Łukasz Szewczyk19.09.2014 (14:50)1 komentarz

Rekomendowany przez NASA serial "Kosmoloty" - październik z MiniMini+

W październiku stacja MiniMini+ zaprasza na rekomendowany przez NASA serial "Kosmoloty" oraz zaskakujące prostotą animacje "Borys" i "Emilka". Obie uczą maluchy rozumieć i nazywać różne emocje, które towarzyszą dziecku od najmłodszych lat.
"Kosmoloty" / Fot. materiały prasowe
W nowym serialu "Kosmoloty" najmłodsi wielbiciele przygód wybiorą się w intergalaktyczną wyprawę z elitarną grupą sympatycznych Kosmolotów - statków kosmicznych do zadań specjalnych. Każdy z nich ma wyjątkowe umiejętności: Orła, dowódcę Kosmolotów, cechuje zwinność i niezrównana prędkość, Jastrząb jest bardzo silny i ma fotograficzną pamięć, Jaskółka to mózg całej grupy, Sikorka jest najdzielniejsza ze wszystkich, a Kruk łączy w sobie spryt z ambicją. Orzeł i jego drużyna są kadetami i dopiero poznają przestrzeń kosmiczną - muszą nauczyć się wielu ważnych rzeczy, dowiedzieć się, co to takiego stratosfera i czym jest orbita ziemska. Przy okazji przeżywają zapierające dech w piersiach przygody i, jak na młode Kosmoloty przystało, oddają się zabawom i figlom, które są możliwe tylko w kosmosie.
Serial jest rekomendowany przez NASA. Każdy odcinek był konsultowany z ich ekspertami, żeby jak najdokładniej oddać obraz kosmosu oraz zachować odpowiednią terminologię naukową i technologiczną. Autorem scenariusza jest twórcą wielu popularnych i edukacyjnych bajek, m.in. znanych w Polsce seriali "Marta Mówi!" i "Świat Słów"

Emisja: od 1 października, codziennie o godz. 7:40 oraz od niedzieli do piątku o godz. 19:15.

"Emilka" / Fot. materiały prasowe
Nowością będzie także serial animowany "Emilka", który prezentuje uniwersum przedszkolaka - małe sprawy, które dla dzieci w tym wieku są najważniejsze na świecie i pochłaniają je bez reszty. Tytułowa bohaterka serialu Emilka ma cztery latka i uwielbia kolor czerwony. Z tego powodu nosi tylko czerwone ubranka. Emilka jest też właścicielką jeża o imieniu Artur, którym musi się opiekować. Wspólnie z przyjaciółmi, starszym bratem Stefanem i młodszą siostrzyczką Elizą uczestniczą w zwykłych wydarzeniach, które dla dziecka urastają do rangi wielkich przygód. Puszczanie latawca, zabawa w chowanego czy wyprawa do cyrku to wydarzenia, które na zawsze zostają w pamięci, do których jako dorośli wracamy chętnie po latach.

Każdy odcinek prezentuje codzienne sytuacje: w domu, w przedszkolu, na podwórku czy "w gościach", które maluch przyjmują w różny sposób. Często towarzyszą im odmienne emocje - od wielkiej radości po zniecierpliwienie, złość lub smutek. Emilka też im ulega. Musi m.in. stawić czoło strachowi przed lekarzem czy uczuciu zazdrości o młodszą siostrę. Serial oswaja te reakcje, uczy je nazywać i mierzyć się z nimi.

Emisja: od 13 października codziennie o godz. 8:50.

"Borys" / Fot. materiały prasowe
Trzecia premiera to "Borys". Nowy serial dla przedszkolaków zaskakuje trafną obserwacją i analizą świata dziecięcych emocji, zachowań i reakcji. Dzięki fantazji twórców to inspirująca zabawa dla całej rodziny.

Borys ma 3 latka i jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią. To dzięki niej świat Borysa jest taki wyjątkowy. Dzięki fantazji chłopiec ożywia swoje zabawki, prowadzi z nimi interesujące rozmowy i przeżywa wielkie przygody. To zabawki rozumieją go najlepiej na świecie, im może opowiedzieć o swoich zmartwieniach, radościach, strachach i małych problemach. Zabawki Borysa to jego najlepsi przyjaciele - wspierają go i zachęcają do poszukiwań, ale także potrafią sprowadzić chłopca na ziemię, kiedy ten za bardzo zadziera nosa.

Borys przenosi na zabawki swoje reakcje, np. kiedy boi się ciemności, to jego zabawki wyglądają na przestraszone, żeby mógł je pocieszyć. Czasem kiedy mu wstyd stara się zrzucić na nie winę za swoje własne wybryki, ale przede wszystkim pragnie być przez nie podziwiany i chwalony, zwłaszcza kiedy nauczy się czegoś nowego. Serial pomaga oswoić się maluchom z różnymi emocjami, nazwać je i wyrażać.

Emisja: od 13 października codziennie o godz. 8:45.

Komentarze (1 - 1 z 1)

"Rekomendowany przez NASA", czyli zakłamuje rzeczywistość jak oni od kilkudziesięciu lat.
 3