Łukasz Szewczyk05.09.2014 (16:43)8 komentarzy

Prezes TVP: Wiarygodność informacji ważniejsza od sensacji. Dobre opinie o TVP Info

"Media publiczne to marka, która gwarantuje jakość. Wiarygodność nie może ustąpić przed szybkością, bo poważna informacja jest niezbędna dla życia społecznego" - mówił podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Juliusz Braun, prezes Telewizji Polskiej.
Juliusz Braun - prezes TVP
Podczas odbywającego się w Krynicy Forum Ekonomicznego dobyła się debata poświęcona roli mediów publicznych w demokratycznym państwie. Uczestnicy debaty zgodnie przyznali, że epoka cyfrowa to duża przyszłość dla mediów publicznych, które powinni dbać o wysoką jakość informacji jak i rozrywki.
"Media publiczne muszą być wyznacznikiem pewnego poziomu jakości. (...) Co z tego, że w internecie można znaleźć mnóstwo informacji, kiedy wiadomo, że nie wszystkie z nich są prawdziwe? To media profesjonalne, profesjonalni dziennikarze muszą pilnować jakości, weryfikować informacje" - powiedział Juliusz Braun, prezes TVP.

Szef Telewizji Polskiej podkreślił także coraz większą rolę dziennikarzy, którzy muszą dbać o prawdziwość przekazywanych informacji, co jest bardzo trudne w zalewie codziennych informacji.

"Media profesjonalne, profesjonalni dziennikarze muszą pilnować jakości, weryfikować informacje. (...) Poważna informacja - kompetentna i analityczna - jest bardzo ważna dla życia społecznego. Jeśli ludzie mają podejmować decyzję wyborczą, muszą mieć pełną wiedzę, a nie tylko plotki - i to jest zadanie mediów publicznych" - mówił Juliusz Braun.

Szef Telewizji Polskiej podkreślił także istotną rolę informacji dla gospodarki. Zwrócił uwagę, że fałszywa informacja może w gospodarce w ciągu kilku sekund spowodować gigantyczne konsekwencje - raz straty, raz nieuprawnione zysk.

Prezes TVP zwrócił także uwagę na pojawiające się dobre opinii pod adresem TVP Info, informacyjnej stacji TVP, która od roku nadaje w nowej formule.

"Dokładnie rok temu, właśnie w Krynicy, TVP Info startowało w nowym kształcie i teraz słyszę od wielu osób, że tu znajdują najwięcej informacji wiarygodnych i sprawdzonych - takich, które nie koncentrują się na sensacji. Chociaż dla oddechu takie coś też jest czasem potrzebne" - dodał prezes TVP
TVP Info

Komentarze (1 - 8 z 8)

"...TVP Info...najwięcej informacji wiarygodnych i sprawdzonych - takich, które nie koncentrują się na sensacji. Chociaż dla oddechu takie coś też jest czasem potrzebne" -

Śmieszne, nawet bardzo. Wszystkie TV informacyjne żyją z sensacji, a przede wszystkim TVN24 i TVP Info, które bardzo zbliżyły się do siebie pod tym względem.
Poza tym TVP Info nie jest dla mnie stacją wiarygodną ponieważ nie pokazują wszystkich partii politycznych.
 13  
Pan Prezes znów opowiada głupoty - TVP INFO upodabnia się w gonieniu sensacji do TVN 24 i niestety, ale to się nasila....
 10  
Czyli Pan Braun, znowu pojechał gdzieś płakać o nieściągalny abonament...?.
Czasami mam wrażenie, że TVP tworzy następne kanały tylko po to, by jeszcze więcej reklam mogło być nadawanych.

Aż się boję, kiedy wejdzie ta opłata audiowizualna...!.
 6  
stop ruskim bajkom w tvp abc . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stop ruskich programów, filmów itp, w tvp i w innych telewizjach w Polsce nadawanych .
 3  
Rano przy kawie oglądam sobie w naziemnej wiadomości w Polsacie i TVP Info. Może pan prezes wytłumaczy mi, dlaczego wolę oglądać wiadomości w Polsacie a nie w TVP Info?
 6  
a dlaczego "wiadomości" nigdy nie podają co było na posiedzeniu rządu?
 5  
Może Braun powiedziałby kiedyś, kto go zmusił, czy też to była jego decyzja wyświetlenia w tefałpe antypolskiego, wrednego, szwabskiego dziadostwa pt. nasze matki...?
 3  
Jak mam do wyboru sensację albo serwowanie tej samej zakłamanej propagandy w nudny sposób to wybieram sensację. Na szczęscie istnieje jeszcze lepsze wyjście. W ogóle nie oglądać pseudowiadomości w koncesjonowanych TV.
 0