Łukasz Szewczyk01.10.2014 (8:56)44 komentarze

Będzie więcej kanałów w DVB-T

Wiele na to wskazuje, że oferta naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) wkrótce zostanie powiększona o kolejne kanały. Właśnie zakończyły się konsultacje UKE w sprawie zagospodarowania ósmego multipleksu naziemnej telewizji.
pilot i telewizor
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przesłał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji projekt dokumentacji konkursowej na rezerwację częstotliwości (kanały TV o szerokości 7 MHz), z zakresu 174-230 MHz, wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania programów telewizyjnych w multipleksie nr 8 telewizji naziemnej (MUX8), uwzględniający wyniki konsultacji.
Prezes UKE zwrócił się z prośbą do KRRiT o przeanalizowanie nadesłanych w konsultacjach opinii i ponowne zajęcie stanowiska co do warunków uczestnictwa w konkursie, w zakresie dodatkowych obowiązków i zadań przedsiębiorcy dotyczących zawartości programowej.

W ciągu miesiąca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma podjąć decyzję czy nowy multipleks zostanie przyznany Telewizji Polskiej czy też komercyjnym nadawcom.

Komentarze (1 - 10 z 44)

jednym z nowych kanałów będzie kanał La Manche
 39  
będziemy wpuszczeni w kanał
 31  
Jak nie TVP to kto ?coś w stylu ATM rozrywka, tv6 puls 2 i inny chłam i tak pewnie ktoś da w łape i miltipleks 8 zostanie oddany komercyjnym nadawcom.
 1  
Będzie miało to sens, jak koncesję otrzymają całkiem nowi nadawcy telewizyjni. Urozmaicą i zwiększą konkurencję.
 46  
Powinno być tak jak pierwotnie planowano. Cały mux dla TVP. Innym nadawcom nie chodzi o to by samemu nadawać, tylko żeby nie pozwolić nadawać TVP. Jeśli tak bardzo im zależy, to niech się starają o kolejny mux.
Polsat ma własny, kodowany mux i jaki tego efekt jest to widać. 12764 kanałów w jakości, że pies nawet nie chce wyć do telewizora. A zawartość też o kant d*** potłuc.
 15  
Może jeden kanał podstawowy canal+ za 50zł ,albo ATM 2,Polo 2 itd.W rządzie przez 25lat nic nie wymyślili by Polska zrównała się zarobkami z UE,to i teraz w tym aspekcie nic nie wymyślą.
 5  
To oczywiste co będzie i kto dostanie się na mux8, będą to kanały w stylu rozrywkowym nadające reklamy różnej maści produktów a na wieczór seriale kilkunastoletnie w jakości vhs.
 18  
najbardziej ożywiający dla rynku byłby chyba pomysł przyznania koncesji nowym nadawcom w ŻADEN sposób nie powiązanych z dotychczasowymi
 18  
Będzie miało to sens, jak koncesję otrzymają całkiem nowi nadawcy telewizyjni. Urozmaicą i zwiększą konkurencję.
Już taka stopklatka dostała koncesję i teraz mamy okazję oglądać np. Krzyżaków 7 razy w tygodniu ;) Nie powiem bo są filmy, które mógłbym oglądać setki razy ale po hucznych zapowiedziach spodziewałem się całkiem czegoś innego. Już bym wolał żeby na tym muxie pojawiły się kanały TVP w wersji HD bo przynajmniej będe wiedział co nas czeka :) Lepsze to niż SolorzMafia i programy powtórkowe powtarzanych powtórek przeplatane kupą reklam.
 21  
ciekawe co miały by te kanały pokazywać... kolejny z discopolo, kolejny filmowy, kolejny dokumentalny, kolejny paradokument albo może telesklep??? Odbieram 28 kanałów z DVB-T, a oglądam jednynie 12. Z resztą nawet jak miałem kablówkę ze 150 kanałami to oglądałem maks. 15. Wartościowego sportu w bezpłatnej DVB-T nie będzie, co jasno daje do zrozumienia TVP, Polsat i TVN. Obecni nadawcy powinni pójść w HD, bo TVN, TVN7, Polsat, Puls już nadają takie wersje.
 4