Łukasz Szewczyk02.06.2014 (20:14)1 komentarz

Rusza YoungFace.TV - ogólnopolskie medium szkolne

Po dwóch latach przygotowań w sieci zadebiutowała internetowa platforma edukacyjna dla polskich szkół i uczniów zainteresowanych dziennikarstwem. YoungFace.TV to ogólnopolskie medium szkolne, to forma warsztatów medialnych w zupełnie nowym wymiarze.
Strona główna YoungFace.TV
Strona główna YoungFace.TV
2 czerwca 2014 roku ruszyła internetowa platforma YoungFace.TV. Jej twórcy na co dzień pracują w największych polskich mediach informacyjnych. Analizując rynek mediów elektronicznych doszli do wniosku, że brakuje na nim wyraźnego głosu młodzieży. W efekcie tego postanowili stworzyć pierwsze ogólnopolskie medium szkolne YoungFace.TV. To wynik doświadczeń zawodowych, licznych rozmów z młodzieżą szkolną, nauczycielami i dyrektorami placówek edukacyjnych.
Dołączając do YoungFace.TV każda szkoła otrzyma od własną, nowoczesną stronę, na której będzie gromadzić prace swoich uczniów. Dzięki projektowi uczniowie zyskają pierwsze ogólnopolskie medium, tworzone przez nich samych. Nowa platforma internetowa daje młodym szansę opowiedzenia całej Polsce o tym co jest dla nich ważne. Wszystko dzięki głównej stronie portalu, która zgromadzi najlepsze treści tworzone przez uczniów.

Udział w projekcie jest zupełnie darmowy. Jedyny wkład, który ponosi szkoła, to kreatywna praca jej uczniów pod opieką wyznaczonego przez dyrekcję opiekuna.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Hm, inowacja za milony z UE, co za bełkoty i bzdury,
 6