Łukasz Szewczyk05.08.2014 (13:28)13 komentarzy

Polskie Radio poszerzyło cyfrowy zasięg o Wrocław i Szczecin (mapy zasięgu)

Od początku sierpnia Polskie Radio rozpoczęło cyfrowe nadawanie w kolejnych, po warszawskiej i śląskiej, aglomeracjach: wrocławskiej i szczecińskiej. Obecnie łączny zasięg emisji DAB+ w Polsce obejmuje ok. 21 tys. km2 (6,7%) terytorium oraz ok. 8,8 mln (23,0%) populacji kraju. Dalsze poszerzenie zasięgu zaplanowane jest na IV kwartał 2014 roku.
Członek Zarządu Polskiego Radia S.A. Henryk Cichecki zwraca uwagę, że doświadczenia europejskie oraz analiza możliwych wariantów rozwoju rynku radiowego w naszym kraju pokazują, iż proces cyfryzacji naziemnego sygnału radiowego jest koniecznością. Polskie Radio zamierza go zatem kontynuować i jako medium publiczne udostępniać Słuchaczom, w jak najszerszy sposób, zróżnicowaną ofertę antenową, stopniowo uzupełnianą o usługi dodatkowe.
Na wspomnianych obszarach w systemie DAB+ dostępne są wszystkie Programy Polskiego Radia: Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Polskie Radio dla Zagranicy oraz, osiągalne tylko w ofercie cyfrowej, informacyjne Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio Rytm o profilu muzyczno-informacyjnym. Cyfrowo nadają również rozgłośnie regionalne Polskiego Radia - Radio Wrocław, Polskie Radio Szczecin, Polskie Radio Katowice i mazowieckie Radio dla Ciebie.

Mapy zasięgu:
Zasięg cyfrowego radia - Warszawa
Zasięg cyfrowego radia - Warszawa
Zasięg cyfrowego radia - Katowice
Zasięg cyfrowego radia - Katowice
Zasięg cyfrowego Radia - Szczecin
Zasięg cyfrowego Radia - Szczecin
Zasięg cyfrowego radia - Wrocław
Zasięg cyfrowego radia - Wrocław

Komentarze (1 - 10 z 13)

A gdzie Radio RAM - miejska rozgłośnia Polskiego Radia? Dlaczego nie dali jej do DAB+?
 8  
Jak zobaczyłem na 1 rysunku nazwę 'Warsaw' to bałem się przewijać w dół, czy na czwartym nie będzie miasta o nazwie 'Breslau'.

Ale na szczęście, nie!

Ufff..
 16  
Niestety we Wrocławiu emisja jest z Żórawiny, a nie z Ślęży, szkoda. Trzebnica już jest na skraju zasięgu i co jakiś czas dźwięk mi się zacina :-( Jestem zawiedziony, liczyłem na Ślężę. ;(
 7  
Gdansk miał być też 1 sierpnia i nadal nie ma,lipa jakaś.
 4  
Jak zobaczyłem na 1 rysunku nazwę 'Warsaw' to bałem się przewijać w dół, czy na czwartym nie będzie miasta o nazwie 'Breslau'.

Ale na szczęście, nie!

Ufff..
panie kolego , pomylył pan dwa języky , hie hie , Warsaw to angielski określenie stolicy , Breslau to wiadomo - niemieckie - Wrocławia , niemieckie określenie stolicy to Warschau .
 1  
Ja tam wole radio analogowe to ukf fm jest najlepsze a to nowe co kiedys wejdzie w technologi dab+ bedzie takie jak ta naziemna tv tyle ze telewizja co innego i radio co innego.
 3  
Przecież ten DAB nikomu do niczego nie jest potrzebny. Większość ludzi słucha jednej stacji radiowej, a tylko około 10% zmienia stacje radiowe w ciągu dnia. To co teraz jest nadawane analogowo wystarcza 95% ludzi. No i tak konieczność wymiany radyjek (np. ja musiałbym wymienić 5 odbiorników) które są dużo trwalsze niż telewizory nikogo nie przekona do DAB.
 8  
w moim nowoczesnym telewizorze JEST zakres dla radiowych stacji dvb-t i ja oczekuję, że usłyszę swoją stację Radio Maryja zaś telewizor posiada funkcję "wyłączenie obrazu" a więc macie radio za darmo. Nie potrzeba kupować nowej skrzynki.
 9  
A gdzie Radio RAM - miejska rozgłośnia Polskiego Radia? Dlaczego nie dali jej do DAB+?
Bo zarząd PR uwarza, ze we Wroclawiu lepiej jest rozpylac Radio Katowice. :) Totalny brak sensu w tym co się w Polsce robi jak zwykle. Robia cos, bo musza ale glowy i duszy brak.
 0  
Mieszkam 50 km na zachód od Żurawiny i odbieram bardzo dobrze Radio RAM (FM) a radia cyfrowego nie mogę wcale złapać ani w domu ani na dachu ani w okolicy ale za to odbieram radio z Niemiec na kanale 9C nawet w domu w kilku miejscach odbiera a do nadajnika mam ok. 140 km .
Gdyście przenieśli nadajnik na górę Ślęża to zasięg obywateli zwiększył by się z ok. 700tys na 4 miliona osób ok. 15% ludności.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 16 października 2014 o 20:35:16 przez adas19).
 0