Łukasz Szewczyk28.11.2014 (14:03)brak komentarzy

Serial "Foo Fighters: Sonic Highways" od grudnia w HBO GO, od stycznia w HBO2 (wideo)

Osiem miast, osiem piosenek, osiem niezwykłych odcinków poświęconych amerykańskiej muzyce rozrywkowej. Od grudnia nowy serial dokumentalny produkcji HBO "Foo Fighters: Sonic Highways" będzie dostępny w HBO GO, a od stycznia na antenie HBO2.
"Foo Fighters: Sonic Highways"
Nagrywając album "Sonic Highways", popularna amerykańska grupa rockowa Foo Fighters odwiedziła osiem legendarnych studiów nagraniowych w ośmiu miastach Ameryki: Chicago, Austin, Nashville, Los Angeles, Seattle, Nowym Orleanie, Waszyngtonie i Nowym Jorku. W każdym z nich muzycy nagrali jedną piosenkę, inspirowaną historią danego studia i miasta. Dopełnieniem muzyki Foo Fighters są wywiady z muzykami i producentami pracującymi w każdym ze studiów. W serialu, obok członków zespołu Foo Fighters, pojawiają się przedstawiciele amerykańskiej muzyki rozrywkowej: Dolly Parton, Ian MacKaye, znany między innymi z zespołów Fugazi i Minor Threat, Paul Stanley z grupy Kiss, Nancy Wilson z zespołu Heart i wielu innych.
"Foo Fighters: Sonic Highways" to fascynująca podróż członków amerykańskiej grupy Foo Fighters przez Stany Zjednoczone i historię współczesnej muzyki popularnej. Członkowie zespołu dzielą się swoimi muzycznymi fascynacjami i jednocześnie składają hołd najwybitniejszym twórcom. Pomysłodawcą produkcji jest Dave Grohl, lider zespołu Foo Fighters, wcześniej perkusista legendarnej Nirvany. Ośmioodcinkowy serial w sugestywny i pełen emocji sposób pokazuje historię najważniejszych dla amerykańskiej muzyki rozrywkowej miast i studiów nagraniowych.


Serial dokumentalny "Foo Fighters: Sonic Highways" będzie dostępny od poniedziałku, 8 grudnia w serwisie HBO GO. Premiera produkcji na antenie HBO2 została zaplanowana na 7 stycznia 2015 roku o godz. 22.00.