Łukasz Szewczyk18.12.2014 (20:04)8 komentarzy

Kabaretowe święta w RMF FM. Szopka dziennikarzy i opowieść wigilijna o RMF

RMF FM organizuje świąteczną szopkę z podsłuchem i przedstawia najlepsze polskie kabarety. Na antenie po raz pierwszy pojawi się także Wigilijna Opowieść o RMF FM.
W tym roku RMF FM więcej niż zwykle miejsca w świątecznej ramówce poświęca: kuchni, kabaretom i tajemnicom radia. W wigilijne przedpołudnie Ewa Wachowicz, Ania Starmach, Magda Gessler i Karol Okrasa pomogą słuchaczom RMF FM w świątecznej kuchni. Rozwiążą ich kulinarne problemy i opowiedzą o swoich największych kuchennych wpadkach (Święta od kuchni od 10 do 14).
Święta w radiu słuchacze poznają dzięki Wigilijnej Opowieści o RMF FM (od 14 do 17). W związku ze zbliżającym się 25-lecie Stacji najbarwniejsze radiowe anegdoty opowiedzą słuchaczom Marcin Jędrych i jego goście: Edward Miszczak, Marcin Wrona, Piotr Metz, Darek Maciborek, Ewa Kwaśny. Wtedy także po raz pierwszy słuchacze usłyszą świąteczną piosenkę nagraną przez dziennikarzy Faktów i prezenterów RMF FM.

W wigilię (między 17 a 21) na antenie RMF FM"Koncert najpiękniejszych Kolęd"), po którym Szymon Hołownia i Daniel Dyk spróbują odtworzyć wydarzenia betlejemskiej nocy - "Pewnego razu w Betlejem" (od 21 do 2).

Po sukcesie pierwszej powraca akcja "Gwiazdy pod choinkę" (pierwszy dzień świąt, w godz. od 10 do 15). W tym roku słuchaczy RMF FM odwiedzą: Margaret, zespół Pectus i Mistrzowie Świata, siatkarze PGE Skry Bełchatów (Karol Kłos, Michał Winiarski, Andrzej Wrona i Mariusz Wlazły). Kolejną propozycją będzie "Poplista Live" (20-24) - największe świąteczne hity zaśpiewa zespół Blue Cafe. W jednym z nich w duecie z Dominiką Gawędą wystąpi Darek Maciborek.

Po południu w pierwszy dzień Świąt na antenę wkroczą najlepsze polskie kabarety min. Chatelet, Jurki, Ani Mru Mru, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących. W programie "Bardzo wesołe święta!" (od 15 do 20) doradzą między innymi jak nie dać plamy przy świątecznym stole. Z przymrużeniem oka podsumują mijające święta Przemysław Skowron, Tomasz Olbratowski i Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów (drugi dzień Świąt, od 20 do 24).

W drugi dzień świąt (między 10 a 15) "Szopka dziennikarzy RMF FM". W tym roku bohaterowie szopki podsłuchani zostali w jednej ze słynnych restauracji. W tegorocznej edycji wystąpią między innymi: Przemek Skowron - jako Adam Hofman, Darek Maciborek - Lech Wałęsa, Konrad Piasecki - Conchita Wurst, Marcin Jędrych - Radek Sikorski, Tomasz Skory - Barack Obama, Maja Dutkiewicz - Angela Merkel, Marek Balawajder - Donald Tusk, Blanka Baranowska - jako Elżbieta Bieńkowska, Robert Karpowicz - jako Janusz Korwin-Mikke, Małgorzata Steckiewicz - Ewa Kopacz, Sławek Kowalewski - Jarosław Kaczyński, Kamil Baleja - Sławomir Nowak, Daniek Dyk - Bronisław Komorowski. Tomasz Olbratowski - Antoni Macierewicz, Bogdan Zalewski - Putin.

Świąteczna ramówka RMF FM to także "Londyn od Święta" - w tym roku Kamil Baleja i korespondent Bogdan Frymorgen oprowadzą słuchaczy po świątecznym Londynie i porozmawiają z mieszkającymi tam Polakami oraz ich rodzinami.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Ojej jakie wielkie nic
 4  
Do Mook.
Napisz, czego oczekujesz od komercyjnej stacji radiowej w czasie Świąt?
 2  
co za dno kto to slucha
 1  
To i tak nic w porównaniu do RMF - Classic. Jeśli ktoś słuchał, wie że stacja w grudniu przed świętami nie nadaje się już do słuchania. Miele w koło kilka męczących już "Christmas Songów". Owszem fajnie posłuchać raz, no dwa, no może trzy razy, ale nie do przesady RMFofcy. Przeginacie i to ostro. Przestawiłem radio na dwójkę i znowu mam klasykę. Niech tak już zostanie na stałe. Papa Rmf-Classic.
 2  
To jeszcze ktoś słucha tego badziewnego radyjka ?
Dziadek Jacek Poszepszyński 19.12.2014 (10:11:15)
 3  
Np. Ja :) Czasami słucham RMF FM
Dla mnie główne to: Polskie Radio Trójka, RadioZET i Radio Klass Romania
http://www.radioklass.eu
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 19 grudnia 2014 o 12:04:28 przez -).
sznaps1987 (usunięte konto #32615) 19.12.2014 (12:03:02)
 2  
Lubie oglądać tą stacje bo ona nadaje w SD
 5  
ry my fy , komercha pieprzona.
 1