Łukasz Szewczyk11.12.2014 (11:17)brak komentarzy

Nowy serial "Bliskość" i "Dziewczyny 4" od stycznia w HBO i HBO GO

W poniedziałek (12 stycznia 2014 roku), dzień po premierze amerykańskiej, na antenie HBO ruszy emisja nowej produkcji HBO - "Bliskość", a także czwartego sezonu serialu "Dziewczyny". Produkcje będą również dostępne w serwisie HBO GO.
"Bliskość" / Fot. HBO
W styczniu na antenie HBO pojawi się nowy serial komediowy "Bliskość", którego bohaterami są dwie pary przed 40-stką, żyjące pod jednym dachem na przedmieściach Los Angeles. Brett i Michelle (Mark Duplass i Melanie Lynskey) starają się ponownie rozpalić w swoim związku namiętność, która przygasła w natłoku codziennych obowiązków i problemów z wychowaniem dzieci. Kiedy do ich domu wprowadzają się Alex, przyjaciel Bretta (Steve Zissis) i Tina, siostra Michelle (Amanda Peet), sytuacja zaczyna się komplikować. Czwórka bohaterów, która stara się na co dzień jak najlepiej odgrywać role dobrych przyjaciół, rodzeństwa i partnerów, rzuca się w wir tragikomicznej walki o realizację osobistych marzeń. Pomysłodawcami serialu są Jay i Mark Duplass, którzy napisali scenariusz i wyreżyserowali wszystkie odcinki.
"Dziewczyny 4" / Fot. HBO
"Dziewczyny" to nagrodzony dwoma Złotymi Globami, BAFTĄ oraz statuetką Emmy serial HBO opowiadający o wzlotach i upadkach czterech przyjaciółek z Nowego Jorku. W czwartym sezonie Hannah (Lena Dunham) wyprowadza się do Iowa, gdzie rozpoczyna prestiżowy kurs kreatywnego pisania. Pełna lęków i niepokojów nie do końca może liczyć na wsparcie przyjaciółek, gdyż każda z nich ma własne problemy. Marnie (Allison Williams) podkochuje się w mężczyźnie, który ma dziewczynę, Jessa (Jemima Kirke) wciąż próbuje pozbierać się po rozwodzie i odwyku, a Shoshanna (Zosia Mamet) po skończeniu studiów musi zmierzyć się z prawdziwym życiem. Producentką, reżyserką oraz scenarzystką serialu jest 28-letnia Lena Dunham.

Nowy serial "Bliskość" na antenie HBO będzie emitowany w poniedziałki o godzinie 22.00 (od 12 stycznia 2015 roku), natomiast czwarty sezon serialu "Dziewczyny" o godzinie 22.30 (także od 12 stycznia). Tego samego dnia HBO rozpocznie emisję drugiego sezonu gejowskiego serialu "Spojrzenia" (godz. 23.00). Wszystkie seriale dostępne będą także w HBO GO.