Łukasz Szewczyk11.08.2014 (11:18)29 komentarzy

Rusza Mjuzik.TV - powrót do prawdziwej telewizji muzycznej. Zastąpi RBL.TV

We wtorek (12 sierpnia 2014 roku) nadawanie rozpocznie nowa telewizja muzyczna Mjuzik.tv, która zastąpi dotychczasowy kanał RBL.TV. Jak zapewnia nadawca, będzie to stacja grająca starannie wyselekcjonowane hity.
mjuzik_01459
Istotnym faktorem w doborze kontentu muzycznego telewizji Mjuzik.TV jest potencjał przebojowości piosenek, popularności teledysków oraz ich żywotności i zainteresowania nimi widzów na przestrzeni ostatnich kilku lat.Dopasowanie klipów nie jest obwarowane konkretną stylistyką muzyczną. Najważniejszy jest dobry smak i wpisywanie się w system konstruowania teledyskowej rotacji, która ma na celu budowanie klimatu. Playlista ma za zadanie wprowadzać widza w pożądany przez niego stan odprężenia, pobudzenia lub dobrej zabawy. Będzie pomagała stworzyć atmosferę, w której widz dobrze się poczuje. Jedni włączą kanał w celu naładowania baterii, inni znajdą w nim doskonałą dawkę optymistycznie nastrajającej i relaksującej muzyki, a dla pozostałych będzie on stanowić nieinwazyjne tło do realizowania zajęć, w trakcie których od czasu do czasu, można spoglądać na ekran telewizora dla odświeżenia umysłu.
Mjuzik.tv
Mjuzik.tv
Ważnym elementem jest brak kontentu programowego. By nie zaburzać delektowania się muzyką i nie psuć zaaranżowanego klimatu, oprócz breaków reklamowych i autopromocyjnych, na antenie nie będą pojawiać się żadne formaty. Mjuzik.tv to wyjście naprzeciw oczekiwaniom ludzi, którzy chcieliby włączać stację muzyczną niezależnie od pory dnia i zawsze znaleźć tam energetyzującą dawkę teledysków bez dodatkowych aktywności na ekranie. Playlista oparta jest na unikalnym autorskim patencie współpracujących ze stacją konsultantów. W ramówce nowej wyszczególnionych zostanie pięć pasm muzycznych: "W Rytmie Hitów" (godz. 6-10), "Najlepsze hity" (godz. 10-13), "Hit za hitem" (godz. 13-16 i 20-14), "Hity na czasie" (godz. 16-20) oraz "Tylko hity" (godz. 0-6).
Format stacji stanowi powrót do korzeni prawdziwej telewizji muzycznej. Główny nacisk położono na muzykę, której nie przerywają dodatkowe aktywności antenowe. Należy jednak zaznaczyć, że Mjuzik.tv nie jest kolejnym kanałem muzycznym, emitującym teledyski do utworów wyłącznie z racji osiągnięcia przez nie wysokich rotacji radiowych. To dobór z wyczuciem, z zachowaniem muzycznego i artystycznego poziomu, który zadowoli estetyczne doznania odbiorcy. Tworzenie unikalnej atmosfery za pomocą teledysków na antenie będzie tu podstawowym kryterium budowania stacji. Takiej oferty nie gwarantuje żaden inny polski kanał muzyczny - mówi Ewa Czekała, prezes 4fun Media S.A

Głównym założeniem identyfikacji mjuzik.tv w warstwie graficznej, jest zachowanie prostoty, połączonej ze szlachetnością i nowoczesnością. Wszystkie elementy oprawy wizualnej są wyraziste, czyste i mocne w przekazie, w skończonej formie. Identyfikacja wizualna opiera się na połączeniu żywych postaci z robiącą wrażenie, efektowną, ale jednocześnie prostą animacją 3D. Za tę stronę projektu Mjuzik.tv odpowiada Paweł Przybył, który zajmuje się szeroko rozumianą grafiką użytkową. W jego portfolio można znaleźć zarówno tradycyjne projekty graficzne, jak i bardzo zaawansowane wyrafinowane formy filmowe, projekty ubrań czy scenografii.

Za rozwój kanału Mjuzik.tv odpowiada Sławek Rucel, program director 4fun Media S.A, któremu podlegają także dwie pozostałe pozycje telewizyjne w portfolio 4fun Media: 4fun.tv oraz TV.DISCO. Stacja Mjuzik,TV pojawi się na miejscu RBL.TV w sieciach kablowych oraz na platformach cyfrowych.

Komentarze (1 - 10 z 29)

Zwykła szafa grająca... Po co robić więc taką telewizję?
W dobie internetu itp. coś takiego nie ma sensu...
Poza tym nadal niewiadomo, co zagrają - dużo w tym pijaru
 21  
"Hity na czasie" - eska miala / ma? taki program :P
 22  
przepraszam, że pytam ale czym się różni "najlepsze hity" od "tylko hity" i "hit za hitem"? W moim odczuciu to chyba będą tylko hity :P A Metallica będzie puszczana po Macarenie. Nie wiem kto to zdzierży :D
 16  
Ku.wa, czy ktoś może ten marketingowy bełkot przetłumaczyć na normalny język???
 21  
ale ładny plagiat:
"W Rytmie Hitów" - VOX FM
"Hit za hitem" - RMF MAXXX
"Hity na czasie" - ESKA

BUHAHAHAHA
 53  
media w Polsce upadają -.-
 17  
Walic nazwy programów.
WAZNE aby byla dobra muzyka bez głupich wrózek na ekranie, kto kiedy weźmie ślub qurwa
 13  
Ku.wa, czy ktoś może ten marketingowy bełkot przetłumaczyć na normalny język???
Dobre :D bełkotliwa odpowiedź powinna chyba brzmieć:
chcesz to przedyskutować na nieinwazyjnym tle czy raczej w zakresie elastycznego kontentu ustalić target ? po mitingu mam wprawdzie hołm-ofis ale jestem suponuję faktor na tłumaczenie więc nie wahaj się pytać bo chętnie rozwieję Twoje wątpliwości :D :D
ps. tacy debile od nowomowy to są z natury czy korpo tak pierze im mózgi ??
 7  
jestem barco zadowolony rabel tv jutro pence lepej mjuzik tv na kanale 613. ale wole radia eska niz eska tv
 11  
szkoda rbl.tv.. ale mjuzik pence lepej niz eska tv
 4