Łukasz Szewczyk17.06.2014 (11:30)2 komentarze

Cykl "Jackson - narodziny legendy" na antenie Planete+

Król Popu, muzyczny wizjoner, idol pokoleń. W lipcu Planete+ zaprasza na spotkanie z Michaelem Jacksonem. W ramach cyklu stacja pokaże dokumenty "Bad 25" oraz "Vincent Paterson - choreograf gwiazd".
Michael Jackson stał się legendą już za życia. Świat zapamiętał go za sprawą jego przebojów, nowatorskich wideoklipów i charakterystycznego tańca Moonwalk. Media prześcigały się w doniesieniach o jego wyglądzie, który zmieniały liczne operacje plastyczne. Gdy kilka lat temu wróżono mu smutny koniec kariery, fanów obiegła sensacyjna wiadomość, że zaplanował na 2009 rok wielkie show, które miało mu zapewnić powrót na scenę. Bilety zostały wyprzedane w kilka godzin, z prędkością 11 sztuk na sekundę. Wszyscy znów chcieli ujrzeć Króla. Niestety, 25 czerwca 2009 roku nieprzytomnego Michaela Jacksona znaleziono w rezydencji w Los Angeles, gdzie zmarł z powodu zatrzymania akcji serca...W 5. rocznicę śmierci Króla Popu Planete+ pokaże dwa filmy, przypominające o jego legendzie.
"Bad 25" to dokument nakręcony z okazji 25-lecia powstania jednej z najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów, czyli kultowego "Bad". Dziś ten przełomowy album nadal pozostaje krążkiem, z którego najwięcej utworów znalazło się na pierwszym miejscu listy przebojów Billboardu. Do tej pory sprzedał się w ponad 30 milionach egzemplarzy i 8 razy zdobył status platynowej płyty. 18-minutowy teledysk do tytułowego hitu wyreżyserował w 1987 roku sam Martin Scorsese. Dokument o fenomenie "Bad" nakręcił dwukrotnie nominowany do Oscara amerykański reżyser Spike Lee, który zabiera widzów za kulisy z sesji nagraniowej do płyty. W filmie Jacksona wspominają m.in. Chris Brown, Mariah Carey, Sheryl Crow czy Glen Ballard. Premiera: piątek, 4 lipca, godz. 20:10.

Bohaterem filmu "Vincent Paterson - choreograf gwiazd" jest Vincent Paterson - znany w Hollywood choreograf. Nie pojawia się na pierwszych stronach gazet czy w plotkarskich portalach, mimo że efekty jego pracy oglądają i znają miliony fanów na całym świecie. To właśnie on namówił Jacksona do charakterystycznego tańca, podczas którego chwytał się za krocze. Opracował też dla niego wiele układów tanecznych, które złożyły się na jego sceniczny wizerunek. Był głównym choreografem podczas "Blond Ambition World Tour" - kontrowersyjnej trasy koncertowej Madonny z 1990 roku. Reżyserka dokumentu, Kersti Grunditz, przedstawia historię skromnego, niezwykle utalentowanego tancerza, który przyczynił się do sukcesu największych współczesnych gwiazd. Premiera: piątek 11 lipca, godz. 20:10.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Tyle razy to już leciało na nc+.
 3  
Planete + !!!!
Dziadowska VECTRA nie ma niestety tego genialnego kanału w swojej ofercie.
Nie kupujcie kablówki VECTRY jak macie wybór.
Ja nie mam :(
 1