Łukasz Szewczyk28.10.2014 (15:06)brak komentarzy

Nagrodzony Emmy "Peg + Kot" i nowe odcinki "Kotki Pusi" - listopad w MiniMini+

W listopadzie telewizja MiniMini+ zaprasza na spotkania z bajką "Peg + Kot", podczas których mali widzowie będą poznawać podstawy matematyki. W 2014 roku serial otrzymał 3 nagrody Emmy, w tym za najlepszy program animowany skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Listopad to także pokazywane po raz pierwszy w Polsce, zupełnie nowe przygody "Kotki Pusi".
"Peg + Kot" / Fot. materiały prasowe
Animacja "Peg + Kot" wprowadza maluchy w świat matematyki i pokazuje, że to bardzo interesująca, całkiem łatwa i do tego zabawna nauka! Świat matematyki potrafi być fascynujący! Przekonają się o tym wszystkie przedszkolaki, które poznają małą Peg i jej kota, którego wszyscy nazywają... Kotem. To przecież tak logiczne, jak cała matematyka! W każdym odcinku Peg i jej Kot razem przeżywają przygody, rozwiązują bardzo "trudne" zadania i pasjonujące zagadki, a przy okazji uczą się matematyki. Okazuje się, że rozwiązanie BARDZO DUŻEGO PROBLEMU bez znajomości podstaw matematyki jest niemożliwe. To cenna lekcja dla wszystkich maluchów, które dzięki naszym bohaterom pokochają liczby! Emisja na antenie MiniMini+ od 1 listopada, codziennie o godz. 7:00 i 15:55

"Kotka Pusia" / Fot. materiały prasowe
W listopadzie kanał MiniMini+ zaprasza także na nowe przygody "Kotki Pusi". Tytułowa bohaterka to wielka poszukiwaczka przygód i urodzona marzycielka. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi: energicznym dalmatyńczykiem Zuzu, Sową, która nieustannie udziela rad, choć nie zawsze mają one sens, Almą - uroczym króliczkiem kochającym pikniki i kolor różowy, myszką Mo, której motto życiowe brzmi: "bezpieczeństwo przede wszystkim" oraz nieco aroganckim borsukiem Egberem odkrywa nowe, niesamowite krainy. Każdy odcinek opowiada historię wyjątkowej podróży ciekawskiej kotki i paczki jej barwnych przyjaciół. Bohaterowie docierają do fantastycznych miejsc pociągiem, balonem, a nawet rakietą, bo wyobraźnia nie ma granic!

Serial jest oparty na głośnej książce brytyjskiej ilustratorki i pisarki Lary Jones, która została sprzedana w dwóch milionach egzemplarzy na całym świecie. Emisja: od 1 listopada, codziennie o godz. 8:00 oraz od niedzieli do piątku o godz. 18:45.