Łukasz Szewczyk06.06.2014 (19:38)30 komentarzy

Rusza Polsat News+. Co w ramówce?

W poniedziałek (9 czerwca 2014 roku) rusza nowa telewizja Polsat News+, która zastąpi Polsat Biznes. Jest to kanał publicystyczno-informacyjny dla widzów, którzy chcą wiedzieć więcej. Polsat News+ to pogłębiona debata o polityce, biznesie i światowej ekonomii, autorskie programy kulturalne, społeczne i o tematyce międzynarodowej.
Jak zapewnia nadawca, nowa telewizja Polsat News+ stworzy przestrzeń, w której dziennikarze i widzowie zatrzymają się na chwilę w pogoni za newsem i przyjrzą się najważniejszym wydarzeniom dnia z szerszej perspektywy. Polsat News+ stworzą cenieni dziennikarze i publicyści oraz ich autorskie programy. Szefem kanału jest Henryk Sobierajski, szefem anteny Beata Grabarczyk.
Beata Grabarczyk / Fot. Polsat
Beata Grabarczyk / Fot. Polsat
Dużo komentarzy do wszelkich przejawów naszego życia i wszystkiego co się dzieje dookoła nas. Komentarze ekspertów, i to takich ekspertów, którzy nie są ograni na innych antenach. Będziemy szukali takich osób, które będą mogły powiedzieć coś ciekawego. Oni będą mówili "z trzeciej strony", jedną i druga stronę zazwyczaj pokazujemy w normalnych telewizjach newsowych, ja chcę znaleźć tą trzecią stronę - zapowiada na łamach Polsat News Beata Grabarczyk
Sukces kanału Polsat News, który 7 czerwca będzie świętował już 6 urodziny, jest doskonałym potwierdzeniem, że nasz sposób przekazywania informacji zyskał uznanie wśród widzów. Polsat News to dziś najdynamiczniej rozwijający się kanał informacyjny w Polsce. Dlatego, 9 czerwca, uruchamiamy kanał Polsat News+, który będzie stanowił naturalne uzupełnienie i rozszerzenie treści przekazywanych przez stację Polsat News - mówi Henryk Sobierajski, szef kanału Polsat News oraz Polsat News+
Polsat News+
Polsat News+
Nowa stacja to także charakterystyczny znaczek "+" w logo kanału, który zaczerpnięto z logotypu marki komórkowej sieci Plus. Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat i Polkomtel, operator sieci Plus są teraz w jednej grupie i takie wykorzystanie graficzne znaku ma przyczynić się do lepszej budowy świadomości współpracy i synergii marek naszej grupy. Jest to więc jeden z kroków w kierunku przybliżenia marki Polsatu i Plusa.

Polsat News+ wystartuje 9 czerwca 2014 roku i zastąpi Polsat Biznes. Dostępny będzie w ofercie satelitarnych platform Cyfrowy Polsat i nc+ oraz w sieciach kablowych (m.in. UPC Polska, Vectra, Multimedia Polska i wielu innych).

W ciągu dnia na antenie Polsat News+ będą emitowane serwisy informacyjne podzielone pogłębioną publicystyką. Najważniejszym elementem ramówki Polsat news+ będzie pasmo wieczorne z autorskimi programami. W ramach pasma widzowie zobaczą m.in.:

"Prawy do Lewego, Lewy do Prawego" (godz. 20.00) - nowy program publicystyczny, w którym prowadzący - dziennikarze o przeciwstawnych poglądach - rozmawiają z gośćmi pogłębiając istotne społecznie i cywilizacyjnie tematy, analizując je z różnych stron. Wśród rozmówców są ekonomiści, socjologowie, działacze społeczni, publicyści. Program emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 20.00. Prowadzący to Igor Janke oraz Mariusz Ziomecki.

Igor Janke
Igor Janke
"To był dzień na świecie" (godz. 21.00) - na antenę Polsat News+ powraca dobrze znany widzom Polsat News program o tematyce międzynarodowej. Magazyn poprowadzą Grzegorz Dobiecki, Jan Mikruta i Grzegorz Kozak. W programie najważniejsze tematy międzynarodowe, światowe wydarzenia, opinie ekspertów i komentarze najważniejszych przedstawicieli stosunków międzynarodowych w Polsce i na świecie. Program emitowany będzie od poniedziałku do piątku o godz. 21.00.

