Łukasz Szewczyk06.10.2014 (17:47)brak komentarzy

Sven Hannawald w "Rozmowach w toku" TVN

Sven Hannawald - kilka lat temu jeden z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Swoją karierę sportowca musiał przerwać ze względu na zdrowie. Skoczek cierpiał na anoreksję i depresję. Ewie Drzyzdze opowiedział o swoich zmaganiach i życiu, jakie obecnie prowadzi.
Ewa Drzyzga i Sven Hannawald
Ewa Drzyzga już wielokrotnie rozmawiała z kobietami i dziewczynami cierpiącymi na anoreksję. Niektórym udało się pomóc, ale inne nie były gotowe stanąć do walki z wyniszczającą chorobą. Niestety, cierpi na nią coraz więcej nastolatek, a ich rodzice często nie wiedzą jak pomóc dziecku. To właśnie z myślą o tych młodych dziewczynach i ich rodzicach "Rozmowy w toku" zorganizowały akcję "Nie daj się zjeść anoreksji!". Jej celem jest pokazanie jak ograniczać warunki sprzyjające rozwojowi choroby i jak sobie z nią radzić. Poza rozmowami w studiu, uczestnicy programu wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez dietetyków i psychologów. Ale na anoreksję zapadają nie tylko kobiety. Program ma nagłośnić, że dotyka ona także panów, o czym rzadziej słyszy się w mediach.
O swoich przeżyciach w walce z anoreksją i wypaleniu zawodowym opowie Ewie Drzyzdze światowej sławy niemiecki skoczek narciarski Sven Hannawald,.

"Ta rozmowa była dla mnie dużym wyzwaniem. Sven napisał książkę, w której opisał swoją historię, ale poza tym mało mówił o depresji i balansowaniu na granicy anoreksji. Gdy zapraszaliśmy go do studia, trochę się niepokoiłam, że się nie otworzy. Zaburzenia odżywiania tłumaczył przygotowaniem sportowym" - opowiada Ewa Drzyzga.

Sven będzie specjalnym gościem "Rozmów w toku" w ramach akcji "Nie daj się zjeść anoreksji". Program telewizja TVN pokaże w czwartek (9 października 2014 roku) o godzinie 16.00.