Łukasz Szewczyk,Łukasz Rogusk17.08.2006 (13:34)92 komentarze

Kuba Wojewódzki w TVN

Największa niespodzianka nadchodzącej jesieni. Kuba Wojewódzki, dotychczasowa gwiazda telewizji Polsat, od września będzie miał swój program w telewizji TVN. Program będzie emitowany w niedzielne wieczory i nadal będzie nosił tytuł "Kuba Wojewódzki".
Informację podano podczas konferencji prasowej na temat jesiennej ramówki TVN dopiero w czasie pytań od dziennikarzy, obecny na konferencji prasowej Kuba Wojewódzki zadał pytanie: -Przepraszam panie prezesie, a mój program kiedy będzie? Na pytanie odpowiedział Edward Miszczak, szef programowy stacji, przepraszając za pominięcie i informując, że program "Wojewódzkiego" pojawiać się będzie w niedzielę o 21.55 po "Tańcu z gwiazdami". Po czym zakończono część oficjalną konferencji.
Zdaniem Miszczaka takie działanie to sposób na zatrzymanie widzów TVN przed telewizorami - Taniec z gwiazdami miał stale wysoką oglądalność, a teraz widzowie nie bedą musieli zmieniać programu aby zobaczyć Kubę Wojewódzkiego. -Decyzja o współpracy z Kubą zapadła w ciągu ostatnich 2-3 tygodni. Doszliśmy do porozumienia bardzo szybko - powiedział nam Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Nie jest znana wartość kontraktu z Kuby Wojewódzkiego z TVN, a obie strony nie chciały o tym mówić. Kuba zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami, że najważniejsze dla niego jest to iż w TVN będzie miał dużo swobody. Nie obędzie się bez "drobnych zmian w formule". Wśród pomysłów na pierwszy program, który pojawi się już 10 września, jest zaproszenie Kazimierza Marcinkiewicza wraz z synem. Kuba zastrzegł jednak, że nie wie, czy coś z tego wyjdzie. Produkcją programu zajmie się Fremantle.

Telewizja Polsat przesłała lakoniczny komunikat prasowy. - (..) W związku z wyczerpaniem możliwości rozwoju zarówno formatu, jak i autora realizującego program "Kuba Wojewódzki" obie strony postanowiły za porozumieniem zrezygnować z kontynuacji serii w Telewizji Polsat- czytamy w komunikacie. Jeszcze niedawno zarząd Polsatu zaprzeczał pogłoskom o odejściu Kuby z tej stacji.

O przejściu Kuby Wojewódzkiego do TVN możesz podyskutować także na naszym forum internetowym.

Komentarze (1 - 10 z 92)

na ty straca pewnie kibice polskiej pilki po magazyn OE bedzie pewnie teraz o 00:00 a skonczy się około 1:25 i po ta jebana stacjAkupowała prawa do bramek z polskiej ligi.
20:00 Taniec z gwiazdami
21:55 Kuba Wojewodzki
22;55 Superwizjer
23:30 Nie do iwary
00:00 Ornage Ekstrakalsa
 0  
poogladam wojewodzkiego w domu bo tvn mam a polsatu nie miałem;P
reszta juz była od dawna wiadoma tonic raczej nei zaskoczyło;P

a co do bramek to ogladaj na tvn 24 bo sa wczesniej
 0  
Ramówka z pewnością zostanie przebudowana, ponieważ w TVN ma pojawić się następca programu "Pod napięciem".
 0  
A kiedy wrócą "Kryminalne Gry" ?
 0  
Max - przecież już jest przebudowana ... Następcą "Pod napięciem" będzie Wojewódzki ze swoim programem.
 0  
Kryterium0: a kto powiedział, że Kraśko mógłby się pojawić w TVN akurat w niedzielę. Może o tym nie powiedzieli na konferencji, a program można wprowadzić do ramówki nawet później - chociażby w październiku.
 0  
"W związku z wyczerpaniem możliwości rozwoju zarówno formatu, jak i autora realizującego program 'Kuba Wojewódzki' obie strony postanowiły za porozumieniem zrezygnować z kontynuacji serii w Telewizji Polsat"
 0  
Hmm, wątpię, że widzowie TVNu przyjmą Wojewódzkiego. Przecież to najbardziej ulizana telewizja jaką widziałem, a profil widza to pewnie krawaciarz z najnowszą komórą i furą. Ta telewizja to dla mnie kopia amerykańskich stacji, jednym słowem tandeta! Tam wszystko jest jak w zegarku, nie ma miejsca na luz i improwizację. Ciekawe ile się wykosztowali? Napewno sporo, bo Wojewódzki sam zdanie o tej telewizji ma nie najlepsze.
 0  
udało mi się zamienić parę słów z Wojewódzkim zaraz po ogloszeniu tej wiadomości, co ciekawe - co innaczej o odejściu wypowiada się zarząd Polsatu - co innego mówi Wojewódzki http://www.blog.mediafun.pl/index.php/2006/08/18/co-mowi-wojewodzki-a-co-mowi-majewski/
 0  
Zapraszam na www.dziennikarstwo.ovh.org

TVN ma bardzo mocną ramówkę a Polsat pozbył się najlepszych (mających największą oglądalność) programów. Pozbył się już "Baru" "Idola" a teraz "Kuby Wojewódzkiego". Nowych formatów jakoś nie widzę. Na dodatek nie będzie "Gotowych na wszystko".
 0