Michał Figurski / Rbl.TV
Michał Figurski / Rbl.TV
"WidziMiSię" (godz. 22.00) - autorski przegląd wydarzeń Michała Figurskiego, w którym prowadzący wraz z zaproszonymi do studia gośćmi w luźniejszej formie skomentują bieżące tematy polityczne, społeczne i sportowe. Figurski spojrzy na rzeczywistość zdominowaną przez politykę z dystansu, z perspektywy człowieka, który z polityką nie ma nic wspólnego. Zajmie się też wydarzeniami społecznymi, gospodarczymi i kulturowymi. Do rozmowy zaprosi wybranych przez siebie komentatorów.

Inne pozycje programowe w Polsat News+:
"+ Kultura" - autorski program Macieja Ulewicza z Radia PiN oraz Anny Sańczuk. Kultura to nie tylko wielkie mainstreamowe przedsięwzięcia. To także inicjatywy i pomysły ludzi działających na obrzeżach życia społecznego - mniej znane, mniej głośne subkultury czy wręcz kulturowe tematy tabu.

"Wysokie C" - autorski magazyn Małgorzaty Ziętkiewicz, która zaprosi widzów do świata kultury z najwyższej półki. Światowe malarstwo, rzeźba, performance, sztuki teatralne, opera - zobaczymy wszystko to co znawcy kultury wysokiej cenią najbardziej, co jest najbardziej trendy, a co jest uznane za ponadczasowe piękno. Będzie to autorski przewodnik Małgorzaty Ziętkiewicz po kulturze wysokiej.

"Naczelni" - program, w którym redaktorzy naczelni czołowych gazet, portali informacyjnych i rozgłośni radiowych skomentują najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia, dowiemy się czym żyła opinia publiczna, a najważniejsze wydarzenia zostaną ocenione okiem znanych komentatorów i publicystów jakimi bez wątpienia są Naczelni. Program poprowadzi Mirosław Majeran.

"Rozmowa polityczna" - program Dominiki Długosz, Beaty Lubeckiej i Mikołaja Jankowskiego, który będzie pierwszym podsumowaniem najważniejszych wydarzeń dnia. Do dyskusji w studiu zostaną zaproszeni publicyści, komentatorzy, eksperci i politycy.

"Informacje" - 15 minutowe serwisy informacyjne nadawane od poniedziałku do piątku o pełnej godzinie przygotowane przez zespół Polsat News+. Stanowią poszerzenie informacji z Polsat News o najświeższe newsy biznesowe oraz ekonomiczne. W weekendy natomiast przez zespół Polsat News. Wśród prezenterów Polsat News+ będą tacy dziennikarze jak: Robert Bernatowicz, Ernest Bodziuch, Mikołaj Jankowski.

"Pogoda" - to serwis, który co pół godziny podaje prognozę pogody w kraju i na świecie. "Pogodę" przygotowuje zespół pod kierownictwem Marka Horczyczaka, w skład którego wchodzą także dwie prezenterki pogody: Milena Rostkowska-Galant oraz Paulina Sykut-Jeżyna.

"Wydarzenia" - flagowy serwis informacyjny Telewizji Polsat i Polsat News nadawany codziennie o godz. 18.50. Program prowadzą: Dorota Gawryluk, Magda Sakowska, Joanna Wrześniewska-Sieger, Jarosław Gugała oraz Maciej Stroiński. Wydanie popołudniowe programu, czyli "Wydarzenia 15.50" nadawane jest od poniedziałku do piątku. Wśród prowadzących możemy zobaczyć Agnieszkę Gozdyrę, Macieja Stroińskiego oraz Joannę Wrześniewską-Sieger.

"Gość Wydarzeń Dogrywka" - na antenie Polsat News+ będzie nadawany także program "Gość Wydarzeń", jednak w dłuższej formie. "Gość Wydarzeń Dogrywka" to ciąg dalszy programu, w którym zaproszonemu do studia rozmówcy pytania zadadzą widzowie za pośrednictwem prowadzącego. Pytania do "Gościa Wydarzeń" będzie można nadsyłać do redakcji Polsat News+ każdego dnia.

"Nie daj się fiskusowi" - autorski program Przemysława Talkowskiego. Dziennikarz omawia z ekspertami zawiłe kwestie dotyczące podatków, rozliczeń, ulg dochodowych czy prowadzenia własnej działalności. Wspólnie doradzają widzom jak radzić sobie z trudną materią przepisów prawa podatkowego, jak postępować z fiskusem w kwestii płacenia podatków czy korzystania z ulg.

"Nowy dzień" - dynamiczne i lekkie pasmo poranne. Gospodarzami poranka są na zmianę: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Bartosz Kurek, Krzysztof Ibisz i Mariusz Abramowicz. Pasmo ma swobodniejszy charakter i oprócz stałych elementów, takich jak newsy z kraju i ze świata, przegląd prasy, prognoza pogody, informacje sportowe zawiera także informacje ze świata showbiznesu, rozmowy z Gwiazdami, artystami i celebrytami. W każdym wydaniu prezentowane są także opinie widzów przesłane na kontakt [email protected].

