Łukasz Szewczyk09.06.2014 (17:35)9 komentarzy

Polsat News+ już nadaje. Gdzie dostępny, co w ramówce? (wideo)

Nadawanie rozpoczął nowy kanał telewizyjny Polsat News+, który na polskim rynku telewizyjnym zastąpił Polsat Biznes. Stacja szeroko dostępna jest na satelicie oraz w sieciach kablowych. Co w ramówce?
Start Polsat News+
W poniedziałek (9 czerwca 2014 roku), punktualnie o godzinie 10.00, nadawanie rozpoczął nowy kanał publicystyczno-informacyjny Polsat News+. Nowa staja to przede wszystkim pogłębiona debata o polityce, biznesie i światowej ekonomii, autorskie programy kulturalne, społeczne i o tematyce międzynarodowej. Więcej o nowym kanale informujemy TUTAJ.


Od poniedziałku do piątku między 6 a 10 na antenie Polsat news+ emitowany jest poranny program Polsat News, czyli "Nowy dzień". Między 10 a 18 co godzinę emitowane są "Informacje" przeplatane prognozą pogody oraz publicystyką "News Plus Publicystyka". Dodatkowo o godzinie 15.35 emitowany będzie codzienny magazyn "Światowidz", będący przeglądem dnia najciekawszych wydarzeń na świecie. O godzinie 15.50 na antenie Polsat news+ emitowane będą "Wydarzenia", a tuż po nich "Rozmowa Wydarzeń". Godzina 16.30 i 17.20 w Polsat news+ to "Zoom na giełdę", czyli przegląd najważniejszych wydarzeń dnia na rynkach kapitałowych i finansowych w kraju i na świecie.

Wieczorne pasmo będzie rozpoczynało się o godzinie 18.00 "Rozmową polityczną", czyli pierwszym podsumowaniem najważniejszych wydarzeń dnia. Do dyskusji w studiu będą zapraszani publicyści, komentatorzy, eksperci i politycy. Następnie (o godz. 18.30) w Polsat news+ emitowane będą "Biznes informacje". O godzinie 18.50 w Polsat News+ "Wydarzenia", a tuż po nich (godz. 19.15) "Gość Wydarzeń" oraz "Gość Wydarzeń Dogrywka", czyli ciąg dalszy programu, w którym zaproszonemu do studia rozmówcy pytania zadadzą widzowie za pośrednictwem prowadzącego.

Godzina 20.00 na antenie Polsat News+ to nowy program "Prawy do lewego, lewy do prawego", w którym prowadzący (na zmianę: Igor Janke oraz Mariusz Ziomecki) dziennikarze o przeciwstawnych poglądach - rozmawiają z gośćmi pogłębiając istotne społecznie i cywilizacyjnie tematy, analizując je z różnych stron. O godzinie 21.00 emitowany będzie "To był dzień", z kolei o godzinie 22.00 nowy program "WidziMiSię" poprowadzi Michał Figurski, który spojrzy na rzeczywistość zdominowaną przez politykę z dystansu, z perspektywy człowieka, który z polityką nie ma nic wspólnego.

Z kolei w weekendowej ramówce znajdą się takie programy jak m.in.: "+ Kultura", "Wysokie C" , "Naczelni", "Nie daj się fiskusowi", "Państwo w państwie", "Premierzy", "sPiNacz tygodnia", "Kamery pogodowe", "Oko kamery", "poŚwiata", "Mistrzowie rzemiosła", "Deluxe", "Trampolina gwiazd" czy "Horyzont zdarzeń"

Jak odbierać?
Polsat News+ na rynku zastąpił Polsat Biznes. Stacja dostępna jest w ofertach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat (w dekoderach kanał numer 62) oraz nc+ (kanał 25). Stacja szeroko dostępna jest także w sieciach kablowych, wśród nich m.in.: UPC Polska (numer 334 lub 114 w dekoderach dawnej sieci Aster), Vectra (kanał 805), Multimedia Polska (kanał 39), Inea (kanał 21), Toya (kanał 610) czy Netia (kanał 9).

Komentarze (1 - 9 z 9)

JAKOŚĆ PORAŻKA !!!
 13  
wstyd i dno
 10  
Niestety, ale jakość przekazu jak i szata graficzna są po prostu słabe. Wynika to pewnie z tego, że kanał przerobiono na Polsat News+ bazując jedynie na budżecie Polsat Biznes. Aż chce się powiedzieć, że jak najtańszym kosztem. Inna sytuacja była w przypadku Polsatu News, gdzie zainwestowano sporo, ale i też są tego efekty. Należy mieć nadzieję, że nowy kanał będzie nadrabiał jakością merytoryczną, której tak bardzo brakuje, szczególnie konkurencji.
 9  
Kolego ten kanal dopiero ruszyl. Przed nami wakacje i programy raczej na ten okres sie zwijaja. Programy przynajmniej nie sa powtarzane 2 godziny po premierze jak to robi TVN24 BiŚ
 2  
Brakuje w ramowce "Kto ma racje?" moze zamiast Interwencji w PN a Interwencja o 23:00 w PN+
 4  
Ramówka zapowiada się interesująco. Zawsze publicystykę Polsatu News sobie cenię, zapewne Polsat News Plus będzie bazował na tych samych zasadach rzetelnej i obiektywnej informacji.
 7  
Jak pisałem wcześniej idea kanałów BIS jakoś średnio mnie przekonuje, gdy znacznie mocniej sensowne kanały biznesowe okazały się klapą właśnie biznesową. :) Dwa, trzy programy wyrzucone często wcześniej z głównej anteny to trochę za mało. Do tego takie trochę lekceważenie widza: Wiadomości oglądam w Polsat, potem na Gościa przerzucają mnie do Polsat News, a teraz jeszcze na Dogrywkę Gościa do kolejnego kanału. Paranoja. Niestety patrząc na ramówki konkurencyjnych stacji paranoja powszechna.
 2  
Jak pisałem wcześniej idea kanałów BIS jakoś średnio mnie przekonuje, gdy znacznie mocniej sensowne kanały biznesowe okazały się klapą właśnie biznesową. :) Dwa, trzy programy wyrzucone często wcześniej z głównej anteny to trochę za mało. Do tego takie trochę lekceważenie widza: Wiadomości oglądam w Polsat, potem na Gościa przerzucają mnie do Polsat News, a teraz jeszcze na Dogrywkę Gościa do kolejnego kanału. Paranoja. Niestety patrząc na ramówki konkurencyjnych stacji paranoja powszechna.
Możesz wszystko obejrzeć na Polsacie News Plus nic nie musisz przełączać. Co już jest plusem bo PNP ma większy zasięg od PN
 2  
gadajace glowy, tzw "eksperci" od wszystkich problemow tzn od Ukrainy po produkcej koksu zyskali jeszcze jedna stacje do przekrzykiwania sie w swoich racjach, a tak nawiasem to nawet USA nie Maja az tylu stacji " njusowych" co Polska, w tak bogatym i waznym politycznie kraju jak Niemcy sa dwie takie stacje
 1