Łukasz Szewczyk01.09.2014 (15:25)brak komentarzy

Filmowe i serialowe premiery w ofercie VOD nc+

"Kamienie na szaniec", "Non-stop", "Ocalony", "Bilet na księżyc", "Czarnoksiężnik z krainy Oz: Powrót Dorotki", "Czerwony Kapturek 2. Pogromca zła" - to kilka wybranych tytułów, które we wrześniu wzbogacą ofertę VoD nc+. W kolekcji Seriale+ zadebiutują "Extant" oraz "Siostra Jackie VI".
"Kamienie na szaniec"
1 września, w dniu 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, do kolekcji VoD nc+ dołącza film "Kamienie na szaniec" Roberta Glińskiego, dramat wojenny zrealizowany na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego o tym samym tytule. Jest to oparta na faktach historia grupy przyjaciół, harcerzy, świeżo upieczonych absolwentów warszawskiego Liceum im. Stefana Batorego. Wkrótce po tym, jak "Alek", "Zośka" i "Rudy" kończą szkołę, wybucha wojna. Zamiast cieszyć się życiem i realizować ambitne plany na przyszłość, przyłączają się do podziemnej walki z okupantem. Odważni i pełni poświęcenia, należą do najaktywniejszych uczestników akcji Małego Sabotażu, a później przechodzą do Grup Szturmowych, gdzie z czasem obejmują dowództwo. Z chłopców przemieniają się w mężczyzn i świetnych żołnierzy. Kiedy w ręce gestapo dostaje się Rudy, postanawiają go odbić i przeprowadzają słynną Akcję pod Arsenałem. W główne role wcielili się młodzi aktorzy: Tomasz Ziętek jako "Rudy", Marcel Sabat w roli "Zośki" i Kamil Szeptycki jako "Alek", a partnerują im m.in. Andrzej Chyra, Wojciech Zieliński, Krzysztof Globisz, Danuta Stenka i Olgierd Łukaszewicz.
Również od 1 września w serwisie VoD nc+ jest dostępny pełen napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji thriller "Non-Stop" w reżyserii Jaume'a Collet-Serry z Liamem Neesonem, Julianne Moore i Michelle Dockery w rolach głównych. Bohaterem jest agent rządowy, którego praca polega na zapewnieniu bezpieczeństwa pasażerów podczas lotu. W trakcie jednego z nich na szyfrowany telefon Marksa przychodzi wiadomość z żądaniem 150 milionów dolarów okupu. Do czasu dokonania przelewu co 20 minut ma ginąć kolejny pasażer. "Non-Stop" to nie tylko znakomicie zrealizowany i zagrany thriller, ale również historia człowieka poszukującego odkupienia. Agent Marks jest na tyle skomplikowaną postacią, że widz wraz z resztą pasażerów Boeinga 767 zastanawia się, czy nie jest zdesperowanym porywaczem albo czy wszystko nie dzieje się tylko w jego głowie.

Ogromne emocje gwarantuje także "Ocalony". Jest to dramat wojenny oparty na prawdziwych wydarzeniach opisanych przez Marcusa Luttrella oraz Patricka Robinsona w bestsellerowej książce. Luttrell był uczestnikiem misji czwórki komandosów Navy SEALs, którzy mieli zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, ale zostali zapędzeni przez wroga w pułapkę w afgańskich górach. Nie mieli szans na przeżycie, ale podjęli walkę do samego końca. W Luttrella wcielił się Mark Wahlberg, a partnerują mu Taylor Kitsch, Emile Hirsch, Ben Foster oraz Eric Bana.

Od 20 września użytkownicy serwisu VoD nc+ będą mogli także oglądać "Bilet na Księżyc", najnowszy film Jacka Bromskiego, według jego scenariusza, nagrodzonego na Gdynia Film Festival 2013. Jest to pełna ciepła i humoru opowieść o braterskiej przyjaźni, młodzieńczych szaleństwach i miłości, osadzona w latach 60. w Polsce. W rolach głównych wystąpili Filip Pławiak, Mateusz Kościukiewicz i Anna Przybylska, a partnerują im m.in. Krzysztof Stroiński, Łukasz Simlat i Andrzej Chyra. W filmie zwraca uwagę różnorodna, oddająca klimat epoki ścieżka dźwiękowa, na której znalazły się przeboje takich wykonawców, jak The Animals, Mira Kubasińska i Breakout, Skaldowie, Alibababki i Halina Frąckowiak.

Warto wspomnieć o dwóch premierach VoD dla dzieci: "Czerwony Kapturek 2. Pogromca zła" (w serwisie od 1 września) oraz "Czarnoksiężnik z krainy Oz: Powrót Dorotki" (dostępny od 25 września). Pierwszy film jest kontynuacją znanej widzom Canal+, przebojowej animacji "Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia" z 2006 roku. Tym razem Czerwony Kapturek wyrusza na ratunek Jasiowi i Małgosi. Pojawiają się znani bohaterowie, tacy jak Wilk, wiewiórka Wiercik i Babcia oraz sporo nowych, zabawnych postaci. Druga animacja jest również sequelem - to zrealizowana za 70 milionów dolarów kontynuacja przygód Dorotki i jej przyjaciół, znanych z powieści Lymana Franka Bauma. Tu także obok Tchórzliwego Lwa, Blaszanego Drwala i Stracha Na Wróble pojawią się nowi bohaterowie, tacy jak Błazen, Marszałek Pianka czy Porcelanowa Księżniczka.

1 września w serwisie VoD nc+ pojawią się ponadto takie filmy jak: "Łowca", w którym Willem Dafoe wciela się w najemnego myśliwego, tropiącego tygrysa tasmańskiego, pełnometrażowy debiut Krzysztofa Skoniecznego "Hardkor disko", oparta na faktach komedia "Masz talent" oraz przygodowy dokument przyrodniczy "Amazonia. Przygody małpki Sai". 6 września serwis wzbogaci kanadyjska komedia romantyczna "Nie ma tego złego".

Wśród wrześniowych premier serwisu Seriale+ niekwestionowanym hitem jest serial "Extant", który miał premierę w USA w lipcu tego roku (w serwisie VoD nc+ od 1 września). Halle Barry wciela się w nim astronautkę, która powraca na Ziemię po rocznej samotnej misji w kosmosie i okazuje się, że jest w ciąży. Serial, którego producentem wykonawczym jest Steven Spielberg, został wybrany przez krytyków jednym z najbardziej obiecujących tytułów roku (Critics' Choice Television Award for Most Exciting New Series 2014).

Również 1 września kolekcję Seriale+ wzbogaci "Siostra Jackie VI". Historia uzależnionej od narkotyków nowojorskiej pielęgniarki, która balansuje pomiędzy wymagającym życiem zawodowym a problemami osobistymi cieszy się niesłabnącą popularnością - kolejny sezon serialu zapowiedziany na 2015 rok. Korzystając z serwisu Seriale+ we wrześniu nadal można śledzić losy bohaterów takich produkcji , jak: "Fargo", "Ray Donovan II" i "Gomorra".