Łukasz Szewczyk23.10.2014 (17:02)83 komentarze

Szef Radia Maryja i TV Trwam do KRRiT: "Mnie jako katolika prawo nie obowiązuje"

"Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje" - powiedział w Sejmie ojciec Tadeusz Rydzyk, podczas posiedzenia katolickich zespołów parlamentarnych. W Sejmie debatowano na temat kar nałożonych na media ojca Rydzyka przez KRRiT.
Szef Radia Maryja i TV Trwam do KRRiT: "Mnie jako katolika prawo nie obowiązuje"
W ostatnim czasie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na "dzieła" ojca Tadeusza Rydzyka nałożyła kary w łącznej kwocie 63 tys. zł. Przypomnijmy, że na Fundację Lux Veritatis karę w wysokości 50 tys. zł za propagowanie działań sprzecznych z prawem w TV Trwam (więcej o tym TUTAJ). Natomiast na Warszawską Prowincję Redemptorystów, nadawcę Radia Maryja, nałożono karę w wysokości 13 tys. zł za "ukryty przekaz handlowy" (więcej o tym TUTAJ).
Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, aż siedem katolickich zespołów parlamentarnych debatowało w Sejmie na temat kar nałożonych na media ojca Rydzyka. W jednej sali spotkali się ojciec Tadeusz Rydzyk oraz Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.
Nawoływanie do przemocy wobec rzeczy czy wobec osób. Każda taką próba będzie spotykała się z odpowiednią reakcją KRRiT - powiedział Jan Dworak
Podczas spotkania szef KRRiT poinformował, że mimo szkolenia przedstawicieli Radia Maryja, jako nadawca społeczny nadawca wciąż narusza prawo w zakresie ukrytej reklamy. Dworak dodał także, że w sprawie TV Trwam toczy się jeszcze jedno postępowanie, a dotyczy programu o zdrowiu, w którym jeden z ekspertów reklamował swoje produkty.

"Normalnie to my powinniśmy wynagrodzenie dostać, a nie karę. Jakąś rekompensatę za to, że tak długo byliśmy spychani - powiedział ojciec Rydzyk, który nie zgadza się ze stanowiskami KRRiT w sprawie orzeczonych kar. "Takie prawo to głupie prawo i niesprawiedliwe prawo. Takiego prawa nie wolno respektować" - stwierdził szef Radia Maryja, który następnie zaapelował o "dogadanie się". Po czym dodał: "Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje". Przekonywał także, że jeżeli katolikowi prawo stanowione w Polsce się nie podoba, to ma obowiązek go nie przestrzegać.
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 10 z 83)

Sytuacja w której ten pan po takich słowach nie ma zarzutów prokuratorskich są najlepszym przykładem dokonań naszego państwa po tzw. "25 latach wolności".
 102  
hmmm. mnie jako katolikowi nie podobają się podatki.
 102  
Ręce opadają. Ale wyznawcy tego Pana myślą tak samo, z Kaczyńskim na czele ;-)
 108  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
To było tylko takie chlapnięcie. Nie ma co robić z tego wielkiego halo.
 44  
Skoro Panu Tadeuszowi nie odpowiada polskie prawo, to niech zaprzestanie wszelkiej działalności w tym kraju i nie korzysta z żadnych dóbr, które polskie prawo stanowi.
Najlepiej niech siądzie na Pustyni Błędowskiej i czeka na mannę z nieba. Wtedy będzie po bożemu, jak mówi pismo.

PS. takie słowa tą charakterystyczne dla wszelkiej maści sekt.
Ich także nie obowiązuje żadne prawo, oprócz tego, które sobie sami ustanowili.

Także głębokie wyrazy współczucia i pilotowania jednocześnie dla osób wypranych umysłowo przez tego osobnika z Torunia.
 124  
Hmm.. skoro go nie obowiązuje polskie prawo, to znaczy, że wszystkie umowy jakie kiedykolwiek podpisywał, w tym także na założenie TV Trwam i Radia Maryja, są nieważne, ponieważ sam zrzekł się zdolności do czynności prawnych?
 27  
"Mnie, jako katolika, prawo nie obowiązuje".
Co za debil...
 145  
chyba zostanę katolikiem
 10  
Wypie*dolić tą gównianą telewizję z dvb-t, bo i tak nikt tego nie ogląda a same problemy są.
 25  
"Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia." Rz 13-1
 8