Łukasz Szewczyk26.11.2014 (14:56)brak komentarzy

"Przygoda" Jana Englerta premierowo w Teatrze TV

W poniedziałek (1 grudnia 2014 roku) telewizyjna Jedynka w ramach Teatru Telewizji pokaże premierową sztukę wybitnego węgierskiego pisarza Sándora Máraiego "Przygoda" według scenariusza i w reżyserii Jana Englerta.
"Przygoda" / Fot. Jan Bogacz.TVP
"Przygoda" / Fot. Jan Bogacz.TVP
"Przygoda" Sándora Máraiego (1900-1989) opisuje skomplikowany wielokąt miłosny. Skrywane tajemnice i zaskakujące odkrycia burzą porządek dnia, który miał być zawodowym i prywatnym triumfem uznanego lekarza, profesora Kádára. Dowiaduje się on, że żona zamierza opuścić go z innym mężczyzną, którym na dodatek okazuje się być zaufany asystent. Jednocześnie w trakcie decydującej o rozstaniu rozmowy Kadar nieoczekiwanie diagnozuje u niej nieuleczalną chorobę. Czuje się podwójnie przegrany: jako oszukany i porzucony mężczyzna oraz jako lekarz, który nie może pomóc ukochanej. Jak się zachowa w sytuacji upokorzenia?

To wzruszająca opowieść o miłości i odpowiedzialności. Bohaterowie uwikłani w plątaninę uczuć poszukują odpowiedzi na pytania o sens życia i śmierci, o granice powołania zawodowego i oddania innemu człowiekowi. Są zmuszeni do podjęcia życiowych decyzji i dokonania ostatecznych wyborów, co stwarza niezwykle silne napięcie dramaturgiczne, a całości nadaje wymiar nieomal tragedii greckiej.
W spektaklu wystąpili: Jan Englert, Beata Ścibakówna, Edyta Olszówka, Piotr Adamczyk, Wiesław Komasa i Zofia Zborowska.

Teatr Telewizji - premiera spektaklu "Przygoda" na antenie TVP już 1 grudnia o godz. 20:25.