"Państwo w państwie" - program, który jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo - przedsiębiorca. Ideą przewodnią magazynu jest walka z powszechnym wśród urzędników przekonaniem, że wszyscy przedsiębiorcy to potencjalni przestępcy. Program prowadzi dziennikarz i prawnik Przemysław Talkowski. Niedziela, godz. 19.30, program trwa 90 minut.

"Premierzy" - tylko w tym programie, komentarz do najważniejszych wydarzeń interesujących Polaków, przekazują goście największego kalibru, czyli osoby które zajmowały urząd Prezesa Rady Ministrów. W programie możemy zobaczyć m.in. Leszka Millera, Jana Krzysztofa Bieleckiego i Waldemara Pawlaka. Premierzy podsumowują nie tylko bieżące wydarzenia, ale zajmują się również wszystkimi najważniejszymi zagadnieniami politycznymi, społecznymi oraz gospodarczymi z kraju i ze świata. Magazyn jest transmitowany ze studia Polsat News z udziałem publiczności i ekspertów. Emisja co sobotę o godz. 19.30. W roli gospodarzy występują na zmianę dziennikarze: Dorota Gawryluk oraz Jarosław Gugała.

"Biznes Informacje" - najważniejsze gospodarcze decyzje, dane i wypowiedzi omówione i skomentowane z wielu stron. Główne tematy w skali mikro i makro, opiniotwórczy goście. Komplet najważniejszych informacji z rynków finansowych. "Biznes Informacje" prowadzi m.in. Ernest Bodziuch.

• "Zoom na giełdę" to z kolei przegląd najważniejszych wydarzeń dnia na rynkach kapitałowych i finansowych w kraju i na świecie. Codziennie przedstawiamy szczegółowe analizy spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Zwracamy uwagę widzów na najciekawsze okazje inwestycyjne i ostrzegamy przed rynkowymi pułapkami. Stawiamy na interaktywność. Wspólnie z widzami wybieramy spółki dnia i je śledzimy, analizujemy od podszewki. Gośćmi programu są prezesi spółek giełdowych, czołowi menadżerowie oraz znani i cenieni analitycy. Gospodarzami programu są Jacek Brzeski oraz Robert Bernatowicz.

"sPiNacz tygodnia" to z kolei program Polsat News i Radia PiN podsumowujący najważniejsze wydarzenia tygodnia emitowany jednocześnie na antenie stacji i w radiu. Gospodarzami magazynu są dziennikarze radiowi, m.in. Agnieszka Witkowicz-Matolicz. W programie prowadzący wraz z zaproszonymi ekspertami komentują najciekawsze zdarzenia polityczne, społeczne, gospodarcze z kraju i ze świata. Program jest realizowany na zmianę ze studia Polsat News i Radia PiN.

Komentarze (1 - 10 z 30)

Mniej reklam w Polsat News i już macie 2w1 :)
 13  
Ten "+" wygląda jakby ktoś przekopiował go z logo Plusa.. Solorz oszczędza na wszystkim... nawet na czcionce.
 26  
Bo to jest plus z Plusa i nie bez powodu.
 26  
przecież to zwykła ramówka polsatu news.
 21  
czyli Cyfrowy Polsat zmieni nazwe na Cyfrowy Plus, Polsat Plus lub cos podobnego z ''Plusem''?
 10  
Ale program Premierzy i Państwo w państwie od 20:00 bo domyślna się że Gośce Wydarzeń dogrywka będzie tez w sobota i niedziele około 19:35

Szkoda że nie będzie Tak czy nie dogrywka
 4  
czyli Cyfrowy Polsat zmieni nazwe na Cyfrowy Plus, Polsat Plus lub cos podobnego z ''Plusem''?
Polsat Plus to powinien powstać kanał premium. Co do zmiany nazwy zawsze można zmienić z Plus GSM na Polsat GSM :D
 2  
Przecież w artykule chodzi o nazwę nowego kanału o tematyce biznesowej, a nie dotyczy fuzji z plusem, która niewątpliwie niedługo nastąpi. Oglądam polsat biznes i uważam, że jest to bardzo dobry kanał, nie wiem czy potrzebna była zmiana nazwy tego kanału.
 3  
program z dupy wzięty ogłupia ludzi i tyle
 8  
Publicystyka w kanałach Polsatu zawsze mi odpowiadała. Powiedziałbym, że zdecydowanie najbardziej obiektywna, za co Polsat News zawsze ceniłem. Wystarczy tę tendencję podtrzymać i będzie ok
 14