Łukasz Szewczyk11.08.2014 (12:35)2 komentarze

"Zakazane imperium V" od września w HBO

W połowie września na telewizyjne ekrany wraca piąty sezon popularnego serialu produkcji HBO "Zakazane imperium" - wnikliwej opowieści o Ameryce z czasów prohibicji i pozbawionym skrupułów Enochu "Nuckym" Thompsonie.
"Zakazane imperium IV"
USA, rok 1931. Akcja serialu rozpoczyna się 7 lat po zakończeniu poprzedniego sezonu, w trakcie wielkiego kryzysu. Enoch "Nucky" Thompson (Steve Buscemi) jest prominentnym biznesmenem z Atlantic City. Od lat trzyma w garści polityków i sprawuje kontrolę nad nielegalnymi interesami. Musi jednak odnaleźć się w nowej sytuacji ekonomicznej. Prohibicja okazała się pozbawionym sukcesu eksperymentem rządowym a w czasach kryzysu produkcja i sprzedaż alkoholu ma podbudować gospodarkę. Nucky ma nadzieję przenieść swoją działalność do strefy legalnej, chce wykorzystać swoje lata doświadczenia i nawiązać współpracę z producentami alkoholu na Kubie. Ten sezon pokazuje również młodych Nuckiego, Eli'a, Gillian oraz wydarzenia, które ich ukształtowały i wpłynęły na późniejsze decyzje. Zmieniona jest strona wizualna serialu, wprowadzane są nowinki, jak radio. Serial wydaje się być na wielu płaszczyznach bardzo zmieniony, co wpływa również na historię głównego bohatera. Wydaje się, że opowieść o Nucky'm Thompsonie zatoczy pełne koło.
Wyprodukowany przez stację HBO serial przedstawia wnikliwy portret Ameryki lat dwudziestych ubiegłego wieku. Mentalność ludzi, ich zwyczaje, pragnienia i namiętności. Gwiazdorska obsada, pasjonująca fabuła oraz znakomicie oddane realia czasów prohibicji sprawiły, że serial odniósł sukces wśród krytyków i publiczności. Twórcą "Zakazanego imperium" jest Terence Winter (serial HBO "Rodzina Soprano"), który otrzymał za niego dwie nominacje do Nagrody Emmy. Scenariusz został oparty na książce Nelsona Johnsona pod tym samym tytułem. W produkcji występuje plejada wyśmienitych aktorów z nagrodzonym za swoją rolę Złotym Globem Steve'em Buscemim na czele.

Premiera piątego sezonu serialu "Zakazane imperium" na antenie HBO 15 września 2014 roku. Emisja odcinków w poniedziałki o godzinie 22.00.

Komentarze (1 - 2 z 2)

"Wydaje się, że opowieść o Nucky'm Thompsonie zatoczy pełne koło"

Byłoby świetnie gdyby był to finalny sezon gdyż 4 seria była już co najwyżej średnich lotów widowiskiem. Aby to się potwierdziło ponieważ zrobienie z tego klasowego serialu w kolejnego tasiemca-telenowele byłoby nonsensem. Brawo HBO!
 8  
Steve Buscemi świetnie również zagrał w "Fargo". Istna klasyka
 3