Łukasz Szewczyk16.10.2014 (9:15)

Filmowy weekend premium TV: "Człowiek ze stali", "Adwokat"

Trzeci weekend października 2014 roku na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy premierach takich filmów jak: "Adwokat", "Maczeta zabija", "Szczęściarz", "Człowiek ze stali" czy też "Scooby Doo! Mechaniczny pies".
"Adwokat"
Canal+
Canal+
Filmowy weekend premier na antenie Canal+ rozpocznie się od filmu akcji "Maczeta zabija" (17 października). Były agent Meksykańskiej Policji Federalnej, Maczeta Cortez powraca. W roli tytułowej Danny Trejo, a partnerują mu m.in. Mel Gibson, Jessica Alba, Michelle Rodriguez, Antonio Banderas.
W sobotę (18 października) na antenie Canal+ premiera filmu "Adwokat". Mroczna historia człowieka, którego chciwość i pycha popchnęły do tragicznej w skutkach decyzji. Film na podstawie oryginalnego scenariusza Cormaka McCarthy'ego wyreżyserował Ridley Scott. W obsadzie: Michael Fassbender, Javier Bardem, Penélope Cruz, Cameron Diaz i Brad Pitt.

Także w sobotę Canal+ rozpocznie emisję serialu "Rake" z Gregiem Kinnearem w roli głównej. Jest to serial o genialnym adwokacie, specjaliście od spraw beznadziejnych i najdziwniejszych, często pracującym dla niebezpiecznych klientów.

Natomiast w niedzielę (19 października) na antenie Canal+ premiera czarnej komedii "Szczęściarz". Znany z serialu "Fargo" Colin Hanks wciela się w seryjnego mordercę, który wygrywa fortunę na loterii.

Weekend na antenie HBO rozpocznie się 17 października od premiery thrillera "Filozofowie". Nauczyciel filozofii daje uczniom nietypowe zadanie. Mają wybrać spośród siebie 10 osób, które w razie katastrofy nuklearnej będą mogły schronić się w bunkrze przeciwatomowym.

W sobotę (18 października) na antenie HBO premiera filmu animowanego "Scooby Doo! Mechaniczny pies". Scooby-Doo i jego przyjaciele zjawiają się na targach naukowych w Houston. Przed nimi nowa ekscytująca przygoda.

Megapremierą będzie film "Człowiek ze stali" (19 października). Widowiskowa opowieść o początkach najsłynniejszego komiksowego bohatera - jego dzieciństwie, młodych latach i przemianie w walczącego ze złem Supermana.

Sobotnią premierą Cinemax będzie film "Dziecię boże" (18 października). Ekranizacja prozy Cormaca McCarthy'ego. Historia wyrzutka i degenerata, który żyjąc poza społeczeństwem łamie kolejne zasady i prawa i coraz bardziej upodabnia się do człowieka pierwotnego.

Natomiast w niedzielę (19 października), w ramach cyklu Ekrany świata, kanał Cinemax pokaże film "Źródla życia". Ukazana na tle skomplikowanej historii powojennych Niemiec kronika losów trzech pokoleń rodziny Freytagów.