Łukasz Szewczyk25.08.2014 (10:36)8

Cyfrowe Polskie Radio zwiększy zasięg i uruchomi nowe stacje radiowe

W październiku w kolejnych sześciu miastach nastąpi cyfryzacja Polskiego Radia. Dzięki temu do końca roku ponad 30 proc. Polaków będzie mogło korzystać z nowej formy odbioru. Równocześnie z poszerzeniem zasięgu ma ruszyć nowa stacja dla dzieci i rodziców, a na początku przyszłego roku lub nieco później dla seniorów.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 8 z 8)

Radio Rytm będzie konkurencją dla stacji radfiowych z muzyką dance. Bez durnych smsków i rumuńskich kitów na czasie.
 6  
Do 2020 roku mało kto dożyje.
 7  
ktos cicho jest tv mobilna.
 7  
Ciekawe jak wyłączą ukf,jadac samochodem 60 czy 70 km od nadajnika czy będzie się normalnie dało słuchać cyfrowego radia,bo mi się eydaje że nie!
 0  
w UK mialem samochodowe radio cyfrowe DAB i bez problemow odbierałem nawet jak sygnał maił 2 kreski wskali 5 jedynie urywało jak przejeżdżalem przez tunel czy dolinie , ale w analogu bylo podobnie
 5  
oby to nie była jakaś kolejna sciema bo ciągle tylko przekładają start DAB + w Gdańsku i nie tylko
 4  
W takim tempie to i do 2020 się nie wyrobią jak tylko ciągle zmieniają harmonogram.
 5  
Jestem bardzo ciekaw rozwoju radia cyfrowego DAB+. Obawiam się jednak, że dopóty nadawcy komercyjni nie zainteresują się tym tematem, dopóki radio cyfrowe nie zdobędzie popularności. Na szczęście, nie ma harmonogramu, ani konieczności wyłączania radiofonii analogowej UKF, więc nie ma się co bać :-). Poza tym koszt nadawania w DAB+ jest na tyle wysoki, że lokalni nadawcy jeszcze przez długi czas pozostaną na "FM".
 3