Łukasz Szewczyk28.08.2014 (12:41)1 komentarz

"Mentalista VI", "Piraci", "Fisherowie" - serialowe premiery września w Canal+

We wrześniu 2014 roku na antenach Canal+ wysyp serialowych premier. Abonenci będą mogli obejrzeć m.in. szósty sezon "Mentalisty" oraz nowe seriale "Piraci" i "Fisherowie"
"Piraci"
"Mentalista VI", którego pierwszy odcinek Canal+ pokaże we wtorek (2 września), to serial, którego nie trzeba reklamować. Mentalista Patrick Jane, którego na ekranie wykreował brawurowo Simon Baker, od lat poszukuje Czerwonego Johna, seryjnego zabójcy, który zamordował mu żonę i córkę. W szóstym sezonie zawęża listę podejrzanych osób do siedmiu, aż w końcu odkrywa tożsamość mordercy i doprowadza do upragnionej konfrontacji. Jego dotychczasowy świat rozpada się na kawałki, by odrodzić się na nowo. Wiele wydarzy się także w życiu jego przyjaciół z CBI - Lisbon, Cho, a zwłaszcza Rigsby'ego i Van Pelt. Jednocześnie pojawią się nowe ważne postacie, takie jak agent Dennis Abbott (Rockmond Dunbar), agentka Kim Fischer (Emily Swallow) oraz chłopak Teresy Lisbon - Marcus Pike, w interpretacji znanego m.in. z roli Oberyna Martella w "Grze o tron" Pedra Pascala.
Z kolei "Piraci" to kolejny wrześniowy nowy tytuł w Canal+, który zadebiutuje (14 września) i będzie nadawany w każdą niedzielę po dwa odcinki. Licząca 8 epizodów seria została już nagrodzona przez Amerykańską Akademię Telewizyjną statuetkami Emmy 2014 za montaż dźwięku i efekty specjalne, a także wyróżniona nominacjami za czołówkę i najlepszy muzyczny motyw przewodni. Nad stroną wizualną "Piratów" czuwa jako jeden z producentów Michael Bay (cykl "Transormers', "Pearl Harbour"), co gwarantuje dynamiczną akcję i kinowy rozmach. Warto również wspomnieć o pięknych krajobrazach (serial był kręcony w RPA) oraz wyrazistych postaciach, wśród których są postacie historyczne, piraci, tacy jak Charles Vane (Zach McGowan), Jack Rackham (Toby Schmitz) czy Anne Bony (Clara Paget). Akcja serialu jest osadzona w 1715 roku, u schyłku Złotej Ery Piractwa, 20 lat przed wydarzeniami opisanymi w słynnej powieści "Wyspa Skarbów" Roberta Louisa Stevensona. Pierwszy sezon skupia się na kapitanie Flincie (w tej roli Toby Stephens), który podąża za hiszpańskim skarbem umieszczonym w ładowniach statku Urca de Lima. Drugi sezon "Piratów" pojawi się na początku 2015 roku, ale szef stacji Starz Chris Albrecht już nieoficjalnie poinformował, że serial będzie miał kontynuację. Jego zdaniem "Piraci" to obiecująca produkcja, która może gościć na ekranach przez wiele lat. Zwłaszcza, że serial bije rekordy oglądalności wśród oryginalnych produkcji Starz - jego pierwszy odcinek obejrzało 3,6 miliona widzów.

W czwartek (25 września) w Canal+ zadebiutuje jeszcze jeden nowy serial. "Fisherowie" (Growing Up Fisher) to ciepła komedia familijna o na pozór zwyczajnej amerykańskiej rodzinie. Ojciec, Mel Fisher (w tej roli J.K. Simmons), jest prawnikiem, który wolny czas spędza z dziećmi. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Mel jest niewidomy, co udawało mu się ukryć przed całym światem przez całe dotychczasowe życie. Jego żona, Joyce (Jenna Elfman), w zasadzie nigdy nie dorosła. Próbuje naśladować córkę, słuchać podobnej muzyki, pożycza od niej ubrania i szuka rady, co dla Katie jest sporym kłopotem. Kiedy Mel i Joyce postanawiają się rozwieść, on postanawia nie kryć dłużej, że jest niewidomy. Kupuje psa-przewodnika i wyprowadza się. Paradoksalnie nie wpływa to destrukcyjnie na relacje w rodzinie. Wręcz przeciwnie. "Fisherowie" to inspirowana wspomnieniami z dzieciństwa historia DJ Nasha, producenta serialu i jego narratora, któremu głosu użyczył Jason Bateman.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Omg ale tłumaczenie tytułów... :P

"Piraci" całkiem ok czekam na 2 sezon ;]
 2