł dla siebie. Widać ludzie kupują płyty głównie takich artystów, których mało jest w mediach (Kult, Bartosiewicz, Podsiadło, T.Love) a nie wszędobylskich komercyjnych gwiazdek jednego sezonu.
 3  
Sopot to festiwan na koniec sierpnia, a to medialna popierdółka
 2  
najlepszy artysta a zarazem wokalista z świetnym głosem :o zasłużenie wygrałł
 3  
a co to za przygłup ?
Nie większy jak z Ciebie ....
 2